Arama

Sonat

Güncelleme: 26 Mart 2007 Gösterim: 4.264 Cevap: 0
Pollyanna - avatarı
Pollyanna
Ziyaretçi
26 Mart 2007       Mesaj #1
Pollyanna - avatarı
Ziyaretçi
"Minik bir kır çiçeğiydim aslında ve boy atmam için çok şey gerekliydi ama hepsine sahiptim galiba. Dibinde yer bulup sırtımı yasladığım, Prodüktörüm; Selahattin Erhan, toprağım; ailem, ışığım; Yaşar Saraçoğlu, suyum; Hasan Huri Sarısaltık, İlyas Kandemir, Özden Ömer Bildiren, renklerim; Serhan Umut, oksijenimse; en usta müzisyenlerdi. Ve bakım için bahçıvanlarda olmalıydı. Dr. Erol, Dr. Mesut, Mine, Ayşe ve Can Cankaya gibi. Ayşenur Yazıcı, Sevda Fırat Ak, Talat Ersoy besin oldular bana. Bütün bunların zamanlaması ve düzenini de aranjörüm; Orhan'ım sağlayınca boyum uzayıvermişti işte. Şimdi hepinizi nasıl sevdiğimi, şükrettiğim Tanrı'ma anlatabilirim sadece." - Sonat

Sponsorlu Bağlantılar
Sonat, 1999'da Berlin Filarmoni'de her yıl düzenlenen Jazztreff'de 3 türkü, 2000'de yine Almanya'da düzenlenen Milenyum Organizasyonu'nda tek Türk şarkıcı olarak "Huma Kuşu" adlı türkümüzü seslendirdi. Aynı yıl içerisinde Zerrin Özer'le tanışarak ona, 3 yıl geri-vokal yaptı. En önemli müzikal deneyimlerini bu birliktelik sırasında geliştirdi. Bu süre içinde her şarkıcının hayal ettiği Rumeli Hisarı, Bostancı Gösteri Merkezi ve Türkiye'nin çeşitli önemli sahnelerinde solo şarkı söyleme mutluluğunu yaşadı. Şimdi yıllardır üzerinde titizlikle çalışarak hayalini kurduğu albümünü Yapımcı Selahattin Erhan'la olgunlaştırarak hayata geçirdi.

Biyografi Konusu: Sonat nereli hayatı kimdir.