Arama

Merve Boluğur

Güncelleme: 16 Eylül 2012 Gösterim: 37.678 Cevap: 4
karayel - avatarı
karayel
Ziyaretçi
5 Kasım 2008       Mesaj #1
karayel - avatarı
Ziyaretçi
Merve Boluğur

Merve Boluğur

Sponsorlu Bağlantılar
16 Eylül 1987. Dizi ve sinema oyuncusu.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü'nde eğitim gördü. Daha önce birkaç filmde rol aldı, reklam filmlerinde oynadı. 2006-2007 yıllarında yayınlanan televizyon dizisi Acemi Cadı'da başrol oynadı, dizide Ayşegül adlı bir cadıyı canlandırdı ve şu anda TRT´de yayınlanan Aşk Yeniden adlı dizide Eylül adında bir kızı canlandırmaktadır.

Filmografi
  • Gomeda, (2007)
  • Acemi Cadı, (2006) - (2007) (TV Dizisi)
  • Keloğlan Karaprense Karşı, (2006)
  • Aşk Yeniden, (2007) (TV dizi)
  • Hoşçakal Güzin (2008) (Tv Filmi)

Biyografi Konusu: Merve Boluğur nereli hayatı kimdir.
karayel - avatarı
karayel
Ziyaretçi
5 Kasım 2008       Mesaj #2
karayel - avatarı
Ziyaretçi
"Aslında sunucu olmak istiyordum!"

Sponsorlu Bağlantılar
Merve Boluğur

Merve Boluğur’un asıl hedefi sunuculukmuş ama kader onu cadı yapıvermiş! Üstelik acemi bir cadı! Sunuculuk hayaliyle yola çıkıp, cadı olan Merve’nin hikayesini öğrenmeye hazır mısın?

Merve Boluğur, Çağkan Çulha ve Cenk Gürpınar. Son dönemin en sevilen dizilerinden olan D Production yapımı “Acemi Cadı”nın sevilen oyuncuları. Hepsini bir araya getirmişiz de hemen bir röportaj yapmaz mıyız? Tabii ki yaparız. Çocuklar çok fazla istek alan Merve’yle gerçekleştirdim ilk röportajımı. Önümüzdeki günlerde de Çağhan ve Cenk’le buluşacaksınız sayfalarımızda. Benden duyurması!

Oyunculuğa nasıl başladın?
Aslında sunucu olmak istiyordum. Ama arada fotomodellik ve reklam filmi oyunculuğu da yaptım. Beni Algida’da izledikten sonra “Acemi Cadı”da oynatmaya karar veriyorlar. Ertesi günü bir deneme çekimi yaptıktan sonra apar topar başladım “Acemi Cadı”ya.

Madem amacın sunuculuk yapmakmış. Neden direkt sunuculuk yolunda ilerlemedin?
Görsel bir iş yapıyoruz ve hepsi birbiriyle bağlantılı. Hala da en büyük hedefim sunuculuk yapmak! Ama oyunculuk da her zaman ilk planda olacak benim için.

İşte bunu merak ediyorum; hiç oyunculuk, fotomodellik yapmayabilirdin. Sadece sunucu olmak için çabalayabilirdin belki değil mi?
Aslında bu biraz da gelen teklifle alakalı. Hayatın insana neler sunacağı belli olmuyor. Başımıza gelen şeyler yapacaklarımız konusunda bizi yönlendiriyor. Hala sunucu olma hayalimden vazgeçmiş değilim. Sadece biraz ertelenmiş oldu.

Oyunculuk eğitimin var mı?
Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne gidiyorum. Fakat dizi çekimlerinden dolayı eğitimime ara verdim.

Sunuculukta örnek aldığın biri var mı mesela?
Cosmopolis’i sunan Sevim Gözay’ı çok beğeniyorum. Hazırlayıp, sunması özellikle hoşuma gidiyor. İleride onun gibi olmak isterim.

Büyü yapmanı isteyenler dışında hayatında neler değişti diziden sonra?
Ben değil ama çevremdekiler değişti. Daha doğrusu çevremdekiler beni tanır hale geldiler. Sürekli çalışan bir insan oldum. Eskiden sadece ev ve okul arasında gidip gelirdim. Şimdiyse setten hiçbir şeye fırsat bulamıyorum. Ama annem hala durumun farkında değil mesela! “Ben akşam yemeğini hazırladım. Seni eve bekliyorum” diyor. Ben o sırada setteyim halbuki!

