Arama

MSN - WebCam'de Farklı Görüntü İzletme

Güncelleme: 29 Temmuz 2011 Gösterim: 236.788 Cevap: 86
T_O_S_U_N_P_A_S_A - avatarı
T_O_S_U_N_P_A_S_A
Ziyaretçi
20 Ekim 2005       Mesaj #1
T_O_S_U_N_P_A_S_A - avatarı
Ziyaretçi
MSN de başkalarına Web cam açıp istediğiniz videoyu izletmek istermisiniz ; )

Sponsorlu Bağlantılar
index 18

Adresinden Programı indirin setuplayıp. Msn de Araçlar Ses-Görüntü Seçeneklerine gelin.. Kamera yerinden Split cam i seçip devam edin.. Artık Programı çalıştırıp istediğiniz videoyu çalıştırıp karşı tarafa izletebilirsiniz..

1) Araclar > Ses ve Görüntü kurulumu...

splitcam1qz9

2) Acilan Ses ve Görüntü Ayarlari Penceresinde Devam Deyin.

splitcam2ht9

3) Devam Deyin.

splitcam3ux7

4) Son Olarak da SplitCam Capture'i Secin ve Bitir Deyin.

splitcam4mp9

Artik Programi Calistirip, Herhangi1 Video Oynatarak Karsi Tarafa Izletebilirsiniz.

Son düzenleyen Blue Blood; 10 Ekim 2006 22:27 Sebep: Resimli Anlatim Eklendi..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ekim 2005       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
SplitCam sanal video yakalama sürücüsü birkaç uygulamaya birden aynı anda tek bir video kaynağından görüntü aktarmanızı sağlar. Örneğin; Bilgisayarınıza bağlı bir webcameranız var ve bunu birden fazla uygulamada aynı anda kullanamıyorsunuz. Bu paylaşım Windows ortamında imkansızken siz bu paylaşımı artık gerçekleştirebileceksiniz. Splitcam ismi aynen şöyle açıklanabilir: Video kaynağındaki görüntü akışını paylaştırır ve bu görüntüyü istemci programların aynı anda kullanabilmesini sağlar..(Aynı anda yahoo messenger ve msn de camera akışını sağlar, normalde bu işlemi yapamazsınız.) Splitcam ile 64 istemciye birden yayın akışını tek bir kaynaktan yapabilirsiniz
Kullanımı
Sponsorlu Bağlantılar
Genellikle bir video aygıtının kurulumu yapıldıktan sonra, örneğin web-kamera, dv-camera, Tv-alıcı, yada bir TV-girişli video kartı, Siz sadece bir Windows uygulamasına bağlantı yapabilirsiniz. Eğer başka bir uygulama başlatır ve bu uygulamayı aynı video kaynağından almaya çalışırsanız aygıtın "şu an başka bir program tarafından çalıştırılıyor" uyarı mesajını alırsınız. Bu durumda elinizde hiçbir seçim şansı yoktur fakat ilk uygulamanın çalışması bitene kadar beklemeniz gerekir, yada ikinci uygulamayı tamamen kapatmayı denemeniz gerekir.. Bazen bu durum kesinlikle kaçınılmaz olur yada akla en mantıklı gelen kullanım biçimin böyle olduğu söylenir... Fakat söyleyin web-kameranız birden fazla istemci uygulamayla aynı anda kullanılıyor mu?. Bir video konferansında birkaç insanı birden birbirinden bağımsız olarak idare edebiliyor musunuz? Yada hem Video-chat yapıp hemde video-kartınızla görüntüler mi kaydetmek istiyorsunuz?

