Arama

Bazen nefes darlığı oluyor, ilaçlarım yeterli değil, ne yapmalıyım?

Güncelleme: 11 Eylül 2009 Gösterim: 3.302 Cevap: 3
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
8 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ben 48 yaşındayım ve astım rahatsızlığım var.Foradil-combi ve Symbıcort ilaçlarını kullanıyorum.Ama hala zaman zaman nefes almakta zorlanıyorum.Ayrıca kalbimde migren darlığım var ondan kaynaklanabilir mi? Cevabınızı en kısa sürede bekliyorum...Teşekkürler

Sponsorlu Bağlantılar
Yaşar METE
sheitean - avatarı
sheitean
Ziyaretçi
8 Aralık 2008       Mesaj #2
sheitean - avatarı
Ziyaretçi
sen bi doktora görün burda san vericekleri bilgiler doktorun vericegi kadar kesin degildir
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2008       Mesaj #3
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Öncelikle belirtmeliyim ki burada sadece sizi yönlendirip bilgilendirmeye çalışacağım. zira özellikle akciğer gibi oskültasyon(dinleme) bulgusuyla tanı ve tedavi edilecek hastalıklarda kesinlikle bir göğüs uzmanının muayenesi gereklidir.
ama inhaler dediğimiz (foradil vb) ilaçlar yeterli gelmiyorsa bence doktorunuza başvurup tedavi düzenlemesi yaptırmalısınız. iyi bir tedavi düzenlemesiyle daha iyi nefes aalsanız bile,sağlıklı bir insan kadar iyi nefes alıp vermeyi beklememelisiniz.. astım geçici bir rahatsızlık değil
bunun yanında kalp rahatsızlıklarının astıma etkisi olmaz.yani sebebi değildir. ama düzgün nefes alamayışınızdan dolayı satürasyonunuz yani kan oksijenlenmeniz düştüğü üçün kalbinize bir yük bindiriri. yani kalp rahatsızlığı bir sebep değil komplikasyondur..
sağlıklı günler dilerim..iyi bayramlar
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

foradil combi inhaler kullanımı*

ilacı nasıl koyup inhaler olarak nasıl kullanıcam