Arama

Kim Nam-gil

Güncelleme: 6 Nisan 2010 Gösterim: 31.594 Cevap: 2
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
31 Mart 2010       Mesaj #1
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Kim Nam-gil

Sponsorlu Bağlantılar
Ad:  bidam3.jpg
Gösterim: 773
Boyut:  22.4 KB

Kim Nam-gil 13 Mart 1981 Güney Kore doğumlu aktör, şarkıcı ve modeldir.
Lee Han ismiyle çıkış yapıp daha sonra kendi adını kullanmaya başlayan Kim Nam-gil, Myeong Ji Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. 1998 yılında ufak bir rolle oyunculuğa başlayan aktör, 2006 yılında "No Regret" filminde eşcinsel bir karakteri canlandırmış ve eleştirmenlerden tam not almıştır.
Ülkemizde "Muhteşem Kraliçe / Queen Seon Duk" dizisinde oynadığı Bi-dam karakteriyle tanınan Kim Nam-gil dans etmekten, su kayağı yapmaktan ve flüt çalmaktan hoşlanıyor; Teakwando yapıyor. Ayrıca yardım kuruluşlarında gönüllü olarak hizmet veriyor.

Meraklısına...

• Boy: 1.84 cm
  • Ailesi: Bir erkek kardeşi var.
  • Medeni durumu: Bekar
  • Favori Aktrisi: Kim Hye-Su
Fimografisi
Sinema Filmleri
  • Bad Man (2010)
  • The Day Before (2010)
  • Tears of the Amazon (2010)
  • Hand Phone (2009)
  • Portrait of a Beauty (2008)
  • Modern Boy (2008)
  • Public Enemy Returns (2008)
  • No Regret (2006)
  • Lovers (2006)
  • Don't Look Back (2006)
  • Goodbye Solo (2006)
  • My Name is Kim Sam-soon (2005)
  • Be Strong, Geum-Soon! (2005)
  • Low Life (2004)
Dizi Filmleri
  • Bad Guy | Nabbeun Namja (SBS / 2010)
  • The Great Queen Seondeok | Seondeok Yeowang (MBC / 2009)
  • When Spring Comes (2007)
  • Several Questions That Make Us Happy | Woorereul Haengbok Hake Myeot Kaji Chilmun (KBS2 / 2007)
  • Lovers | Yeonin (SBS / 2006)
  • Good Bye, Solo (2006)
  • Sweet Buns | 단팥빵 (MBC / 2004)
Aldığı Ödüller
  • 2009 MBC Drama Awards: Best Couple Award (Queen Seon Duk / Muhteşem Kraliçe'deki Bi-dam rolüyle Lee Yo Won ile birlikte)
  • 2009 MBC Drama Awards: Male Excellence Award (Queen Seon Duk / Muhteşem Kraliçe'deki Bi-dam rolüyle)

Biyografi Konusu: Kim Nam-gil nereli hayatı kimdir.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
3 Nisan 2010       Mesaj #2
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Allkpop'un Kim Nam Gil ile yaptığı röportaj

Sponsorlu Bağlantılar
Ad:  kim_namgil.jpg
Gösterim: 644
Boyut:  39.7 KB

Sizi Amerika’ya getiren sebep nedir?

Kim Nam-gil:
Buraya Fransız Moda Dergisi için resim çekimine geldim. Çok heyecanlıyım çünkü bu benim ilk Amerika seyahatim. Çekim yerimiz olduğu için ilk olarak Las Vegas'da durduk. Aynı zamanda Grand Canyon'da da çekim oldu.
Her şey mükemmeldi, bayıldım. Çekimler esnasında ''Los Angeles'dan başlayarak hiç durmadan Amerika’yı nasıl gezebilirim?'' diye düşündüm. Sekiz aydır hiç ara vermeden çalıştım ve kendime zaman ayırmaya ihtiyacım vardı. Rahatlamam için bu tatil benim için çok iyi oldu. Döndüğümde, hafta sonu hemen yeni dizimin çekimler başlayacak. Dizinin ilk bölümlerinin çekimleri Japonya’da olacak (Bad Guy dizisi).

Görkemli bir gezi oldu mu?

Kim Nam-gil:
Evet, Hollywood'da hayat gerçekten göz alıcı. Buraya vardığımızda arkadaşlarımla beraber Kore restoranına gittik ve o sakinlik bize zevk verdi. Buranın yemekleri çok güzel ama Kore yemeklerini çok özlüyorum. Ertesi gün Santa Monica'daki çekimler için erken kalktım. O gün hava konusunda çok şanslıydık. Çünkü tüm hafta boyunca aralıksız yağmur yağıyordu, fakat o gün kumsalda harika bir çekim gerçekleştirdik. Okyanus dalgaları çok görkemliydi ama en ilgi çekici şey dişçiyi ortaya çıkan bir sorun yüzünden ziyaret etmemdi. Dişlerim bana, hafta boyunca dayanılması zor bir ağrı yaşattı. Bir şeyler yanlıştı bunu biliyordum, bu yüzden bu önemli Hollywood gezimi mahvetmemek için azı dişimi aldırdım. Dr. Chang nezaketiniz için çok teşekkürler. Tedavi çok rahat geçti ama oradan ayrıldığımda yüzüm şişmiş ve kocaman olmuştu.

