MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Sosyal Ağlar (https://www.msxlabs.org/forum/sosyal-aglar/)
-   -   MSN Messenger Hata Kodları ve Çözümleri (https://www.msxlabs.org/forum/sosyal-aglar/7497-msn-messenger-hata-kodlari-ve-cozumleri.html)

maviş sayıt 31 Ekim 2008 20:47

arkadaslar sıze işletim sistemi bılgılerımı hatta pc le ılgılı her bılgıyı yolluyorum yeter kı benı su ~~messenger kısı lıstesının gorunupte dıscovery kısı lıstesının gorunmemesı sorunundan kurtarın işletim sistemı:windows vista home premium işlemci ıntel(r)pentıum(R)d cpu 3,00ghz sıstem turu 32 bit işletim sistemi NOT: bılgısayar yonetımı konusunda cok acemıyım o nedenle bılgılerı lutfen bır acemıye verdıgınızı unutmayarak acıklayıcı olunuz cunku oncekı cevapların bırınde hattta cogunda gızlı dosya ve kloserlerın gorunmesını saglamak ıcın baslattan bılgısayarıma ordan araclar klasor seceneklerı denmıs ama benım bilgisayarım bolumune tıklandıgında ole bır araclar secenegı felan bulamadım acemılık işte kusura bakmayın ve bu durumu goz onunde bulundurarak acıklayıcı olun lutfen...:$zaten bu sorunu bugun cozemezsem vaz gececem su discoveryden 3 gunde yaşlandırdı benı

ahmetgns 31 Ekim 2008 22:47

Alıntı:

maviş sayıt adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1215441)
arkadaslar sıze işletim sistemi bılgılerımı hatta pc le ılgılı her bılgıyı yolluyorum yeter kı benı su ~~messenger kısı lıstesının gorunupte dıscovery kısı lıstesının gorunmemesı sorunundan kurtarın işletim sistemı:windows vista home premium işlemci ıntel(r)pentıum(R)d cpu 3,00ghz sıstem turu 32 bit işletim sistemi NOT: bılgısayar yonetımı konusunda cok acemıyım o nedenle bılgılerı lutfen bır acemıye verdıgınızı unutmayarak acıklayıcı olunuz cunku oncekı cevapların bırınde hattta cogunda gızlı dosya ve kloserlerın gorunmesını saglamak ıcın baslattan bılgısayarıma ordan araclar klasor seceneklerı denmıs ama benım bilgisayarım bolumune tıklandıgında ole bır araclar secenegı felan bulamadım acemılık işte kusura bakmayın ve bu durumu goz onunde bulundurarak acıklayıcı olun lutfen...:$zaten bu sorunu bugun cozemezsem vaz gececem su discoveryden 3 gunde yaşlandırdı benı

O klasör seçeneklerinden filan bahsedilen cevap size verilmemişti, o yüzden o konuda endişelenmeyin.

Sizin sorunla ilgili şöyle bir şey farkettim. Ben de şimdi yeni bir hesapla oturum açıp saatin yanındaki Discovery simgesinin menüsünden Kişiler'e tıkladığımda bahsettiğiniz hatayı gördüm. Ancak kişi listesindeki Discovery düğmesinin menüsünden ya da yine kişi listesinin menüsünden Discovery > Kişiler'den kişiler penceresini açabiliyorum. Siz de oralardan girmeyi deneyebilirsiniz, çalışıyor gibi.

gfb_190707 2 Kasım 2008 23:05

Alıntı:

Anaxielia adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1214853)
İşletim sisteminiz nedir?
The Unique'nin verdiği çözüm yolları Windows XP için...
Vista Çözüm Yolu;

1) Gizli dosya ve klasörlerin görünmesini sağlayın.
  1. Başlat 'tan Bilgisayarım 'a girin.
  2. Yeni pencerede, Açılır Pencereyi Düzenle (Organize drop-down list) bölümüne girin, ve sonra Klasör ve Arama seçenekleri sıklarını seçin. [Türkçe'lerde hata olabilir, vista kullanmadığımdan]
  3. Klasör ayarları penceresinde, Görünüm sekmesine girin.
  4. Gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğinin seçili olduğunu doğrulayın.
  5. Tamam diyerek çıkın.

2) Depolanan kişi listelerinin silinmesi
  1. Başlat 'tan Bilgisayarım 'a girin.
  2. Aşağıdaki klasöre gidin:

C:\Users\Windows_kullanıcı_adınız\Contacts\Messeng er_e-mail_address
  3. Bu klasörün içindeki tüm dosyaları silin.
  4. Aşağıdaki klasöre gidin şimdide:
    C:\Users\Windows_kullanıcı_adınız\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts

5. Bu klasördeki herşeyide silin. (Gizli dosyalarıda silin)
  6. Pencereyi kapatıp, Messenger'da tekrardan oturum açmayı deneyin.

Umarım işinize yarar. Bu hatayı bende alıyordum modem driverini kaldırıp yeniden kurduğumda geçmişti... Her yolu denemiştim ama bir çözüm bulamamıştım... Bir denerseniz belki sizinde düzelebilir...:)

Xp için oLanını denedım zaten.. ama hep aynı sorun :S

The Unique 3 Kasım 2008 08:55

Alıntı:

Anaxielia adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1215067)

Verdiğin çözüm Windows XP için...
Benim verdiğim çözüm Windows Vista klasör ve yapılan 1,2 yol değişik...
Benim verdiğim çözüm'e dikkat edersen anlicaksın...:)

:) demek istediğimi şimdi anlamışsındır Anaxielia Vista istemedi Xp için çözüm istedi arkadaş *-)

gfb_190707 3 Kasım 2008 15:32

Benim o msn'de istenilen hata kodunu bıraktım ... Kendime yeni msn actımm .. Bu sefer'de 84cb000a hata kodu'nu ıstedı .. bu hata koduyla otekı hata kodu aynı qaLıba .. :S

http://img392.imageshack.us/my.php?image=84cb000aqq5.jpg

JLara 4 Kasım 2008 13:40

Kod:

800706b5
Kodu hakkında yardımcı Olaßilir misiniz?

Magnifique 4 Kasım 2008 14:28

Alıntı:

JLara adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1217684)
Kod:

800706b5
Kodu hakkında yardımcı Olaßilir misiniz?

Bu aldığınız hata kod'unu inceledim...
Yapmanız gerekenler;
Windows Live Messenger'i Tamamen Kaldırmak...
Messenger'i Tamemen Nasıl Kaldırırım?
Sonra Modem'i ve Bilgisayarı Reset'leyin...
Bilgisayar açıldığında kurulum'u yapın...
Umarım işiniz'e yarar şuan için başka bir çözüm bulamadım...:)

JLara 4 Kasım 2008 14:35

Anaxielia Teşekkür Ettim. :)

ethem222 5 Kasım 2008 00:04

oncelıkle yardımlarınız ıcın tsk ederım msn 9.0 ın ingilizce yamasını bulamadım yardımcı olurmusunuz + nasıl kurucam yamasını bıde yardım edersenız sevınırım sımdıden tsk ederım

Senem_Ergl 6 Kasım 2008 20:24

Kod:0x80070643

Bu kod hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Saat: 07:15

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık