Arama

Nasıl Ölmek İsterdiniz? - Sayfa 22

Güncelleme: 20 Ocak 2017 Gösterim: 94.810 Cevap: 555
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ağustos 2007       Mesaj #211
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
farketmez ölümden korkmam
Sponsorlu Bağlantılar
karakiz_38 - avatarı
karakiz_38
Ziyaretçi
11 Ağustos 2007       Mesaj #212
karakiz_38 - avatarı
Ziyaretçi
kelime i şahadet getirerek
Sponsorlu Bağlantılar
BlueEngel - avatarı
BlueEngel
Ziyaretçi
12 Ağustos 2007       Mesaj #213
BlueEngel - avatarı
Ziyaretçi
ölümüm nasil göründüyse olucaksa öyle
Aprincurr - avatarı
Aprincurr
Ziyaretçi
12 Ağustos 2007       Mesaj #214
Aprincurr - avatarı
Ziyaretçi
olacak nasılsa ama hayırlısı olsun
yanlız_kurt - avatarı
yanlız_kurt
Ziyaretçi
12 Ağustos 2007       Mesaj #215
yanlız_kurt - avatarı
Ziyaretçi
güzel bir soru.. Hani deriz ya Allah herşeyin Hayırlısını Versin ... İşte Allah ölümün bile hayırlısını versin .. oofff yyaaa nerden çıktı diyeceksiniz size başımdan geçen olayı anlatayım..
HSBC bank ta patlayan bonbayı bilirsiniz .İşte o bonbadan sonra torbalarla ceset topluyoruz arkadaşın biri yaklaştı Allah ölümün bile hayırlısını versin dedi yüzüne baktım ve neden böyle birşey söyledin dedim ....
oda elindeki torbayı göstererek bak buna şimdi bir çukur açıp içine atacaksın kıblesi bile belli olmayacak son yıkamasını bile yapamayacaksın bu nedemek biliyonmu......????
Bir düşünün ve cevabını siz verin
BU NE DEMEK ??
Allah ölümün bile hayırlısını versin AMİN
BlueEngel - avatarı
BlueEngel
Ziyaretçi
12 Ağustos 2007       Mesaj #216
BlueEngel - avatarı
Ziyaretçi
vallah bi erken ölüm istiyom bi gec allah affetsin ama zamani cabuk gelse iyi olurdu
yanlız_kurt - avatarı
yanlız_kurt
Ziyaretçi
12 Ağustos 2007       Mesaj #217
yanlız_kurt - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
esmerkiz adlı kullanıcıdan alıntı

vallah bi erken ölüm istiyom bi gec allah affetsin ama zamani cabuk gelse iyi olurdu

sana birşey anlatayımmı adamın biri ölmek istiyormuş ne yapmışsa beceremmemiş en sonunda kendini yollara vurmuş aklınca dağlara gidecek kurda kuşa yem olacak karşısına bir atlı çıkmış sormuş
---nereye hayırdır
---dağa gidiyorum demiş
---neden
---ölmek istiyorumda ondan demiş.. meğer attaki azrail miş açmış kara kaplı defteri bakmış bunun zamanına çok var hemen sormuş ---neden
adamda -- ya ne iş yaptıysam tutturamadım ve ölmek istiyom demiş..
azrail --şimdi seni tanımayan bir köye git ve ben doktorum de demiş
adam --- ee ben doktorluktan ne anlarım ki
azrail--bak şimdi ben hastanın ayak kıltında durursam anlaki o hasta ölecek baş ucunda dururusam anlaki o ölmeyecek ve ne yazarsan yaz demiş.. Adam azrailin dediğini yapmış kısa zaman da çok mu çok zengin olmuş günler aylar seneler geçmiş bizimki hastalamış ve yata ğa düşmüş birde bakmış azrail ayak kıltında duruyor hemen yanın dakilere bağırmış beni ters çevirin diye

şimdi ne alaka diyeceksiniz Peki ölünce tüm sorunlar bitecek mi yoksa ölüncemi başlayacak hayat işte orada tam düşünmek ve doğru karar vermek lazım
Peygamber Efendimiz(s.a.v) diyorki hiç ölmeyecek gibi dünyaya,yarın ölecekmiş gibi de ahirete çalışın...

Arkadaşlar ölümle ilgili bir kısas daha anlatayım ..
Hz. Ebubekir (ra) çok hasta yatıyor odasında Hz. Bilal(ra)'de avluda yatıyor ikiside çok mu çok hasta Hz. Aişe(ra) kapıdan giriyor ve hemen babasına koşuyor baba çokmu hastasın..?
Hz. Ebubekir (ra) o an 9 yaşında bir çocuğun anlayacağı dilden anlatacak gücü bulamıyor kendinde ve iki mısralık bir şiir söylüyor kızına :
Sabah herkez birbirleriyle karşılaştıklarında günaydın hayırlı sabahlar der, ama bilmezlerki ölüm onlara ayakkabı bağından daha yakın...
Son düzenleyen yanlız_kurt; 12 Ağustos 2007 02:26 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
BlueEngel - avatarı
BlueEngel
Ziyaretçi
12 Ağustos 2007       Mesaj #218
BlueEngel - avatarı
Ziyaretçi
yanliz kurt abi ya hayat cok zor vatanimda degilim karman corman bilyiorum benden beteri var ama bilmiyorum

ölüm elbet birgün gelicek ha simdi ha yarin aci cekmek istemiyorum ölürken sadece
yanlız_kurt - avatarı
yanlız_kurt
Ziyaretçi
12 Ağustos 2007       Mesaj #219
yanlız_kurt - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
esmerkiz adlı kullanıcıdan alıntı

yanliz kurt abi ya hayat cok zor vatanimda degilim karman corman bilyiorum benden beteri var ama bilmiyorum

ölüm elbet birgün gelicek ha simdi ha yarin aci cekmek istemiyorum ölürken sadece

ah ablacım ölmeden önce çekilen acılar günahlara kefarettir
hatta alimler birhafta içerisinde hiç hastalanmayınca üzülür ve kederlenirlermiş
ama Azrail canımızı alırken işte o ana bilemem Peygamber efendimiz(s.a.v.)'in ruhu tere yağından kıl çeker gibi alınmasına ramen eyvah benim ümmetim bu acıya nasıl dayanacak demiş Allah o günümüzde yardım etsin AMİN
yardımcı olacağım birşey olursa herzaman yardım etmeye hazırım ablası..
BlueEngel - avatarı
BlueEngel
Ziyaretçi
12 Ağustos 2007       Mesaj #220
BlueEngel - avatarı
Ziyaretçi
sagolasin allah razi olsun

ölüm gelir kapiyi calinca