Tanınmaya başladığını ilk kez ne zaman fark ettin?
Bunun çok geç farkına vardım. İyi de oldu. Çekimler çok zamanımı alıyor. Dolayısıyla tanınmaya başladığımın farkında bile değildim. İlk kez Kanal D’nin gecesinde insanların bana gösterdiği sıcaklık ve yakınlık sayesinde anladım. O gece dedim ki; “Evet ben tanınıyorum” dedim!

Canlandırdığın karakterle ilgili olarak; “Bu konuda Ayşegül’e asla benzemiyorum” dediğin ne var?
Giyim tarzımız hiç benzemiyor. O çok cicili bicili giyiniyor. 19 yaşındayım ve yaşıma uygun giyiniyorum ama o kadar cicili bicili giyinmeyi sevmiyorum. Saçlarıma onun gibi tokalar takmam. Sadelikten yanayım.

Herkes sana şunu soruyordur: Gerçekten büyü yapabilsen ne yapardın? Ben de şunu öğrenmek istiyorum; “Asla yapmayacağım bir büyü” dediğin ne var?
Çağkan bana çıkma teklif ediyor. Ben ‘tıp büyüsü’ yapmışım ve konuşamıyorum. “Evet” diyemedim ona. Çocuk gitti. Çok kötüydü. İnsan asla başına böyle bir şey gelmesini istemez.

Ne burcusun?
Başak. Çok memnunum burcumdan bu arada. Biraz eleştiri yaparım ama sadece sevdiklerim, iyi olsunlar diye onları uyarırım o kadar. Bir de olumsuz elektrik aldığım insanlar konusunda hiç yanılmam! Tüm bu özelliklerimi Başak’lığıma bağlıyorum!

Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
16 Eylül 2012       Mesaj #3
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Merve Boluğur Resimleri
558754 10150991375202091 1947560091 n

307040 10150877271682091 1992710627 n

180181 499675757090 4805007 n

🌘 🚀
hrkN - avatarı
hrkN
Ziyaretçi
16 Eylül 2012       Mesaj #4
hrkN - avatarı
Ziyaretçi
merve bolugur3

rqytm9

merve bolugur 302426

merve bolugur 3695
Son düzenleyen Efulim; 16 Eylül 2012 16:13 Sebep: Kırık link kaldırıldı.
murat_1907 - avatarı
murat_1907
Ziyaretçi
16 Eylül 2012       Mesaj #5
murat_1907 - avatarı
Ziyaretçi
Merve Boluğur d. 16 Eylül 1987, İstanbul,Türk model ve kadın sinema oyuncusudur.Acemi Cadı isimli TV dizisinde oynadığı Ayşegül karakteri ile tanınmıştır.Kariyeri:
Merve Boluğur daha önce birkaç filmde rol almış, reklam filmlerinde görüşmüştür. 2006-2007 yıllarında yayınlanan televizyon dizisi Acemi Cadı'da Ayşegül adlı bir cadıyı canlandırarak başrol oynamış ve bu sayede tanınmıştır. Daha sonra da TRT´de yayınlanan Aşk Yeniden adlı dizide Eylül adında bir karakteri canlandırmıştır. 2009 yılında Star TV'de yayınlanan Kül ve Ateş dizisinde Hayal İsfendiyar adlı karakteri canlandırarak oyunculuğuna devam etmiştir. Küçük Sırlar adlı dizide Ayşegül karakterini canlandırmıştır.Şuandaysa Kuzey Güney adlı dizide Zeynep karakterini canlandırmaktadır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünde eğitim almıştır.2012-Mayıs ayı itibariyle Rexona markasının reklam yüzü olmuştur.
Diziler:
2006: Acemi Cadı (Ayşegül)
2007: Aşk Yeniden (Eylül)
2009: Kül ve Ateş (Hayal İsfendiyar)
2010: Küçük Sırlar (Ayşegül Yalçın)
2011: Kuzey Güney (Zeynep)
Filmler:
2006: Keloğlan Karaprense Karşı (Birgül)
2007: Gomeda
2008: Hoşçakal Güzin (Bahar)
Ödüller:
2010 Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri, 2010 yılının umut vaadeden bayan oyuncusu.
2011 TelevizyonDizisi.com, Yılın en iyi yardımcı bayan oyuncusu.