İşte tam bu anda Splitcam programı imdadınıza yetişiyor! Tek yapmanız gereken Splitcam i bilgisayarınıza kurmak, onu video kaynağınıza yönlendirin, ve diğer programlara sanal video yakalama aygıtınız olan Splitcam i ayarlayın. Bilgisayarınıza 64 tane birbirinden bağımsız video kaynağı bağlamış gibi gözükecek!
  • Bir tane video kaynağını öncelikli video yakalama aygıtı olarak seçin.
  • 5`ten 30 a kadar istediğiniz frame değerini girin. Genellikle 15 fps videp konferanslar için kullanılır.
  • Temel video Ayarlamaları Splitcam penceresinden yapabilirsiniz.
  • Video görüntüsünü makul ayarlarını bozmayacak şekilde değiştirebilirsiniz
  • Pencere genişliğini kullanacağınız konferans programına uyacak şekilde değiştiriniz..160?120, 320?240, 640?480, gibi...
  • Her konferans programı kendine göre video genişlik ayarını yapabilir.
  • İşlemcinin gereksiz yere meşgul edilmemesi için kullanılmayan video genişliğini geçersiz kılabilirsiniz
  • Program stabilitesini korumak için SplitCam kendini otomatik olarak son versiyonuna güncelleyecektir.
Video genişliğine uymak şartıyla resminizi video kaynaklarından istemci bilgisayarlara videoymuş gibi izletebilirsiniz.
Resminizi yollamadan önce fotoğrafınızın üzerinde basit etkiler uygulayabilirsiniz..
Çok yakında Splitcam arayüzünü diğer geliştiricilerin hazırladığı "skinler" kullanarak değiştirebileceksiniz, yada kendi arayüzlerinizi skin yapıcı program sayesinde hazırlayabilirsiniz.
Sistem gereksinimleri
İşletim sistemi: Windows 98, Windows ME, windows 2000, Windows Xp, ve eklentileri
İşlemci: İntel Pentium yada daha üstü
ram:128 mb ram,yada daha fazlası gerekli
Eklenti olarak gerekenler: DirectX 9 yada sonrası

Son düzenleyen The Unique; 22 Mayıs 2010 21:46 Sebep: Güncel Bilgi Eklendi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ocak 2006       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
goldenboy adlı kullanıcıdan alıntı

çok amaçlı bir program(ah bir de çalışsa),pc'sini sevmeyenler bu programı lütfen indirsin,ben pc'mi seviyordum fakat onu uçsuz bucaksız bir çölün ortasına bırakmış gibiyim siz forumdaşlarımın dikkatiine sunuyorumki bu program benim ekle kaldıra musallat olduMsn Happygitmek istemiyor....

Çalışır güzel kardeşim çalışır da ben yapamadım gibi erdemli ifade edebilsen daha iyi olacak :.. 1 öğüt vermek gerekirse defalarca söylediğim gibi nette rastladığınız her hangi programı direk indirmeyin kendinize sorun önce ben ne yaparım bunla ? bana lazım mı ? ve benzeri sorulları kendinize sorun sonra indirin hele hele makinaya tam vakıf değilseniz hiç yeltenmeyin buna ve sonu sizin mesajdaki gibi "makinasını sevemeyen indirsin" gibi bir ifade ile suçlamayın : örnek olarak "urtyse" adlı kullanıcının mesajını okuyun gül gibi çalıştığını ifade etmiş vede öğütlemek adına mesajına devam etmiş kendisini tebrik ederim eleştirisi için : geçelim ekle/kaldır olayına :..bazı programlları kurarken yapılan tek hattada ekle/ kaldırda kaldır seçeneği silik veya çalışmaz gözükür :..c: > program files > ilgili dosya önce bu dosyayı silmeyi deneyin (muhtemelen bazı alt dosyalar silinmeyecektir ) "sistem tarafından kullanılıyor" gibi mesajla karşılacaksınız veya benzeri mesaj :.. bu durumda regedit kayıtlarını taramaya başlayın ve ne kadar ilgili dosyadaki uzantı varsa aratın bulduğunu da silin sonra geri dönüp program files içindeki dosyayı silmeyi deneyin dosyayı açın tek tek silin :..ve o programın tamamen veya en azından %90 kalıntısını silmiş olacaksınız :..bu yöntem diğer silemediğiniz tüm programllar için kullanabilirsiniz geçerlidir :..aslında size zararı olmayan bu olaya tabirii caizse "kıl" olduğunuzdan yani makinadan söküp atamadığınızdan sizi fazlası ile üzmüş önemli de değil :..ama unutmayın ki "her programı indirip kurarım sonra da ekle/kaldırdan kaldırırım" gibi bir mantık yanlıştır zira siz kaldırdığınızı düşünürsünüz ama regedit kayıtlarını tarayın o program ordadır ve daha evvel kaldırdığınızı sandığınız programları regedit kayıtı taratsanız rastlayacağınızdan hiç şüphem yoktur > kolay gelsin
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
25 Ocak 2006       Mesaj #4
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Kaldırma işleminin neden bu kadar sorun çıkardığını anlayamadım.

Programı az önce indirdim, kurdum. Programla birlikte sanal webcam sürücüsü de yükleniyor, yani yükleme iki aşamalı oluyor.

Programı çalıştırdım, test ettim, herhangi bir sorun yok.

Sonra Denetim Masası > Program Ekle veya Kaldır listesinden programı bulup Kaldır'a tıkladım, kaldırma başarıyla tamamlandı.
Ad:  Snap2.gif
Gösterim: 8047
Boyut:  2.4 KB

Bilgisayarı bir kez yeniden başlatmam gerektiğine dair bir uyarı aldım. (Çoğunuzun yapmadığı gibi ben de yapmadım, temel sorunu vurgulamak adına)
Ad:  Snap3.gif
Gösterim: 8072
Boyut:  4.3 KB

Program artık yok. Fakat sanal webcam sürücüsü muhtemelen aygıtlar listesinde hala duruyor. Neden? Çünkü bilgisayarı baştan başlatmadım...
Ad:  Snap4.gif
Gösterim: 8344
Boyut:  16.7 KB

Aygıtı elle kaldırdım... Sonra Aygıt Yöneticisi'ndeki Donanım değişikliklerini tara tuşuna (mavi tuş) tıkladım. Hala bilgisayara bağlı olduğu varsayılan aygıtlar bu tuşa tıkladıktan sonra tekrar listeye gelirler.

Daha önce aldığım "Bilgisayarınızı baştan başlatmanız gerekmektedir" uyarısına uymak bana bu kez doğru geldi...

Baştan başlattım ve aygıt yöneticisinde splitcam sanal webcam aygıtı yoktu, gerçek webcam'im de gayet normal bir şekilde çalışmaya devam ediyordu...

The Happy End
Son düzenleyen NeutralizeR; 25 Ocak 2006 18:17
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
bekodeco - avatarı
bekodeco
Ziyaretçi
3 Şubat 2006       Mesaj #5
bekodeco - avatarı
Ziyaretçi
MSN de iken web cam açmış gibi karşınızdaki kişiye istediğiniz bir video yu izletebiliyorsunuz... alttaki adresten programı yükleyebilirsiniz...

split7kd

Son düzenleyen GusinapsE; 24 Mayıs 2006 23:49
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Nisan 2006       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
dennis61 adlı kullanıcıdan alıntı

ya arkadaslar programi indirdik ama karsidakine msnden nasil izletecez bunu bunu aciklarmisiniz lutfen?

Araçlar / Ses ve Görüntü Kurulumu... / Kurduğunuz Programı Seçin Ve Kişiye Web Cam Açın..
omerbaba - avatarı
omerbaba
Ziyaretçi
29 Mayıs 2006       Mesaj #7
omerbaba - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle s.a. beyler bayanlar ya ben yükledim ama bir türlü göstermedim karşımdakine msn de araçlar ses/görüntü kurulumuna giriyorum ama splitcam fln yazmıyor bir yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin!!..

ewet ya bide resimler görünmüyor herhalde o yüzden yapamıyoruz..!! o resimler yerine anlatım lı yaparsan sevinirim!..
Son düzenleyen omerbaba; 29 Mayıs 2006 00:09 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
23 Haziran 2006       Mesaj #8
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
gerekli bilgi zaten konu içerisinde mevcuttur anlamadım demek yerine yapamadığınız yeri gösterirseniz yardımcı olabilirz.

Ayrıca Sizin yerinize Orda duracak bir bayan vidyosuda sitemizde Mevcut değildir..
FERHAT - avatarı
FERHAT
Ziyaretçi
26 Haziran 2006       Mesaj #9
FERHAT - avatarı
Ziyaretçi
Msn Nerd kardeş bu çok hoş bir şeye benziyor indirdim ama filmi açtığımda karşıtaraf görmüyor programdan açıyorum open file den

ama olmuyor
fukkuku - avatarı
fukkuku
Ziyaretçi
27 Haziran 2006       Mesaj #10
fukkuku - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben bu prog. kurdum ama çalıştıramıyorum yardım için sitedeki resimleride göremiyorum bana yardım ederseniz sevinirim çünkü bu prog. kesin kurmam lazım çok işime yarayacak.....