MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Sosyal Ağlar (https://www.msxlabs.org/forum/sosyal-aglar/)
-   -   MSN Messenger Hata Kodları ve Çözümleri (https://www.msxlabs.org/forum/sosyal-aglar/7497-msn-messenger-hata-kodlari-ve-cozumleri.html)

The Unique 24 Ekim 2008 08:55

Alıntı:

criminal1 adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1211180)
offff şimdi tekrar denedim oldu....ama siz yinede çözümünü yazın çünkü aynı hatayo verip ikinci denemede girebildim...

MSN Hata Kodu 81000314 Windows Live Messenger Hatası

gfb_190707 24 Ekim 2008 21:00

81000451 Hata kodu deişik yöntemLer ? Başka yöntemLer yok mu ? :(

The Unique 24 Ekim 2008 23:15

Alıntı:

gfb_190707 adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1211616)
81000451 Hata kodu deişik yöntemLer ? Başka yöntemLer yok mu ? :(

https://www.msxlabs.org/forum/diger-msn-messenger-programlari/8230-messenger-error-fixer-hata-onarimi.htmlu Bu Programı Deneyin.

gfb_190707 24 Ekim 2008 23:36

Alıntı:

The Unique adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1211737)

O programda o yok :S

matterboy35 30 Ekim 2008 12:29

yaw aynı hatayı bende alıyorum arkadasım 81000451 delirecem ne olur biri yardım etsin

Magnifique 30 Ekim 2008 18:11

Alıntı:

gfb_190707 adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1211764)
O programda o yok :S

Alıntı:

matterboy35 adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1214708)
yaw aynı hatayı bende alıyorum arkadasım 81000451 delirecem ne olur biri yardım etsin

İşletim sisteminiz nedir?
The Unique'nin verdiği çözüm yolları Windows XP için...
Vista Çözüm Yolu;

1) Gizli dosya ve klasörlerin görünmesini sağlayın.
  1. Başlat 'tan Bilgisayarım 'a girin.
  2. Yeni pencerede, Açılır Pencereyi Düzenle (Organize drop-down list) bölümüne girin, ve sonra Klasör ve Arama seçenekleri sıklarını seçin. [Türkçe'lerde hata olabilir, vista kullanmadığımdan]
  3. Klasör ayarları penceresinde, Görünüm sekmesine girin.
  4. Gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğinin seçili olduğunu doğrulayın.
  5. Tamam diyerek çıkın.

2) Depolanan kişi listelerinin silinmesi
  1. Başlat 'tan Bilgisayarım 'a girin.
  2. Aşağıdaki klasöre gidin:
    C:\Users\Windows_kullanıcı_adınız\Contacts\Messeng er_e-mail_address
  3. Bu klasörün içindeki tüm dosyaları silin.
  4. Aşağıdaki klasöre gidin şimdide:
    C:\Users\Windows_kullanıcı_adınız\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts
  5. Bu klasördeki herşeyide silin. (Gizli dosyalarıda silin)
  6. Pencereyi kapatıp, Messenger'da tekrardan oturum açmayı deneyin.

Umarım işinize yarar. Bu hatayı bende alıyordum modem driverini kaldırıp yeniden kurduğumda geçmişti... Her yolu denemiştim ama bir çözüm bulamamıştım... Bir denerseniz belki sizinde düzelebilir...:)

maviş sayıt 31 Ekim 2008 00:29

ya benım msn de bı proplem yoktu halada yok ama coklu msn tercıhımı discovery 1.5 ten yana kullanıp yukledım ancak windows live messengır daki kişi listemı gore bılmeme ragmen discovery kısı lısteme tıkladıgımda uyarı mesajı gelıyo uyarıda:your contact list first needs to be updated. please try again in 2 minutes yazıyor updated guncelleştırme demek oluyor sanırım ama bu discovery ın guncellestırmelerı nasıl indiriliyor onuda bulamadım zaten yukleyeli daha 1 gun oldu o nedenle guncellestırmeden dogan bı sorunda oldugunu sanmıyorum.şimdiye kadar bu sitedekı kırk kısıden yardım ıstedım yonetıcıler dahıl ama ses seda yok:sopa:....... bılen bırı yardım yardım

