Arama

Windows Live Messenger Güncel Kamera Sorunu ve Çözümü

Güncelleme: 22 Eylül 2012 Gösterim: 195.561 Cevap: 161
edward - avatarı
edward
Ziyaretçi
19 Mayıs 2010       Mesaj #1
edward - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar Arkadaşlar

Sponsorlu Bağlantılar
Windows Live Messenger Güncel Sürümünde Kamera Resmine Tıkladığımızda Görüntülü Aramayı Başlatıyordu Ve Kamera Göster Seçeneği Bulunmamaktadır. Ve Bu Sorun Çözmek İçin 3 Gündür Uğraşıyorum Ve Sonunda Sorunu Çözebildim Bir Sitede Bulduğum Windows Live Messenger 14.0.8089.726 Sürümünde Hiç Bir Problem Olmadan Görüntülü Arama Ve Sadece Kamerayı Açma Seçeneği Bulunmaktadır Ve Kurdum Ve Sorunsuz Çalışmaktadır Şimdi .
Öncelik Olarak Bilgisayarımızda Bulunan Windows Live Messengeri Kaldıracağız
Bilgisayarımdan C:\Program Files\Windows Live\Installer/wlarp.exe Çalıştırarak Var Olan Windows Live Messengeri Kaldırıyoruz. Ben Bu Yöntemle Kaldırdım Eğer Kaldıramıyanlar
Zapmessengeri Kullanarak Kaldıra Bilirler.

Zapmessenger Linki Arkadaşımız Anlatmış Nasıl Kaldırılacağı Hakkında .
ZapMessenger

Messengeri Kaldırdıktan Sonra Windows Live Messenger 14.0.8089.726 Sürümünü Yüklüyüyeceğiz Aşağıda Verdiğim Linkten İndirerek Yükleme Yapabilirsiniz

Rar Şifresi: Edward

Hotfile
http://hotfile.com/dl/44174285/fe928...p-all.rar.html

Rapid
http://rapidshare.com/files/39039366...p-all.rar.html

Not: Yukarıdaki yaklaşık 130 mb boyutundaki Windows Live Wave 3 paketi yerine yalnızca yaklaşık 30 mb boyutundaki Windows Live Messenger 14.0.8089.726 ve gerekli diğer kurulumları indirmek istiyorsanız:

MsXLabs:
Windows.Live.Messenger.2009.(14.0.8089.726).zip (24.48 MB)
WLM_Extra_MSI.zip (6.17 MB)

Rapidshare:
Windows.Live.Messenger.2009._14.0.8089.726_.zip
WLM_Extra_MSI.zip

Eğer Yanlış Birşeyler Yaptımsa Şimdiden Özürdilerim

Anlatım Bana Aittir

Saygılarımla

İyigünler
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen NeutralizeR; 4 Haziran 2010 00:17 Sebep: Alternatif indirme bağlantıları
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
23 Mayıs 2010       Mesaj #2
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Tek başına Windows Live Messenger 2009 14.0.8089.726 sürümü aşağıdaki konuda bulunan ek dosyasından indirilebilir:

Sponsorlu Bağlantılar
Windows Live Messenger 2009 (14.0.8089.726)
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
23 Mayıs 2010       Mesaj #3
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Diğer Windows Live Messenger web kamerası problemleri için aşağıdaki çözüm önerilerini gözden geçirin lütfen:

Alıntı

Windows Live Messenger ile web kamerası görüşmesi sağlanamıyor

Windows Live Messenger üzerinden Web Kamerası Görüşmesi yapamıyorsunuz
1. Ses /Görüntü Kurulumu sihirbazını çalıştırın:

a. Windows Live Messenger'ı başlatın.
b. Araçlar'ı tıklayın ve sonra Ses ve Görüntü Kurulumu'nu tıklayın.(Menü çubuğunu getirmek için klavyede Alt tuşuna basın)
c. Ses ve video cihazlarını seçip yapılandırmak için sihirbazın talimatlarını takip edin.

Not: Eğer bir hata ile karşılaşırsanız ve McAfee Site Advisor kullanıyorsanız, lütfen ilgili makalemize bakınız: http://messenger-support.spaces.live.com/blog/cns!8B3F39C76A8B853F!14323.entry

2. QoS Paket Zamanlayıcısı’nı devreden çıkarın:

a. Ağ bağlantılarına gitmek için İşletim sistemi sürümünüze bağlı olarak aşağıdaki adımları izleyin

· Windows XP'de, Başlat, Ayarlar'ı tıklayın ve Denetim Masası'nı tıklayın.
Ağ Bağlantıları'nı tıklayın.
· Windows Vista veya Windows 7'de, Başlat İnci'sini tıklayın, Başlat Arama kutusunda Ağ ve Paylaşım Merkezi yazın ve sonra ENTER'a basın.

b. Ağ bağlantılarını yönet’i tıklayın.
c. LAN ya da Yüksek Hızlı İnternet altında, durumu Bağlandı olarak görünen bir Yerel Alan Bağlantısı seçin.
d. Bu bağlantıyı sağ tıklayın ve Özellikler’i tıklayın.
e. QoS Paket Zamanlayıcısı onay kutusunu temizleyin.
f. Değişiklikleri kaydedip pencereyi kapatmak için TAMAM'ı tıklayın.

Windows XP’de:

a. Ağ Bağlantılarınızı açın (Başlat -> Ayarlar -> Denetim Masası -> Ağ Bağlantıları).
b. Bağlantınızı seçin
c. Soldaki Ağ Görevleri menüsünde "Bu bağlantının ayarlarını değiştir"i tıklayın (veya seçili bağlantıyı sağ tıklayın ve sonra "Özellikler"i sol tıklayın").
d. Artık bağlantının Özelliklerini görebileceksiniz. Burada "QoS Paket Zamanlayıcısı" görüyorsanız, kutunun işaretini kaldırıp "TAMAM"ı tıklayın.

Windows Vista veya Windows 7'de:

a. Başlat'ı tıklayın
b. Arama kutusuna Ağ ve Paylaşım Merkezi yazın, sonra ENTER'a basın
c. Etkin ağları görüntüle altında Yerel Ağ Bağlantılarını tıklayın
d. Özellikler sekmesini tıklayın
e. Artık bağlantının Özelliklerini görebileceksiniz. Burada "QoS Paket Zamanlayıcısı" görüyorsanız, kutunun işaretini kaldırıp "TAMAM"ı tıklayın.

3. Üçüncü Taraf Uygulamaları ve Eklentileri Kaldırın:

a. İşletim sisteminize özel aşağıdaki adımları takip ederek Üçüncü taraf eklentileri ve uygulamaları kaldırın.

· Windows XP'de, Başlat'ı tıklayın, Çalıştır'ı tıklayın Control Appwiz.cpl yazıp Tamam'ı tıklayarak , Program Ekle/Kaldır'a gidin.
· Windows Vista veya Windows 7'de, Başlat'ı tıklayın, Denetim Masası'nı tıklayın ve Programlar ve Özellikler'i tıklayın

b. Yüklü programlar listesinde, yüklenmiş olabilecek bitin üçüncü taraf araç çubuklarını arayın, örneğin: MyWebSearch Toolbar, Smiley Central, Messenger Plus, Kiwee Toolbar, Info Pen veya MacroGaming SweetIM
c. Kaldır veya Programı Kaldır'ı tıklayın
d. Bilgisayarınızı yeniden başlatın

4. İnternet Protokolü güvenliğini (IPSec) devre dışı bırakın:

a. Yönetimsel Araçlar'a gitmek için, İşletim sistemi sürümünüze bağlı olarak aşağıdaki adımları izleyin;

Windows Vista ve Windows 7'de:

· Kategori Görünümü'ndeyseniz, Başlat'ı tıklayın ve sonra Denetim Masası'nı tıklayın, Sistem ve Bakım'ı tıklayın ve ardından Yönetimsel Araçlar 'ı tıklayın.
· Klasik görünümdeyseniz, Başlat, Denetim Masası'nı tıklayın, Yönetimsel Araçlar'a doğrudan gidin.

Windows XP:

· Kategori Görünümü'ndeyseniz, Başlat'ı tıklatın ve sonra Denetim Masası'nı tıklayın, Performans ve Bakım'ı tıklayın ve ardındanYönetimsel Araçlar'ı tıklayın.
· Klasik görünümdeyseniz, Başlat, Denetim Masası'nı tıklayın, Yönetimsel Araçlar'a doğrudan gidin.

b. Hizmetler'i çift tıklayın. Sizden bir sistem yöneticisi parolası veya bir onay istenirse, parolayı yazın veya Devam'ı tıklayın.
c. IPSEC'i (Windows XP) veya IPsec İlke Aracısı'nı sağ tıklayın (Windows Vista veya Windows 7) ve ardından Dur'u tıklayın.
d. IPSec hizmetinin durdurulması sorunu çözmezse, IPSec hizmetini yeniden başlatın. IPSec hizmetini yeniden başlatmak için, İlke Aracısı'nı veya IPSEC'i sağ tıklayın ve ardından Başlat 'ı tıklayın.

5. Daha iyi performans için web kameranızı USB 2.0 portlara takın

Günümüzün bilgisayar sistemlerinin çoğunda hem USB 1.1 (tam hız) hem de USB 2.0 (yüksek hız) portları birer bağlantı kaynağı olarak kullanıma hazır bulunmaktadır. USB 2.0 uyumlu cihazlar hem tam hızda (12mbps) hem de yüksek hızda (480 mbps) çalışabilmektedir USB 2.0 cihazlar tarafından sunulan 480 mbps aktarım hızından tam olarak faydalanmak için, cihazın 2.0 spesifikasyonlarıyla tasarlanmış bir USB portuna bağlanması önemlidir.

Pek çok durumda, bilgisayarınızın kasası veya yuvasında USB 2.0 portları etiketlenmiş değildir ve kameranızın takılı olduğu fiziksel portun yüksek hız uyumlu olup olmadığından emin olamazsınız. Cihazınızın yüksek hızlı bir USB 2.0 portuna bağlandığından ve numaralandırıldığından emin olmak için, aşağıdakileri yapın:

I: Kameranızı bağlayın

1. Kamera yazılımınızı yükleyin.
2. Kameranızı bir USB portuna takın.
3. Web kamerası yazılım uygulamasında kendinizi görebildiğinizi doğrulayın. Bu, kameranızın işlevini normal biçimde yerine getirdiğini gösterir.

II: Aygıt Yöneticisini Açın

1. “Bilgisayarım”ı sağ tıklayın ve “Özellikler”i seçin.
2. “Sistem Özellikleri” penceresinde, “Donanım” sekmesini tıklayın.
3. “Donanım” sekmesi altında, “Aygıt Yöneticisi” düğmesini tıklayın.

III: Cihazınızın USB 2.0 Enhanced Controller altında listelendiğini doğrulayın

1. “Aygıt Yöneticisi”nde “Görünüm”e gidin ve “Bağlantıya göre aygıtlar”ı seçin.
2. “Gelişmiş Konfigürasyon ve Güç Arayüzü (ACPI)”yi genişletin.
3. “Microsoft ACPI-Uyumlu Sistem”i genişletin.
4. “PCI veri yolu”nu genişletin.
5. “USB 2.0 Enhanced Controller” girdisini bulun ve genişletin (nota bakınız).
6. “USB Kök Hub”ı genişletin ve kameranızın orada listelenip listelenmediğini kontrol edin.

NOT: 'Cihazınızın USB 2.0 Enhanced Controller altında listelendiğini doğrulayın' işleminin 5'inci adımı, ana kartınızda yer alan USB yonga setine bağlı olarak aşağıdaki örnekten farklı bir üretici liste girdisi gösterebilir. Örnekte yonga seti üreticisi olarak “Intel” gösterilmektedir. Bu adımı uygularken, lütfen “USB 2.0 Enhanced Controller” anahtar sözcüklerine dikkat ediniz

messenger0

“USB 2.0 Enhanced Controller” girdisi varsa ve cihazınızın burada listelendiğini görmüyorsanız, Logitech cihazın bu girdinin "Kök Hub" kısmında listelendiğinden emin olana kadar cihazınızı farklı USB portlarına bağlamayı denemelisiniz.
Eğer bir “USB 2.0 Enhanced Controller” girdisi görmüyorsanız, muhtemelen bilgisayarınızda USB 2.0 uyumlu bir port bulunmamaktadır veya sürücüler yüklenmemiştir.

Eğer modemin kullanılabilir bir Ethernet bağlantısı varsa, bu daha da iyi bir çözüm olur çünkü Ethernet zaten bunun için tasarlanmıştır.

Eğer "kablosuz" çalışıyorsanız ve bağlantı sorunları yaşıyorsanız, işlerin iyiye gidip gitmediğini görmek için lütfen "kablolu" bir bağlantı deneyin.

Yetersiz USB bant genişliği nedeniyle ses veya görüntü kaybetmeniz de mümkündür. Yukarıda anlatılan çözüm yöntemi burada da geçerlidir.

6. En son güncellemeleri kontrol edin ve Web Kamerası cihaz sürücüsünü güncelleyin:

a. Windows Güncellemeleri:
http://windowsupdate.microsoft.com adresine gidin ve ardından Güncelleştirmeleri Tara'yı tıklayın ve sonra en son güncellemeleri kurun.
b. Web kamerası cihaz sürücüsünün güncellenmesi:
Başlat'a gidin ve Çalıştır'ı tıklayın
devmgmt.msc yazın ve Tamam'ı tıklayın
Görüntü Aygıtları'nı arayın (Sisteme bağlı web kamerası)
Kamerayı sağ tıklayıp Özellikler'e gidin
Şimdi, Sürücü sekmesini tıklayın (üstte)
Sürücü Güncelleştir'i tıklayın
Güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak ara'yı seçin