Bize yaptığın şefkat projenden bahseder misin?

Kim Nam-gil:
Amerika’ya gelmeden önce, büyük bir deprem sonucu hayatta kalan Endonezyalı depremzedelere yardım için Padang'a ziyarete gittim. İlk defa bir yardıma eşlik ettim, oradaki tüm insanlar depremzedeleri normal bir yaşama döndürmek için ellerinden geleni yapıyordu. Bizim misyonumuz, o insanlara yadım etmek ve onlar için yeni yuvalar inşa etmek. Haiti'de acı çeken bir çok insana dua ediyorum. Kore'de zor durumdaki birçok çocuğa engel olmak ve yardım için bu tarz organizasyonlara katılıyorum. Bu zor koşullarda yaşayan çocukların içten sevgi ve özel ilgiye ihtiyaçları var. Bizim onları unutmamamız gerekiyor.

Birçok işle meşgulsün daha yeni kamu hizmetler alanında yer alacağını açıkladın. Bundan bahseder misin?

Kim Nam-gil:
Asya Pasifik Aile Merkezi (CPAF); aile şiddete ve cinsel saldırıya maruz kalan kadınlara yardım ediyor. Birçok insanın bu konu üzerinde konuşamayacağı türden bir baskı var. Ama çevremizdeki insanların başına bu tarz şeyler geliyor. Eminim ki hepimiz birilerinin bu acıları çektiğini biliyoruz. Bu utanç yüzünden birçok insan korku, endişeyle yaşıyor ve bu konuyla alakalı suskun kalmaları gerektiğini hissediyorlar. Ama bu böyle olmamalı, bizler bu durumla ilgili sürekli çalışmalıyız.
Kadınların yaşadıkları bu tarz zorlukları başkalarına duyurmakla kendimi sorumlu hissediyorum. CPAF Kore'de yaşayan her milliyetten kadına yardım elini uzatıyor (Amerikalı, Japon, Filipin, Vietnamlı ve diğer ülkelerden..).

(Konuşmanın devamında CPAF'ın yaptığı yardım ve toplanan bağışlardan bahsediyor.)

Son olarak paylaşmak istediğin başka şeyler var mı?

Kim Nam-gil:
En kısa zamanda Los Angeles'a tekrar gelmeyi planlıyorum. Bu yüzden hemen İngilizce öğreneceğim. Bu sayede bir çevirmen olmadan da kendime başıma gururla röportaj verebileceğim.

ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
6 Nisan 2010       Mesaj #3
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Queen Seon Duk dizisinde Bidam olarak bilinen Kim Nam-gil'in yardıma muhtaç insanlara el uzatması herkesi şaşırttı.
Ad:  33vohap.jpg
Gösterim: 567
Boyut:  88.0 KB

6 Ocak'ta, Kim Nam-gil ve Kore Uluslararası Çocuk Teşkilatı sponsorluğunun üyeleri 7.6 deprem ve Tsunami sonrası harap olan Sumatra Adası'ndaki insanlara yardıma gitti.

Ad:  20441107373462007017273.jpg
Gösterim: 648
Boyut:  65.3 KB

Daha sonra 11 Ocak tarihinde, Kim Nam-gil tekrar başka bir görevle Haitili depremzedelere yardıma gitti. Aktör bu insanlara yardım etmenin kendisinin kaderinde olduğunu hissettiğini belirtti.

Ad:  16a5mco.jpg
Gösterim: 626
Boyut:  93.6 KB

"Bu çocuklar bu büyük deprem öncesi güzel bir günde yapılması gerektiği gibi sadece oyun oynuyorlardı, ama şimdi onlar evlerini dahası ailelerini kaybetti. Doğal afetlerin bu tür korkutucu sonuçlarını anlamak gerçekten zor. Bu çocuklar için gerçekten üzülüyorum ve umarım onlara herhangi bir şekilde yardım edebilirim."
Ad:  118f912.jpg
Gösterim: 592
Boyut:  45.0 KB

Kim Nam-gil Kore'ye dönmeden bir gün öncesinde, omuzları ile malzemeleri taşımıştı.

Ad:  2ezr2pz.jpg
Gösterim: 586
Boyut:  147.7 KB

Birçok kişinin evsiz kaldığı ve ailelerini kaybettiği bu yerde, gönüllüler depremzedelere evler, çocuklar için okul inşaatında ve gıda kaynakları sağlanmasında yardımcı oldu.
Bu yolculuğun hikayesi 29 Ocak'da MBC'de The World and I'de yayınlandı, yayına Kim Nam-gil de katıldı. Yayın boyunca orada yaşananları anlatan Kim Nam-gil, izleyicilerin bağış yapmalarını sağladı.

Alıntıdır.