Arama

Protesto Ediyorum - Sayfa 33

Güncelleme: 17 Aralık 2017 Gösterim: 97.162 Cevap: 474
CelestialBody - avatarı
CelestialBody
Ziyaretçi
14 Kasım 2008       Mesaj #321
CelestialBody - avatarı
Ziyaretçi
Sigara yasağını da protesto ediyorum.
Sigarayı bırakamayanları da ( örnek ben ) protesto ediyorum Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
14 Kasım 2008       Mesaj #322
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Küfürü protesto ediyorum
Sponsorlu Bağlantılar
ışık - avatarı
ışık
Ziyaretçi
14 Kasım 2008       Mesaj #323
ışık - avatarı
Ziyaretçi
tv de gündüz programlarını protesto ediyorum akşama kadar kadın programı
HerHangiBiri - avatarı
HerHangiBiri
Ziyaretçi
14 Kasım 2008       Mesaj #324
HerHangiBiri - avatarı
Ziyaretçi
Seks kölesi tüccarlarını protesto ediyorum

Seks kölesine "İnsan Onuru" ödülü

gp 324716

PHNOM PENH - Uluslararası fuhuş şebekelerine karşı çalışmaları ile tanınan ve kendisi de köle yapılarak fuhşa zorlanmış bir kadın olan Kamboçyalı Somaly Mam, Alman Roland Berger Vakfı'nın "İnsan Onuru" ödülüne layık görüldü.

Ödül, 1 milyon avroluk (1,269 ABD doları) parasal değeri ile 10 milyon İsveç kronu (1,268 milyon ABD doları) olan Nobel ödülüne rakip olarak görülüyor.

Almanya Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, Mam'ın, ilk kez verilen ödüle "kölelerin olmadığı bir dünya için mücadelesinin takdiri olarak" layık görüldüğü belirtildi.

Çocuk yaşta fuhşa zorlanan ve köle olarak satılan Somaly Mam, yabancıların ve yardım kuruluşu çalışanların yardımı ile kaçtı. Mam, başından geçenleri kısa süre önce yayımlanan "The Road of Lost Innocence" (Kaybedilen Masumiyete Giden Yol) adlı kitabında anlattı.

Mam şu anda AFESIP adlı bir kadınlara yardım kuruluşunu yönetiyor.

Fransızca'da "Zor Durumdaki Kadınlar İçin Eylem" adının kısaltması olan AFESIP, bu tür kölelilikten kurtarılan kadınlar için sığınma evleri kuruyor, bakımlarını ve eğitimlerini üstleniyor.

1996'da kurulan örgüt şimdiye kadar 4 bin kadın ve küçük kızı bu durumdan kurtardı. Şu anda grubun sığınma evlerinde kölelikten kurtarılmış 166 kadın bulunuyor.

Örgüt sözcüsü Som Sophatra, Mam'ın ödül haberini iki hafta önce aldığını belirterek, "Önce inanamadı, daha sonra vakıftan para yardımının doğru olup olmadığını kontrol etti" dedi.

Sözcü Sophatra, Mam "Şimdiye kadar böyle büyük miktarda bir yardım almadığı için hem mutlu, hem de gergindi" diye konuştu.

Örgütün yıl başından beri mali yardım sıkıntısı çektiğini belirten Sophatra, "Ödül bundan daha iyi bir zamanda gelemezdi" dedi.

Büyükelçilikten yapılan açıklamada, Mam'a ödülünü 24 Kasım'da Berlin'de yapılacak bir törenle Almanya Cumhurbaşkanı Hörst Köhler'in vereceği belirtildi.

Somaly Mam Nisan ayında da İsveç Dünya Çocukları Derneği'nin ödülünü kazanmıştı.

Glamour dergisi ise Mam'ı 2006'da Dünyada Yılın Kadını seçmişti.

Almanya'daki Brandenburg Teknik Üniversitesi'nde misafir profesör olarak çalışan Rolmand Berger tarafından Mart ayında kurulan bağımsız Roland Berger Vakfı, dünya çapında insan kaçakçılığı ve kölelik ile ilgili belgeleme çalışmaları yapıyor.

AA

GAZETEPORT
HerHangiBiri - avatarı
HerHangiBiri
Ziyaretçi
15 Kasım 2008       Mesaj #325
HerHangiBiri - avatarı
Ziyaretçi
Uyuşturucu tacirlerini protesto ediyorum.

Operasyonda 4 kilo esrar ele geçirildi

Protesto Ediyorum

Bitlis'in Tatvan ilçesinde düzenlenen operasyonda 4 kilo esrar ele geçirilirken, 3 kişi de gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Tatvan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, Van-Muş istikametine seyir halinde olan bir araçta arama yaptı. Dedektör köpeği yardımı ile yapılan aramada, aracın sağ ve sol ön tekerlek arkasında davlumbazları içerisinde zulalanmış halde 4 kilo 336 gram toz esrar ele geçirildi. Olayla ilgili Y.O., Y.A. ve R.Ç. isimli şahıslar gözaltına alınırken, soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

KENTHABER
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
16 Kasım 2008       Mesaj #326
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
HerHangiBiri adlı kullanıcıdan alıntı

Uyuşturucu tacirlerini protesto ediyorum.

Operasyonda 4 kilo esrar ele geçirildi

Protesto Ediyorum

Bitlis'in Tatvan ilçesinde düzenlenen operasyonda 4 kilo esrar ele geçirilirken, 3 kişi de gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Tatvan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, Van-Muş istikametine seyir halinde olan bir araçta arama yaptı. Dedektör köpeği yardımı ile yapılan aramada, aracın sağ ve sol ön tekerlek arkasında davlumbazları içerisinde zulalanmış halde 4 kilo 336 gram toz esrar ele geçirildi. Olayla ilgili Y.O., Y.A. ve R.Ç. isimli şahıslar gözaltına alınırken, soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

KENTHABER

Bende protesto ediyorum!!!Msn Mad
HeliX - avatarı
HeliX
Ziyaretçi
16 Kasım 2008       Mesaj #327
HeliX - avatarı
Ziyaretçi
Tam sınav haftası nescafenin bitmesini protesto ediorum ...
HerHangiBiri - avatarı
HerHangiBiri
Ziyaretçi
16 Kasım 2008       Mesaj #328
HerHangiBiri - avatarı
Ziyaretçi
Trafik terörünü protesto ediyorum.

Annenin dramı

Protesto Ediyorum

Sinyalizasyonu bozuk olan kavşağa son sürat giren otomobil küçük Fatmanur'un ölümüne sebep oldu.Protesto EdiyorumKızının ölümünü izleyen anne kahroldu.

Antalya'nın Alanya ilçesinde meydana gelen trafik kazasında karşıdan karşıya geçmek isteyen 11 yaşındaki bir kız çocuğu, otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Çarpmanın etkisiyle çocuk asfalt zeminde yaklaşık 10 metre sürüklenirken, anne sinir krizleri geçirdi.

Edinilen bilgiye göre, kaza, çevreyolu Alanyum Alışveriş Merkezi önünde meydana geldi. Annesi Gülsüm Hacıfazlıoğlu ile birlikte alışverişe çıkan Fatmanur Hacıfazlıoğlu (11), otobüs durağına gitmek için yolun karşısına geçmek istedi. Sinyalizasyon sistemi faal durumda olmayan kavşağa yaklaşmasına rağmen hızını azaltmayan Mustafa Çıkan'ın (21) kullandığı 07 NCH 91 plakalı otomobil, küçük kıza çarparak yaklaşık 10 metre sürükledi.

Aldığı darbelerle ağır yaralanan küçük kız, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Gözü önünde meydana gelen kazada kızını kaybeden Gülsüm Hacıfazlıoğlu, sinir krizi geçirdi.

Fatmanur Hacıfazlıoğlu'nun cansız bedeninin üzeri gazete kağıtlarıyla örtüldü. Olay yerine yaklaşık yarım saat sonra gelen cenaze aracı Fatmanur Hacıfazlıoğlu'nun cansız bedenini alarak Alanya Belediyesi Morgu'na götürdü. Kazaya karışan otomobil sürücüsü Mustafa Çıkan gözaltına alınarak Cumhuriyet Polis Merkezi'ne götürüldü.

Küçük kızın ölümüne neden olan otomobilde polis inceleme yaptı. Yapılan incelemede otomobilin camlarının filmli ve amortisörlerinin ise indirilmiş olduğu tespit edildi.

Otomobil, Alanya Emniyet Müdürlüğü'ne ait otoparka çekilirken, hayatını kaybeden Fatmanur Hacıfazlıoğlu'nun Özel Ufuk İlköğretim Okulu 5'inci sınıf öğrencisi olduğu öğrenildi.

Yaklaşık 4 gündür çalışmayan sinyalizasyon sistemi, kazadan kısa bir süre sonra belediye ekipleri tarafından tamir edildi.

HABERCEM
peaceful - avatarı
peaceful
Ziyaretçi
17 Kasım 2008       Mesaj #329
peaceful - avatarı
Ziyaretçi
ilgisiz öğrenci velilerini protesto ediyorum!
HerHangiBiri - avatarı
HerHangiBiri
Ziyaretçi
18 Kasım 2008       Mesaj #330
HerHangiBiri - avatarı
Ziyaretçi
Çevre katliamını protesto ediyorum.

Ayder de elden gitti

Protesto Ediyorum

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Kaçkar Dağları Milli Parkı içinde yer alan Ayder Yaylası'nın milli park alanı dışında bırakılması için çalışma başlatıldı. Belediyenin gerekçesi "yetki karmaşasının giderilmesi", Çevre ve Orman Müdürlüğü'nünkü ise "korunacak bir doğal güzelliğin kalmaması". İnsan eliyle yavaş yavaş yok edilen Ayder, şimdi bakanların kararını bekliyor.

Çamlıhemşin Belediye Başkanı Yaşar Metin Kesimal, Ayder Yaylası merkezinin belediye mücavir alanı içerisinde olduğunu ifade ederek, "Ayder merkezi belediye sınırları içerisine dahil etmek için çalışmalarımız var" dedi.

Ayder Yaylası'nın tesisleşme anlamında çok gelişmiş olduğunu kaydeden Kesimal, "Bölge turizmine büyük katkı sağlıyor. Fakat, tesisler herhangi bir değişiklik yapmaya kalktığı zaman bir çok kurum ile karşı karşıya kalıyor. Ayder'de milli park, sit ve orman alanı olarak gözüken bir çok nokta var. Bütün bu kurumların onayı gerekiyor. Altyapı ve temizlik işlerini belediyemiz yürütüyor. Fakat, hangi yetkilere sahip olduğu belli değil. Kurumların yetki karmaşası içerisine girmiş. Ayder milli park alanı sınırları dışında bırakılırsa kurumlar arasındaki yetki karmaşası giderilmiş olur" diye konuştu.

"Doğal özelliğini kaybetti"

Rize Çevre ve Orman Müdürü Sabit Kandemir ise Ayder Yaylası'nın doğal özelliğini yapılaşma nedeniyle kaybettiğini söyledi.

Kandemir, Kaçar Dağları Milli Parkı Uzun Devreli Gelişim Planı'nın 2008 haziran ayında tamamlandığını anımsatarak, "Gelişim planında, Ayder'in çirkin yapılaşma, doğal yapının bozulması ve alanda korunacak her hangi bir doğal güzelliğin kalmaması nedeni ile milli park alanı sınırlarından çıkarılmasını Genel Müdürlüğe rapor ettik. Yaklaşık 150 dönümlük betonlaşmanın olduğu Ayder merkezi kapsayan bir alan. Genel Müdürlüğümüzün onayı sonrası Bakanlar Kurulu karar verirse Ayder milli park olmaktan çıkarılacak" dedi.

Kandemir, Bakanlar Kurulu kararı olmadan Ayder'in belediye sınırlarına katılması halinde milli park kurallarının geçerli olacağını, belediyenin burada yatırım ve çalışma yaparken bu kurallara bağlı kalmak zorunda olduğunu sözlerine ekledi.

Ayder Yaylası

Ayder Yaylası Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine 19 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Zengin flora ve faunasının yanı sıra kaplıcası ile ünlenen Ayder'in 50 derece sıcaklıktaki kaplıca suyu, birçok rahatsızlığa şifa olarak kullanılıyor.

Kaçkar Dağları'na tırmanış güzergahında bulunan yayla çevresinde, çengel boynuzlu dağ keçisi, vaşak, ayı, kurt gibi yaban hayvanları, doğal ortamda izlenebiliyor.

Her yıl şenliklerin düzenlendiği Ayder Yaylası'nda konaklama için bin 200 yatak kapasitesi bulunuyor.

GAZETEPORT