Arama

MSN 80048820 hata kodu ve çözümü nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Nisan 2012 Gösterim: 16.111 Cevap: 26
yakamoz3434 - avatarı
yakamoz3434
Ziyaretçi
5 Temmuz 2008       Mesaj #1
yakamoz3434 - avatarı
Ziyaretçi
MSN MESSENGERİ AÇAMIYORUM HATA KODU :80048820 VERİYOR NE YAPABİLİRİM LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSNUZ.EMEĞİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM
EN İYİ CEVABI _KleopatrA_ verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

80048820 hata kodu ne demek msnem acılmıo

MSN Hata Kodu 80048820 Windows Live Messenger Hatası Hata Kodu 80048820 : Üzgünüz, şu anda Windows Live Messenger oturumunuzu açamadık. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Sponsorlu Bağlantılar
Durumu çözmenize yardımcı olması için aşağıdaki adımları deneyin:
  1. İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin.
  2. Bilgisayarınızın saatini ve tarihini kontrol edin
  3. Explorer'ın proxy ayarlarının otomatik bul seçeneğini kaldırın.
  4. explorer da tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) connections (bağlantılar) Lan setting içindeki Automatically detect settings(otomatik proxy bul)seçeneğini kaldırın.
  5. MSN Messenger 7.5i başlatın.sonra msn de "Tools" menüsündeki "Options." seçeneğini açın.orada "Connection," ve "Advanced Settings." seçeneğini açarak "SOCKS." seceneğini kaldırın okeyleyerek setting bölümünden çıkabilirsiniz.
  6. Explorerın ayarlarındaki advantec seçeneğini ayarlayacağız.
  7. explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) menüsündeki advantec (gelişmiş) sekmesindeki security altındaki
  8. "Check for server certificate revocation" (sertifika ile iilgili alanı) sekmesinin chekini kaldırın.
  9. "Use SSL 2.0" sekmesini işarateleyin
  10. "Use SSL 3.0" sekmesini işarateleyin
  11. Sonra da msn messengerınızı tamamen kapatın. System treyden de kaldırın. Daha sonrada başlat çalıştırdan aşağıdaki komutları yazın. Her komutu yazıp okeylediğinizde registerin başarılı bir şekilde yapıldığına dair mesaj gelecektir. İşleminizi bitirdikren sonra msni tekrar çalıştırın.çalışmazsa makinenizi restart edip deneyin.
  12. Yine sorun devam ederse msni update seçeneği ile kurun.
26 Şubat 2008: Yine Messenger hizmetinde bir sorun var. Bilgisayarınızda herhangi bir değişiklik yapmadan 5'er dakika arayla oturum açmayı deneyin. Windows Live (Hotmail) sunucuları aşırı yüklenmiş olabilir (isteklerin zaman aşımına uğramasına neden olur) ya da Türkiye'yi etkileyen bir ağ problemi olabilir. Bazı hesaplarda oturum açabilmek mümkün. Oturum açılabilen ve oturum açılamayan hesaplar arasındaki en büyük fark ise "izinli ve engelli listelerindeki kişi sayıları".

Tıkla >>>MSN Hata Kodu 80048820 Windows Live Messenger Hatası

Alıntı

1) İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin.
2) Bilgisayarınızın saatini ve tarihini kontrol edin
3) Explorer'ın proxy ayarlarının otomatik bul seçeneğini kaldırın.
explorer da tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) connections (bağlantılar) Lan setting içindeki Automatically detect settings(otomatik proxy bul)seçeneğini kaldırın.
4) MSN Messenger 7.5i başlatın.sonra msn de "Tools" menüsündeki "Options." seçeneğini açın.orada "Connection," ve "Advanced Settings." seçeneğini açarak "SOCKS." seceneğini kaldırın okeyleyerek setting bölümünden çıkabilirsiniz.
5) Explorerın ayarlarındaki advantec seçeneğini ayarlayacağız.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) menüsündeki advantec (gelişmiş) sekmesindeki security altındaki
"Check for server certificate revocation" (sertifika ile iilgili alanı) sekmesinin chekini kaldırın.
"Use SSL 2.0" sekmesini işarateleyin
"Use SSL 3.0" sekmesini işarateleyin
6) Sonra da msn messengerınızı tamamen kapatın. System treyden de kaldırın. Daha sonrada başlat çalıştırdan aşağıdaki komutları yazın. Her komutu yazıp okeylediğinizde registerin başarılı bir şekilde yapıldığına dair mesaj gelecektir. İşleminizi bitirdikren sonra msni tekrar çalıştırın.çalışmazsa makinenizi restart edip deneyin.
Yine sorun devam ederse msni update seçeneği ile kurun.

RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2008       Mesaj #2
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
İlgili konuyu okuyunuz;
MSN Hata Kodu 80048820 Windows Live Messenger Hatası
Sponsorlu Bağlantılar

Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
7 Aralık 2008       Mesaj #3
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
80048820nolu hata kodu veriyo acılmıyor
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
7 Aralık 2008       Mesaj #4
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
ferit - avatarı
ferit
Ziyaretçi
22 Aralık 2008       Mesaj #5
ferit - avatarı
Ziyaretçi
hata kodu 80048820 yi duzeltım ama yanlıs olmaması gerek ama yıne msn mı açamıyorum proxy ayarlarını duzenledım saat ve tarıhı duzenledım ama yıne açılmıo yardım edın yha ..!!''=(
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
22 Aralık 2008       Mesaj #6
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Burakhan Başbuğ - avatarı
Burakhan Başbuğ
Ziyaretçi
28 Aralık 2008       Mesaj #7
Burakhan Başbuğ - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba...

Ben msn'ye giremiyorum msn hata kodu: 80048820 hatası veriyor.Bende bunun üzerine regsvr32 softpub.dll gibi verileri denedim, tarih saat ayarlarını update etmek istedim fakat son eşitlemenin durumunu alırken hata oluştu.RPC sunucusu kullanılmıyor demek bu sorunu nasıl halledebilirim.Şimdiden teşekkürler. Kolay gelsin...
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
28 Aralık 2008       Mesaj #8
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Msn Messenger 80048820 Hata Kodu ve Çözümü

1) İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin.
2) Bilgisayarınızın saatini ve tarihini kontrol edin
3) Explorerın proxy ayarlarının otomatik bul seçeneğini kaldırın.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) connections (bağlantılar) Lan setting içindeki Automatically detect settings(otomatik proxy bul)seçeneğini kaldırın.
4) MSN Messenger 7.5i başlatın.sonra msn de "Tools" menüsündeki "Options." seçeneğini açın.orada "Connection," ve "Advanced Settings." seçeneğini açarak "SOCKS." seceneğini kaldırın okeyleyerek setting bölümünden çıkabilirsiniz.
5) Explorerın ayarlarındaki advantec seçeneğini ayarlayacağız.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) menüsündeki advantec (gelişmiş) sekmesindeki security altındaki
"Check for server certificate revocation" (sertifika ile iilgili alanı) sekmesinin chekini kaldırın.
"Use SSL 2.0" sekmesini işarateleyin
"Use SSL 3.0" sekmesini işarateleyin
6) Sonra da msn messengerınızı tamamen kapatın. System treyden de kaldırın. Daha sonrada başlat çalıştırdan
aşağıdaki komutları yazın. Her komutu yazıp okeylediğinizde reğisterin başarılı bir şekilde yapıldığına dair mesaj gelecektir. İşleminizi bitirdikren sonra msni tekrar çalıştırın.çalışmazsa makinenizi restart edip deneyin.
Yine sorun devam ederse msni update seçeneği ile kurun.
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
15 Ocak 2009       Mesaj #9
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
nasıl gıderlır bir haftadır ugrasıyorum sornu gıderemedim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ocak 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı