Arama

Sonsuz Aşk - Sayfa 8

Güncelleme: 26 Ekim 2014 Gösterim: 514.947 Cevap: 2.787
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mart 2006       Mesaj #71
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
AŞKIN 'ACI' HALİ

Sponsorlu Bağlantılar
tam göğsünün ortasında bir yerin acıyacak...
evinin seni içine sığdıramayacak kadar dar olduğunu fark edeceksin...
sokağa fırlayacaksın...
sokaklar da dar gelecek...
tıpkı vücudunun yüreğine dar geldiği gibi...
ne denizin mavisi açacak içini, ne pırıl pırıl gökyüzü...
kendini taşıyamayacak kadar çok büyüyecek, bir yandan da kaybolacak kadar
küçüleceksin...
birileri sana bir şeyler anlatacak durmadan...
"önemli olan sağlık."
"yaşamak güzel."
"boş ver, her şey unutulur."
sen hiçbirini duymayacaksın...
gözyaşlarından etrafı göremez hale geleceksin...
ondan ölmesini isteyecek kadar nefret edecek, az sonra kollarında ölmek
isteyecek kadar çok seveceksin...
hep ondan bahsetmek isteyeceksin...
"ölüme çare bulundu" ya da "yarın kıyamet kopacakmış" deseler başını
kaldırıp "ne dedin?" diye sormayacaksın...
yalnız kalmak isteyeceksin...
hem de kalabalıkların arasında kaybolmak...
ikisi de yetmeyecek...
geçmişi düşüneceksin...
neredeyse dakika dakika...
ama kötüleri atlayarak...
onunla geçtiğin yerlerden geçmek isteyeceksin...
gittiğin yerlere gitmek...
bu sana hiç iyi gelmeyecek...
ama bile bile yapacaksın...
biri sana içindeki acıyı söküp atabileceğini söylese, kaçacaksın...
aslında kurtulmak istediğin halde, o acıyı yaşamak için direneceksin...
hayatının geri kalanını onu düşünerek geçirmek isteyeceksin...
aksini iddia edenlerden nefret edeceksin...
herkesi ona benzetip...
kimseyi onun yerine koyamayacaksın...
hiçbir şey oyalamayacak seni...
ilaçlara sığınacaksın...
birkaç saat kafanı bulandıran ama asla onu unutturmayan...
sadece bir müddet buzlu camın arkasından seyrettiren...
bütün şarkılar sizin için yazılmış gibi gelecek...
boğazın düğümlenecek, dinleyemeyeceksin...
uyumak zor, uyanmak kolay olacak...
sabahı iple çekeceksin...
bazen de "hiç güneş doğmasa" diyeceksin...
ne geceler rahatlatacak seni ne gündüzler...
ölmeyi isteyip, ölemeyeceksin...
belki çivi çiviyi söker diye can havliyle önüne çıkana sarılmak
isteyeceksin...
nafile...
düşüncesi bile tahammül edilmez gelecek...
rüyalar göreceksin, gerçek olmasını istediğin...
her sıçrayarak uyandığında onun adını söylediğini fark edeceksin...
telefonun çalmasını bekleyeceksin...
aramayacağını bile bile...
her çaldığında yüreğin ağzına gelecek...
ağlamaklı konuşacaksın arayanlarla...
yüreğin burkulacak...
canın yanacak...
bir daha sevmemeye yemin edeceksin...
hayata dair hiçbir şey yapmak gelmeyecek içinden...
onun sesini bir kez daha duymak için yanıp tutuşacaksın...
defalarca aradığı günlerin kıymetini bilmediğin için kendinden nefret
edeceksin...
yaşadığın şehri terk etmek isteyeceksin...
onunla hiçbir anının olmadığı bir yerlere gidip yerleşmek...
ama bir umut...
onunla bir gün bir yerde karşılaşma umudu...
bu umut seni gitmekten alıkoyacak...
gel gitler içinde yaşayacaksın...
buna yaşamak denirse...
razı mısın bütün bunlara...?
hazır mısın sonunda ölüp ölüp dirilmeye...?
o halde aşık olabilirsin ...

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Mart 2006       Mesaj #72
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
özLeyenLer için.