erk22 - avatarı
erk22
Ziyaretçi
23 Mayıs 2010       Mesaj #4
erk22 - avatarı
Ziyaretçi
şimdi büyük boyutuda çıkıyor ama edwardın verdiği sürüm sayesinde oldu sanırım Msn Happy ama arada klmcodecin eski sürümlerinden birinide yükledim sanırım 4.16 idi. Süper artık tek webcam yolluyabiliyorum ve boyutuda büyültebiliyorum Msn Happy süper oldu. ayrıca çözünürlüğü hangisine getirirsem getiriyim büyük seçeneği var Msn Happy yani monitörün çözünürlükle alakalı değilmiş. Birde kafanız karışmasın cam açıkken büyük seçeneği çıkar cam açık değilken çıkan orta ve küçük seçeneği karşıdakinin resimi için belirtilmiştir Msn Wink
enjoyquality - avatarı
enjoyquality
Ziyaretçi
24 Mayıs 2010       Mesaj #5
enjoyquality - avatarı
Ziyaretçi
şimdi tam olarak ne yapmamız gerekiyor anlayabilmiş değilim :s Görüntülü Arama başlıyor hangi kameraya bassam. Bunun çözümü nedir acaba? Yukarıdaki liste çok karışık geldi... Yapabilen varmıdır?
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
24 Mayıs 2010       Mesaj #6
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
enjoyquality adlı kullanıcıdan alıntı

şimdi tam olarak ne yapmamız gerekiyor anlayabilmiş değilim :s Görüntülü Arama başlıyor hangi kameraya bassam. Bunun çözümü nedir acaba? Yukarıdaki liste çok karışık geldi... Yapabilen varmıdır?

Gelecek aylarda çıkacak olan Windows Live Messenger 2010, çift taraflı yüksek kalitede sesli ve görüntülü konuşmayı destekleyecek. Buna bağlı olarak Microsoft'un yapmış olduğu bazı değişiklikler, Windows Live Messenger 2009'un son sürümünde tek taraflı kamera açmayı devre dışı bırakmış görünüyor. Daha fazla açıklama şu adreste mevcut:The Windows Blog

Bir önceki Windows Live Messenger 2009 sürümünde tek taraflı kamera açma hala kullanılabilir görünüyor.
Bu sürüme dönmek için:

0-) Windows Live Messenger'ı tamamen kapatın. (Saatin yanındaki simgesine sağ tıklayıp çıkış yapın)

1-)
Windows CleanUp Utility programını indirin ve kurun.

Not: Kurma konusunda sorun yaşarsanız indirdiğiniz msicuu2.exe dosyasına sağ tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini kullanın.

2-) Başlat > (Tüm) Programlar > "Windows Install Clean Up" kısayoluna tıklayıp programı çalıştırın.

3-) Listede yalnızca Windows Live Messenger [14.0.8117.416] seçili olsun ve Remove tuşuna tıklayın:

snap1

4-) Windows.Live.Messenger.2009.(14.0.8089.726).zip dosyasını indirin. İçinden çıkan Messenger.msi dosyasına çift tıklayarak Windows Live Messenger 14.0.8089.726 sürümünü kurun. (Eğer WLM'yi tamamen kaldırdıysanız,
WLM_Extra_MSI.zip dosyasını da indirip içindekileri tek tek kurmanız gerekebilir.)

5-) Başlat > Tüm Programlar > Windows Live > Windows Live Messenger kısayolunu kullanarak WLM'yi başlatın.

Not: Bu işlemler sonrası Messenger açılmıyorsa: Windows Live Messenger Güncel Kamera Sorunu ve Çözümü
ceylinnazz - avatarı
ceylinnazz
Ziyaretçi
25 Mayıs 2010       Mesaj #7
ceylinnazz - avatarı
Ziyaretçi
AYNISINI yaptım windows live messenger da geldi basıyorum ama acılmıyor neden yardımcı olun lütfen =(
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mayıs 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaşlar bende tek başıma cam açamıyorum ve halen olayı çözemedim tam olarak hangisini yapıcazda düzelcek anlamadım Msn Confused yardımcı olabilirseniz sevinicem Msn Confused
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
26 Mayıs 2010       Mesaj #9
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
ceylinnazz adlı kullanıcıdan alıntı

AYNISINI yaptım windows live messenger da geldi basıyorum ama acılmıyor neden yardımcı olun lütfen =(

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ya arkadaşlar bende tek başıma cam açamıyorum ve halen olayı çözemedim tam olarak hangisini yapıcazda düzelcek anlamadım Msn Confused yardımcı olabilirseniz sevinicem Msn Confused

Aşağıdaki mesajımda anlattıklarımı dikkatlice uygulayın:
Windows Live Messenger Güncel Kamera Sorunu ve Çözümü - Tekil Mesaj - MsXLabs
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Mayıs 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
NeutralizeR
senin dediğin gibi yaptım Windows Live Messenger [14.0.8117.416] silip senin verdiğini yükledikten sonra msn ye tıkladığımda msn başlamıyor acaba nerde yanlış yaptım 10 kere tekrarladım işlemi ama yine aynısı oluyor ...