Arama

2013 YGS Soru ve Cevapları

Güncelleme: 28 Mart 2013 Gösterim: 5.698 Cevap: 0
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
26 Mart 2013       Mesaj #1
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
2013 YGS Soru ve Cevapları
MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

2013 YGS sınavı 24 mart 2013 Pazar günü tarihinde gerçekleştirildi. Üniversite sınavınınilk aşaması olan yüksek öğretime giriş sınavı sona erdi. Sınav tüm Türkiye de ve KKTC nn Lefkoşailçesinde gerçekleştirildi. YGS sınavı Türkiye de 167 sınav merkezinde Lefkoşa da100bin 452 sınav salonunda 282 bin görevlinin katılımıyla yapıldı.

Ygs sınavına toplam 1 milyon 851 bin 326 kişikatıldı. Tüm Türkiye nin kalbinin atarak katıldığı ygs sınavı saat 10:00 dabaşladı. Sadece sınava katılan adaylardeğil sınava katılanların aileleri de onlar kadar heyecanlıydı. Tüm dualar veumutlar ygs sınavına katılan öğrenciler içindi. Sınava katılmadan öncede tüm Türkiyede dualar yapıldı ve sınav başlayana kadar da devam etti. Sabahın erkensaatlerinde sınavın yapılacağı yerlerde adaylar ve yanındakiler büyük heyecaniçersindeydiler.

Ygs sınavı adayların sınav giriş yerleri vekimlik belgelerinin kontrolü ile içeriye alındılar. Adaylar sıra numaralarınınbulundukları yerlere oturdular. Öğrencilere daha sonra tc numarası adı soyadı bulunan cevapkağıtlarıyla içinde kalem ,silgi şeker peçete olan kutular dağıtıldı.

Soru kitapçıkları rasgele dağıtıldılar. Cevap kağıtlarıgerekli yerler doldurulduktan sonra salon görevlilerince kontrol edildiler. Ygssınavında Türkçe Temel matematik , sosyal bilimler ve fen bilimleri adı altındaadaylar imtahana tabii tutuldular. Sınavda 40 türkçe 15 tarih 12 coğrafya 8 felsefe 5 din 40 matematik 14 fizik 13 kimya 13biyoloji soruları soruldu. Adaylar ilk 35 soruların tamamından sorumlututuldular.

Ygs sınavından geçmek için enaz bir puan türünden 140 ve üzeri puan almaları gerekiyor. Ygs sınavından 140 arası 180 puan alanlar meslek yüksekokul önlisansprogramlarıyla açıköğretim programlarını tercih edebilecekler. Sınavda 180 veüzeri puan alanlar, hem meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açıköğretim programlarını hem de YGS puanı ile öğrenci alan lisans programlarınıtercih edebilecek.

LYS BAŞVURULARI 22 NİSAN TARİHİNDE
LYS başvuruları 22 nisan tarihindeyapılacak. Sınav 22-29 tarihler arasındabaşvurular yapılacak sınav ise22-23 tarihinde 5 oturum halindegerçekleştirilecek ve her bir oturum için 25 tl ücret yatıracaklar. LYS-4: Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (Sosyal Bilimler) 15 Haziran’da, LYS-1:Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (Matematik) ile LYS-5: Lisans Yerleştirme Sınavı-5(Yabancı Dil) 16 Haziran’da, LYS-2: Lisans Yerleştirme Sınavı-2 (Fen Bilimleri)22 Haziran’da, LYS-3: Lisans Yerleştirme Sınavı-3 (Edebiyat-Coğrafya) 23Haziran’da yapılacak.

2013-YGS Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

YGS Puanlarınızı Hesaplamak İçin TIKLAYIN

PDF dosyaları açmak için bilgisayarınızda Acrobat Reader programının yüklü olması gerekir.

derlemedir.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen _Yağmur_; 28 Mart 2013 09:23 Sebep: Güncellendi.
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.