Sponsorlu Bağlantılar
çiçeklerin suya hasret duyduğu gibi
yaşanması gereken olduğu gibi
mutluluğu sende bulduğum gibi
özLedim özledim halanda özlüyorum

tadı çıkmıyor günlerin sen olmayınca
sevilmiyor hiçbirşey sen sarmayınca
özledim sevgiyi sen olmayınca
özledim özledim halanda özlüyorum

buğulu çamlara hep seni yazdım
ellerin ellerime dokundu sandım
o`an aklımdan çıkmadı nazın
özledim özledim halanda özlüyorum

pasaklikedi - avatarı
pasaklikedi
Ziyaretçi
16 Mart 2006       Mesaj #73
pasaklikedi - avatarı
Ziyaretçi
( XLERİN YERİNE E KOYULARAK OKUNACAK) bir zahmet (:

Sxvgili Karıcığım,
Sxni kırdım biliyorum.Bu cümlxyi ilk kxz söylüyor dxğilim sana.Vx nx çarxki son kxz olmayacak.Hxpimiz hayatta mükxmmxl olmaya çalışıyoruz,karşımızdakindxndx mükxmmxllik istiyoruz.Bxlki buna hakkımız var.Ama küçük hatalarımıza rağmxn yinxdx güzxl birşxylxr yapabiliyor dxğil miyiz?
Hatırlıyormusun sxnin için ilk kxz dxmlxdiğim çay.Suyunu tam ısınmadan koyduğum için tatsız tuzsuz,bulaşık suyu gibi birşxy olmuştu.Fakat sxn yinxdx içmiştin.Ki hala hatırlarız bu güzxl günü.Zar zor içtiğin o çay içtiğimiz xn güzxl çaylardan biri olmuştu.
Bir kxrxsindxdx sxn ayağına dar gxlxn bir ayakkabı almıştın.Ben uyarmıştım ama sxn ayakkabı numaranın küçük olduğunu önx sürxrxk illxdx onu giymxk istxmiştin.İlk hafta çxktiğin sıkıntıları hatırlıyorum.Sonunda ayakkabıyı giyxmxmiştin.Zarar xtmiştik.O ayakkabıyı alırkxn inatla gözlxrimin içinx bakıp,küçük ayakkabı almada ısrar xdişini hayal xdiyorum şimdi.Hırçın bakışların,çocuksu yüzündx şimşxk gibi parlamıştı.İlk dxfa korkmuştum sxndxn.Nx zaman sxndxn uzak kalsam,yüzünün o çocuksu halini düşünür txbxssüm xdxrim.Şimdi olduğu gibi..

Sxn bxnim çoraplarımı sık sık kaybxdişimx şaşırırsın.Bxnsx hala daha bilgisayara dokunmanı xngxllxyxn o tuhaf korkunu anlayamamışımdır.

Xvlxnmxdxn öncx uzun uzun yaptığımız konuşmaları,birbirimizi yoklamaları hatırlıyorum da..Bunların hiçbiri yoktu hxsaplarımızda.Nx sxnin bana hxr öğün balık yxmxk istxyip istxmxyxcxğimi sormak aklına gxldi,nx dx bxnim aklıma sxnin işkxmbx çorbası yapmaktan nxfrxt xdip xtmxdiğini sormak aklıma gxldi.

Başka şxylxr,büyük şxylxr konuşmuştuk.Sxnin hxr şakayı ciddiyx alacağın ara sıra bü yüzdxn küsxcxğin xvlilik öncxsi hxsaplarımda yoktu.İhtimal ki sxn dx bxnim dağınık bir adam olduğumu tahmin xtmiyordun.Bozulan cihazların sxn ancak bxş kxz söylxyincx tamir xttirxcxğimi hiç düşünmxmiştin.

İnan bana,çoraplarımı kaybxtmxktxn hoşlanmadığım kadar,çorabımın nxrxdx olduğunu hxmxn söylxmxn bana tarif xdxmxyxcxğim bir mutluluk vxriyor.Hxlx dx şakalarıma öncx kızıp sonra dönüp txbxssüm xtmxn bxnim için dünyanın xn müthiş zxvki.Bu zxvklxri sxninlx paylaşacağımı hiç düşünmxmiştim.

Hiç olmazsa.daktilomun dökülxn tuşlarını tamir xttirmxk için ısrarcı dxgilsin.Bak bxn böylx dx yazabiliyorum.Sxn isx dxtaycısın,ayrıntıları incxdxn incxyx düşünüyorsun.Bir şxyx başlamak için illa da hxr şxyin tamam olmasını istiyorsun.Bxn hxp kolay tarafından bakmayı yxğlxdim hayata.Aslında, bxn dx zaman zaman sxnin gibi ayrıntıcı olmayı düşünüyorum.Hxvxslxniyorum ama olmuyor iştx..

Şimdi saydım tam kırkbir tanx tuş var daktilomda.Bunlardan biri xksik.Alıştım hxr dxfasında o harf yxrinx x yazmaya.Fakat küçük bir tuşun xksikliği sana mxktup yazmama,sxnin bu mxktubu anlamana xngxl dxğil ki..Bak iştx dxrdimi anlattım sana..

Bizi birbirimizx yazan kadxrdx xlbxttx bazı küçük tuşlarımızın kırık olduğu biliniyordu.Bir kaç tuşu xksik olsa mutluluğumuzun nx çıkar?İştx xksikliğiylx,kusuruyla mxktubum.Bxni mükxmmxlxn anlatıyor,duygularımı xksiksiz ifadx xdiyor.
Sxni kırdım biliyorum.İstxrsxn hxp böylx kırık kalabilirsin..Ama tam 41 tuşun olduğu bu daktiloda bir tuşumuz xksik diyx yazmaktan vazgxçmxk gibi,mutluluğumuzu da yaşamaktan vazgxçxlim mi?
Kırık da olsa sxninlx mutlu olacağımdan xminim.Yazdıklarımı anladıysan yaşadıklarımı da anlarsın.
Gxl kırık tuş olma...

/AŞKA ADANMIŞ ÖYKÜLER-SENAİ DEMİRCİ/
x1pNWjjkHJ3o yCGZgQXCXm2 EierqwSsrrgCg duXE5DUNbh7ntB4oXI0Q p6tcOZO705KzsAH6jdG684E5 cLdtJqUvu8zL8hbA425z7M2aA
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mart 2006       Mesaj #74
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sevgiyi Anlatmaya Kalksam Seni Anlatirdim Dunyaya

Korkunun Oldugu Yerde Ask Yoktur. Cesarettir Sevmek. Duzenlere, Oyunlara, Kotuluklere Meydan Okumaktir.Sevmek; Uzaklasmaktir Yalandan, Bencilligi Hice Saymaktir. Bir Baska Acidan da Inanmaktir Sevmek. Gercekten, Tumden Inanmaktir. Insan Sevince; Sevdigine Butun Varligi Ile Teslim Olmamissa Yeteri Derecede Sevmemis Demektir. Ve O'na Kayitsiz Sartsiz Inanmiyorsa, Sevgiden Bahsetmeye Hakki Bile Yoktur.

Kiskanclik; Inancimizin Butunlugu Olcusunde Besler Aski. Suphe Ise Oldurur.
Sevmek; Var Olmaktir Bir Bakima. Derinden Bakilinca Yokluga Benzer. Sevmek Butunlenmektir. Cok Seven Eksildigini Zanneder, Oysa Artmaktir Sevmek. Sevmek Butunlenmektir. Cevrenin Gozlerimizden Silinmesi, Once Bir Eksilme Hissi Verir Insana. Fakat, O Herseyimizi Varligi Ile Doldurdukca Arttigimizi Anlariz. O Bir Tek Kazanc, Butun Kayiplarimiza Bedeldir Aslinda. Bir An Gelir Herseyi Onunla Degerlendirmeye Baslariz. O Bugun Mutluysa Yasamak Guzeldir. O Kederliyse, Butun Guzellikler Bir Bir Yitirir Anlamini O Anlarda Olumu Dusunur de, Yine Olemeyiz Kurtulamamak Icin.

Yanmaktir, Tutusmaktir Sevmek ve Yasadikca Hic Sonmemektir.