ahmetgns 31 Ekim 2008 00:43

Alıntı:

maviş sayıt adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1215013)
ya benım msn de bı proplem yoktu halada yok ama coklu msn tercıhımı discovery 1.5 ten yana kullanıp yukledım ancak windows live messengır daki kişi listemı gore bılmeme ragmen discovery kısı lısteme tıkladıgımda uyarı mesajı gelıyo uyarıda:your contact list first needs to be updated. please try again in 2 minutes yazıyor updated guncelleştırme demek oluyor sanırım ama bu discovery ın guncellestırmelerı nasıl indiriliyor onuda bulamadım zaten yukleyeli daha 1 gun oldu o nedenle guncellestırmeden dogan bı sorunda oldugunu sanmıyorum.şimdiye kadar bu sitedekı kırk kısıden yardım ıstedım yonetıcıler dahıl ama ses seda yok:sopa:....... bılen bırı yardım yardım

Güncellenmesi gereken şey MessengerDiscovery'nin kendisi değil, kişi listenizin MessengerDiscovery tarafından tutulan kaydı. "2 dakikadan deneyin" diyor ama herhalde yine de bir türlü güncellenmiyor anladığım kadarıyla. MessengerDiscovery'yi kaldırıp tekrar kurmayı deneyin. Bir müddet normal Messenger kullanımızı sürdürün, sonra açmayı deneyin (bu ne kadar yardımcı olur bilmiyorum doğrusu :P)

40 kez sordum diyorsunuz ama gönderi sayınız henüz 1. Özel mesaj yolunu tercih ettiyseniz bilemem ama tasvip de etmem açıkçası.

Sorunuzu ve bu cevabı MessengerDiscovery Live 1.5 konusuna taşıyorum çünkü sorunuz bu konuyla doğrudan alakalı değil. Taşıyamadım, yetkim yokmuş :( Şişşt gülmeyin :@

The Unique 31 Ekim 2008 00:50

Alıntı:

The Unique adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1210701)
Bu hata Messenger Kişilerinizin depolanmasında oluşan bir bozulmadan meydana gelmiştir.

İşletim Siteminiz Windows İse ;

Size Önereceğim 2 Yol Var :)

1) Gizli dosya ve klasörlerin görünmesini sağlayın.
  1. Bilgisayarım ' a gidin.
  2. Araçlar > Klasör Seçenekleri 'ne girin.
  3. Üst taraftan Görünüm 'ü seçin.
  4. Gizli dosya ve klasörleri göster şıkkını işaretleyin
  5. Tamam diyip çıkın.

2) Depolanan kişi listelerinin silinmesi
  1. Bilgisayarım 'a girin.
  2. Aşağıdaki klasöre gidin:
    C:\Documents and Settings\Windows_kullanıcı_adınız\Contacts\Messeng er_e-mail_address
  3. Bu klasörün içindeki tüm dosyaları silin.
  4. Aşağıdaki klasöre gidin şimdide:
    C:\Documents and Settings\Windows_kullanıcı_adınız\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts
  5. Bu klasördeki herşeyide silin. (Gizli dosyalarıda silin)
  6. Pencereyi kapatıp, Messenger'da tekrardan oturum açmayı deneyin.
Not: Bu işlem kişilerinizi sadece bilgisayarınızdan siler. Messenger'da birdahaki oturum açtığınızda kişi listeniz tekrardan yüklenir. Yani kişileriniz silinmez.

Alıntı:

Anaxielia adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1214853)
İşletim sisteminiz nedir?
The Unique'nin verdiği çözüm yolları Windows XP için...
Vista Çözüm Yolu;

Forumu iyi incele *-) daha önce bu cevabı vermiştim ;)

Magnifique 31 Ekim 2008 08:21

Alıntı:

The Unique adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1215020)
Forumu iyi incele *-) daha önce bu cevabı vermiştim ;)

Verdiğin çözüm Windows XP için...
Benim verdiğim çözüm Windows Vista klasör ve yapılan 1,2 yol değişik...
Benim verdiğim çözüm'e dikkat edersen anlicaksın...:)

Saat: 05:19

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık