Arama

Monitör Problemleri

Güncelleme: 30 Ekim 2014 Gösterim: 8.900 Cevap: 15
bluetooth212 - avatarı
bluetooth212
Ziyaretçi
24 Ekim 2008       Mesaj #1
bluetooth212 - avatarı
Ziyaretçi
Deneme amaçlı Pardus Çalışan Cd(Live CD)yi bilgisayarıma taktım restarttan sonra pardus ekranı açıldı. Root kullanıcı adı kısmında belli bir süre sonra monitörden "frequency is out of range" hatası alıyorum. monitörüm: philips 107e41/ 00Z.
Sponsorlu Bağlantılar
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
24 Ekim 2008       Mesaj #2
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
bluetooth212 adlı kullanıcıdan alıntı

Deneme amaçlı Pardus Çalışan Cd(Live CD)yi bilgisayarıma taktım restarttan sonra pardus ekranı açıldı. Root kullanıcı adı kısmında belli bir süre sonra monitörden "frequency is out of range" hatası alıyorum. monitörüm: philips 107e41/ 00Z.

O esnada herhangi başka bir menüye ulaşma şansınız oluyor mu? Mesela monitör ayarlarını yapabileceğiniz panele? İşletim sistemi yüklenirken "Güvenli Kip" türevi alternatif başka bir başlama şeklini seçebiliyor musunuz?
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
bluetooth212 - avatarı
bluetooth212
Ziyaretçi
24 Ekim 2008       Mesaj #3
bluetooth212 - avatarı
Ziyaretçi
pardus Live Cd'nin ilk başlangıcında güvenli kip özelliği vardı ama o esnada ulaşamıyoruz sanırım. bu arada unutmadan yazayım. monitörümün driverı yüklü değil. indirdim fakat içinden "güvenlik kataloğu, kur bilgileri ve icm dosyası" çıktı. nasıl yükleneceğini bilemediğim için yapamadım
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
24 Ekim 2008       Mesaj #4
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
bluetooth212 adlı kullanıcıdan alıntı

pardus Live Cd'nin ilk başlangıcında güvenli kip özelliği vardı ama o esnada ulaşamıyoruz sanırım. bu arada unutmadan yazayım. monitörümün driverı yüklü değil. indirdim fakat içinden "güvenlik kataloğu, kur bilgileri ve icm dosyası" çıktı. nasıl yükleneceğini bilemediğim için yapamadım

Çoğunlukla işlemim sistemlerinin monitörü doğru bir şekilde tanıması için herhangi bir yazılımın ya da sürücünün yüklenmesi gerekmez. Maalesef Google'da Pardus ve monitörünüzle ilgili arama yapmanız gerekiyor.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
srht_d - avatarı
srht_d
Ziyaretçi
6 Mart 2009       Mesaj #5
srht_d - avatarı
Ziyaretçi
benimde monitör mü ekran mı desem karar veremediğim bir sorum var benim kuzenin laptop a az önce format attım ama ekran normalden dar geldi masaüstü monitörlerdeki gibi menu tuşlarıda yok onu nerden ayarlayabilirim... ilk defa lazım olunca bulamadımMsn Happy)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ağustos 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar vestel 37 ekran bir monitörüm var.kasa gayet iyi bi şekilde çalışıyo ondan eminim.kasa çalışmaya başladığında monitör floşör gbi sürekli alttaki ledi yanıp sönüo açılmmıyor.bunun nedeni ne olabilir.bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Eylül 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarın monitörününde renkle ilgili bi problem var.kenar kismlarinda renklenme war farkli renkler çıkıyor.napabilirim?
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
2 Eylül 2009       Mesaj #8
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
srht_d adlı kullanıcıdan alıntı

benimde monitör mü ekran mı desem karar veremediğim bir sorum var benim kuzenin laptop a az önce format attım ama ekran normalden dar geldi masaüstü monitörlerdeki gibi menu tuşlarıda yok onu nerden ayarlayabilirim... ilk defa lazım olunca bulamadımMsn Happy)

İlk olarak çözünürlüğü ve tazeleme oranını kontrol etmeniz gerekiyor.

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar vestel 37 ekran bir monitörüm var.kasa gayet iyi bi şekilde çalışıyo ondan eminim.kasa çalışmaya başladığında monitör floşör gbi sürekli alttaki ledi yanıp sönüo açılmmıyor.bunun nedeni ne olabilir.bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Windows'u güvenli kipte başlatın, mümkünse güncel ekran kartı sürücüsünü yükleyin.

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bilgisayarın monitörününde renkle ilgili bi problem var.kenar kismlarinda renklenme war farkli renkler çıkıyor.napabilirim?

Teknik servise ya da bir tamirciye götürmenizi öneririm.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Eylül 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

out of range hatası

Guitar hero 3 ve left for dead 4 oyunların da bu sorunla karşılaştım.Oyuna girer girmez monitörümde out of range yazısı cıkıyor.Asus 22" widescreen lcd monitör kullanıyorum.Ekran kartımı tekrar yükledim sorun değişmedi.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
14 Eylül 2009       Mesaj #10
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Bu oyunlar için sunulan çözünürlük düzeltmelerini edinip uygulamanız gerekiyor. Google'da araştırın.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.