Dinle !
Sana Sevmenin Ne Olmadigini Soyleyecegim Once. Ne Oldugunu Sonra Anlayacaksin.
Sevmek; Bir Alisveris Degildir. Geometri Degildir. Aritmatik Degildir. En Degerli Seydir. Karsiliksiz Bir Ceke Atilmis Kuru Bir Imza Degildir. Sevginin Bedeli Yine Sevgiyle Odenir. Baska Birseyle Degil. Sevilmekse; Sevmenin Mukafatidir Ancak. Ama Karsiligi Degil.

Her Sevgi Birbirinden Buyuktur. Sevgi Tartilamaz, Olculemez. Sevgi; Gram Degildir, Mesafe Degildir. Derinlik Sanarsiniz Ama Yuksekliktir O.

Sevgi;
Dudak Degildir, Goz Degildir, Sac Degildir. Sandalye Degildir Sevgi, Carsaf Degildir. Icki Degildir Icemezsiniz Fakat Herseyden Guzeldir Sarhoslugu. Gecip Karsisina Seyredemezsiniz , Manzara Degildir. Okuyamazsiniz, Kitap Degildir. Kan Degildir, Kesip Damarinizdan Akitamazsiniz. Siz Agladikca O Guclenir Icinizde. Akmaz, Gozyasi Degildir. Ucmaz, Kus Degildir. Bitmez Cile Degildir. Ne Dersen De Dedigin Hic Birsey Degildir Sevgi..

onLy - avatarı
onLy
Ziyaretçi
16 Mart 2006       Mesaj #75
onLy - avatarı
Ziyaretçi
Unutulmuş Hislere
Kendine gecenin karanlığında bir dilek tutup gözlerini kapatarak tüm içtenliğinle onu düşünmek. O dilekte belki de kaybolmak. İşte yüreğin çılgın atışlarının başlangıcının o sessiz çığlığı bu olsa gerek…
Yalnızlık hakkında yazılanların hepsinin muhalefetine yalnızlığı yalnız başıma yaşar oldum. Telefonlar çalmadan, kapı hiç vurulmadan. Geçmişe dair tesellilere hiç aldırmadan boşvermişliğimle yaşıyorum. Boşvermişliğim hayata, yanlışlarıma, kendim olamayışıma ve kendime zehir ettiğim her günün çilesine…
Kim olsa, kaçar giderdi kendinden. Kim olsa bu ızdırabı bırakıp son tangoyu yarıda kesip çeker giderdi olduğu yer her nereyse, olmadığı, olamadığı her neresi varsa oraya… Yarıda kalan bir sevda, yarıda kalan hayaller, yarıda kalan ve yapılması gittikçe zorlaşan hayallerden kaçıp giderdi kim olsa. Ben savaşmayı seçtim. Hiç olamadığım kendimle, olamadığım kendim olmak için.
Unutulmuş hislere bezedim yüreğimi. Gözlerimi kapatmaktan hiç korkmadım belki düştür diye, belki uyanırım diye, belki yaşadığım her şey geçmiş gibi yalandır diye.
Seni kendime hayal kıldım. Hep erişilmeye çalışılan bir hayal. Ve yüreğimden sevgiyi sildim attım. Sevmeyi kendime unutturdum. Hiç yaşanılmayacak ve hiç tekrarlanmayacak en büyük hata gibi varsaydım. Uzak dur aşktan, uzak tut kendini sevmekten. Beynini kemiren o dürtüden kurtul. Unut onu. Unut maziye dair yazılagelmiş tüm öğretileri. Unut, unutulması gereken ne varsa aklında aşka dair, sevgiye dair. Hislerine aldanıp kandırma kendini “belki bu farklı olur” diye. Yüreğinin sana oynadığı bir oyundan başka bir şey değil bu. Karar vermek demek, başarmak demek değildir, karar vermek; kararı uygulamaya başlamaktır. Başarıp başaramamak sana kalmış.
Uzak dur aşktan, uzak dur bir nehire kapılıp kaybolmaya doğru hızla akan o akıntıdan. Aşk sözcüğünü sil kelime dağarcığından. Sevgin ise, hayata dair kalsın, hayatın içindeki değer olan şeylere yetecek kadar..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mart 2006       Mesaj #76
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
AŞik Olmadan Bİ DÜŞÜn Ama İyİ DÜŞÜn

Evinin seni içine sigdiramayacak kadar dar oldugunu fark

edeceksin...

Sokaga firlayacaksin...

Sokaklar da dar gelecek...

Tipki vücudunun yüregine dar geldigi gibi...

Ne denizin mavisi açacak içini, ne piril piril gökyüzü...

Kendini tasiyamayacak kadar çok büyüyecek, bir yandan da

kaybolacak kadar

küçüleceksin...

Birileri sana bir seyler anlatacak durmadan...

"Önemli olan saglik."

"Yasamak güzel."

"Bos ver, her sey unutulur."

Sen hiçbirini duymayacaksin...

Göz yaslarindan etrafi göremez hale geleceksin...

Ondan ölmesini isteyecek kadar nefret edecek, az sonra kollarinda

ölmek

isteyecek kadar çok seveceksin...

Hep ondan bahsetmek isteyeceksin...

"Ölüme çare bulundu" ya da "Yarin kiyamet kopacakmis" deseler

basini

kaldirip Ne dedin?" diye sormayacaksin...

Yalniz kalmak isteyeceksin...

Hem de kalabaliklarin arasinda kaybolmak...

ikisi de yetmeyecek...

Geçmisi düsüneceksin...

Neredeyse dakika dakika...

Ama kötüleri atlayarak...

Onunla geçtigin yerlerden geçmek isteyeceksin...

Gittigin yerlere gitmek...

Bu sana hiç iyi gelmeyecek...

Ama bile bile yapacaksin...

Biri sana içindeki aciyi söküp atabilecegini söylese,

kaçacaksin...

Aslinda kurtulmak istedigin halde, o aciyi yasamak için

direneceksin...

Hayatinin geri kalanini onu düsünerek geçirmek isteyeceksin....

Aksini iddia edenlerden nefret edeceksin...

Herkesi ona benzetip...

Kimseyi onun yerine koyamayacaksin...

Hiçbir sey oyalamayacak seni...

ilaçlara siginacaksin...

Birkaç saat kafani bulandiran ama asla onu unutturmayan.

Sadece bir müddet buzlu camin arkasindan seyrettiren...

Bütün sarkilar sizin için yazilmis gibi gelecek...

Bogazin dügümlenecek, dinleyemeyeceksin...

Uyumak zor, uyanmak kolay olacak...

Sabahi iple çekeceksin...

Bazen de "Hiç günes dogmasa" diyeceksin...

Ne geceler rahatlatacak seni ne gündüzler...

Ölmeyi isteyip, ölemeyeceksin...

Belki çivi çiviyi söker diye can havliyle önüne çikana sarilmak

isteyeceksin

...

Nafile...

Düsüncesi bile tahammül edilmez gelecek...

Rüyalar göreceksin, gerçek olmasini istedigin...

Her siçrayarak uyandiginda onun adini söyledigini fark

edeceksin...

Telefonun çalmasini bekleyeceksin...

Aramayacagini bile bile...

Her çaldiginda yüregin agzina gelecek...

Aglamakli konusacaksin arayanlarla...

Yüregin burkulacak...

Canin yanacak...

Bir daha sevmemeye yemin edeceksin...

Hayata dair hiçbir sey yapmak gelmeyecek içinden...

Onun sesini bir kez daha duymak için yanip tutusacaksin...

Defalarca aradigi günlerin kiymetini bilmedigin için kendinden

nefret

edeceksin...

Yasadigin sehri terk etmek isteyeceksin...

Onunla hiçbir aninin olmadigi bir yerlere gidip yerlesmek...

Ama bir umut...

Onunla bir gün bir yerde karsilasma umudu...

Bu umut seni gitmekten alikoyacak...

Gel gitler içinde yasayacaksin...

Buna yasamak denirse...

Razi misin bütün bunlara...?

Hazir misin sonunda ölüp ölüp dirilmeye...?

O halde asik olabilirsin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mart 2006       Mesaj #77
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ikikalpBir Gün Okurmusun Bu Yazıyı ?
Bir gün hayatımdan ördürürcesine çıkacaksın.ve ben seni hep son günkü halinle hatırlayacağım.seni en güzel halin neydi diye düşünüyorum. Ve içimden bir ses yıllar öncesine götürüyor beni ...
Seni her halükarda içimde hissedebiliyorum. İşte olayımın en güzel yanı bu. Sen ne kadar anlayabilirsin bilemiyorum. Ama benim gibi her şeyden ve herkesten uzak bir hayatın olmasaydı bunun ne demek olduğunu anlardın. Seni anlıya biliyorum sevdiklerin ve sana destek veren herkesin yanında ağlamak bile senin doğal. Benim için lüks olan her şey sana doğal geliyor.
Şimdi yatıyorsundur. Bir sigara yakmış yatağının ucunda yaşadıklarını ve benim sana söylediklerimi ve hatta yaşadıklarının bir hata olduğunu düşünüyorsundur. Kanayan yarayım senin için biliyorum. Bir hata. Bir yanlış. Oysa sadece sevmiştim seni. Hala aklımın bir ucundan çıkmıyorsun. Son kez çıkmayan olacaksın. Seni asla unutmayacağım. Yerlerde sürünüp yok olsam, evlenip çocuk sahibi olsan ve adım bir yana, dünyada olduğumu unutsan ben yine bıraktığın yerde olacağım.
Parktaki çocuklara bakıp seni yaşayacağım. Söküp atmam gerek içimden seni. Hayatımın kalanını sensiz yaşamayı öğrenmeliyim. Ve öyle ki hiç sızlamamalı içim seni gördüğümde. Sen utanmalı, sen başını eğmelisin. Yaptıklarından utanmalı, iliklerine kadar üşümelisin yazın kavurucu sıcaklığında...
Ama olmaz bunu sana yakıştıramam. Sen bunları yaşamamalı, görmemelisin. Korkma yavrucuğum ben gizli bir köşeden seyreder sonra usulca kaybolurum. Sen hiç görmezsin beni. Belki bir gün ortak bir tanıdığımızdan haberlerimi alırsın. Olur da hakkımda kötü bir şeyler duyarsan ne olur kulak asma yalandır mutlak. Senin üzülmen için söylenmiştir.
İçim yanıyor kimseye anlatamıyorum. Hoş sen bile anlayamadıktan sonra kim anlasın. Bana güldüklerini biliyorum bunu iliklerime kadar biliyorum. Varsın olsun, gülsünler, ben biliyorum içimdekileri. Yorgun bedenimi yıldızlara taşıyacaklar bu benim en mutlu günüm olacak. Sevdiklerimi oradan görebileceğim. Bir kahve telvesi, bir sigara dumanı kadar yakın olacağım sana. Sana ve sevdiğim tüm insanlara.
Son bir sevgi son bir mutluluk yakaladım seninle, belki de çok kısaydı kimileri için. Nereden bilsinler benim için bir ömre bedel olduğunu. Ben gözlerimde yaşadım bu aşkı ve yine gözlerimde bıraktım umutlarımı. Bunları bir gün okuyacak mısın? Okurken ağlayacak mısın bilemiyorum. Ama beni anlayabilmen için çok zaman geçmesi gerekiyor belki yüzyıllar. Yalnızları oynuyorum sen bile farkında olmadan. İşte ben buyum, kimsenin istemediği, kimsenin anlamadığı. Anlamak istemediği. Uykuların en tatlısı senin için olsun canımın içi...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mart 2006       Mesaj #78
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sevgiliye yazılar...

Sen...Yüzümdeki gülüşlerin,ellerimdeki terlemenin,yüreğimdeki deli atışın sebebi...Her gece uykum,her sabah güneşim.Yıldızım,ay'ım,akan kanım.Bitmeyen masalım.Bahçedeki çiçeğim,çiçekteki rengim.Gökyüzüm,denizim,mavim sen...
Sevdamın adresi,aşkımızın menzili,içkimdeki tat,yaşadığım hayat sen...Sebebim,niyetim,geleceğim,geçmişim,bilinmezl iğim,belirsizliğim,kararlılığım,kararsızlığım sen...Bitmez yolculuğum,sonsuzluğum.Sen,gözüm,elim,yüreğim.Bebe ğim sen...
Hani gidecek olsan,yollarına sererim tüm kır çiçeklerini.Bilirim basamazsın çiçeklere de yine kalırsın benimle.Üzülecek olsan,içim erir,kalırım öyle.SENİ ÜZEN BİŞEY BENİ BİN ÜZER İNAN.Kırıyorsam seni,bu benim dengesizliğimdendir,şaşırmışlığımdandır.Kendimle kavgalıyım ben.Bir yanım sana tutkun,bir yanım çok bencil.Kayboluşlara vuruyorum kendimi,seni üzdüğümü bilmeden.Her kayboluşum yara açıyor sende biliyorum.Ah ben,nasıl da vurdumduymaz olabiliyorum bazen...Bakma bana birtanem,içimdeki aşkın büyüklüğünü ölçme bunlarla.Seviyorum diyorsam seni,öyle.Gereğinden fazla 'erkeğim'bazen,bağışla...
Seni bilirim ben,bir tek seni.Seni söylerim,seni duyarım her yerde ve her zaman.Sensiz olmaya gücüm yok artık,sensizliğe katlanmak benim harcım değil.Seni her şeyinle,ay parçası yüzünle,duruşunla,gülüşünle,bakışınla,konuşmanla,ç ocukluğunla,olgunluğunla,kızgınlığınla,şaşkınlığın la,güçlülüğünle,zayıflığınla kabul etmişim bi kere.NE DEĞİŞ,NE DE DEĞİŞTİR BENİ.Biz böyle sevdik birbirimizi.Seni sen yapan ne varsa kabulümdür hepsi.
Seni özlemek diye bir şey de var bu hayatta ve bu bazen öylesine dayanılmaz oluyor ki...YOKLUĞUNU YAŞAMAYI BECEREMİYORUM,ÜZGÜNÜM.İçimdeki o 'fazla erkek'yokluğunda çekiliyor bir köşeye ve ben güçsüzlüğümle başbaşa kalıyorum.Katlanamıyorum anla,sensizliği 'yok' hükmünde sayıyorum.Sensizlik diye bir şey yok,öyleyse sensiz kalmak da yok.
Şimdi hangi denizin kıyısındaysan,hangi göğün altındaysan önce o sonsuz maviliğe sonra da başını yukarı kaldırıp yıldızlara bak.Aşkımı,yüreğimi,içimdeki seni mavilere yükleyip gönderiyorum,tut onu.Tut ve bırakma...Ben maviyi sende buldum,beni BAŞKA RENKLERLE KANDIRMA...

Alinti...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Mart 2006       Mesaj #79
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
GERÇEK AŞK
Bir zamanlar, bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış:
Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm diğerleri, Aşk dahil...

Bir gün, adanın batmakta olduğu duygulara haber verilmiş... Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar.
Aşk, adada en son kalan duygu olmuş, çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş.
Ada neredeyse battığı zaman ;Aşk yardım istemeye karar vermiş.
Zenginlik, çok büyük bir teknenin içinde geçmekteymiş.
Aşk, "Zenginlik, beni de yanına alır mısın ?" diye sormuş.
Zenginlik, "Hayır, alamam.
Teknemde çok fazla altın ve gümüş var, senin için yer yok." demiş.

Aşk, çok güzel bir yelkenlinin içindeki Kibir 'den yardım istemiş.
- "Kibir, lütfen bana yardım et !"
- "Sana yardım edemem, Aşk.
- "Sırılsıklamsın ve yelkenlimi mahvedebilirsin." diye cevap vermiş Kibir.

Üzüntü yakınlardaymış ve Aşk yardım istemiş :
- "Üzüntü, seninle geleyim."
- "Of, Aşk, o kadar üzgünüm ki, yalnız kalmaya ihtiyacım var."

Mutluluk da Aşk'ın yanından geçmiş;
Ama o kadar mutluymuş ki Aşk'ın çağrısını duymamış.

Aşk, birden bir ses duymuş.
- "Gel Aşk! Seni yanıma alacağım..."
Bu Aşk'tan biraz daha büyük birisiymi.
Aşk o kadar şanslı ve mutlu hissetmiş ki, onu yanına alanın kim olduğunu öğrenmeyi akıl edememiş.
Yeni bir kara parçasına vardıklarında, Aşk 'a yardım eden yoluna devam etmis. Ona ne kadar borçlu olduğunu fark eden Aşk,

Bilgi 'ye sormuş: "Bana yardım eden kimdi?"
- "O, Zaman idi" diye cevap vermiş Bilgi.
- "Zaman mı? Neden bana yardım etti ki?" diye sormuş Aşk.
Bilgi gülümsemiş:
- "Çünkü sadece Zaman Aşk'ın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir..."
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2006       Mesaj #80
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Seni Seviyorum Demek İçin Geç Kalmayın

Merhaba gülen gözlü arkadaşım, dudağındaki tebessümü kaybetmemişsin daha. Ne güzel dünyaya gülen gözlerle bakabilmek ve insanlara tebessümler saçabilmek, senin gibi. Biliyorum üzülüyorsun donuk gözlerle karşılaşınca. Ne yapalım arkadaşım, herkes senin gibi olamaz. Duyabiliyorum “hayır olmalı” dediğini. Haklısın arkadaşım, aslında bütün insanlar senin gibi olmalı. Bilseler bir tebessümle neler yapabileceklerini; bir çocuğun gözlerindeki ışıltıyı bir tebessümle nasıl görebileceklerini, sıkıntılarla dolu bir insana nasıl dünyaları vereceklerini bilseler ve gülen gözlerin buzları nasıl erittiğini, kalpleri nasıl birleştirdiğini bilseler eminim onlar da senin gibi olmak isterlerdi.

Ve sevgi saçıyorsun gülen gözlerinle arkadaşım. Saf ve hiç bir beklentisi olmayan bir çocuk gibi. Hayır arkadaşım, sevgi sadece sevgiliye duyulmaz. Sevgi evrenseldir. Hiç kimse altın yığınları gibi kasasına kilitliyemez onu. Onun yeri kalplerdedir. Bir annenin kalbindedir onun yeri çocuğuna verebilmek için, onun yeri bir bahçıvanın ellerindedir sevgi tohumları saçabilmek için... Evet sevgi her yerdedir. Yeter ki sen onu bulmak iste. Sevgiyi bulmak kolay, zor olan onu elinde tutabilmek. Unutma arkadaşım sevgiyi duyabilmekle de iş bitmiyor. Sevgiyi gostermek de gerekir. Hayat kısa arkadaşım, bugün olan yarın yok. Sevgiyi göstermek beklemeye gelmez, yarın çok geç olabilir. Elindekini kaybetmeden kıymetini bilmelisin. Biliyorum arkadaşım, bana hak veriyorsun. Şimdi koş sevdiğinin yanına önce ona gülen gözlerle sımsıcak bir gülümse ve “seni seviyorum” deyiver içinden gelen en sıcak sesinle. Hayır, bunlar komik şeyler değil arkadaşım. Seni seviyorum anne, baba, kardeşim, arkadaşım demek komik değil. Bu, senin gibi bütün canlılara karşı sonsuz bir sevgi duyan bir insan için hiç de zor değil, sadece biraz cesaret arkadaşım. Bu, yalnızca yüreğinin buz kapladığını, taşlaştığını zanneden insanlara biraz zor gelecektir, ama onlar da senin gösterdiğin cesareti gösterdiklerinde, kalplerinde sevgi kıpırtılarını hissettiklerinde ve ağlamayı öğrenebildiklerinde inan her şey onlar için ve bütün insanlar için daha güzel olacak.

Evet arkadaşım, gülmek varken surat asmak niye, güldürtmek varken ağlatmak niye, güzel sözler söylemek varken kalpleri kırmak niye? Hayat çok kısa arkadaşım ve bu dünyadaki hiçbir şey kırılan kalplere değmez. Şimdilik hoşçakal arkadaşım, yine gel. Yanına senin gibi gülen gözlü, yüreği sevgi dolu insanları alıp yine gel olur mu? Beni fazla bekletme, çünkü yarın burada olamayabilirim.

Alıntı