Arama

Epilepsiden kurtulmam mümkün mü? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Şubat 2013 Gösterim: 13.160 Cevap: 16
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
6 Mart 2010       Mesaj #11
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
epilepsi teşhisi konan çocuklar için şuna dikkat etmeniz lazım.
epilepsi emar falan çekilirken; hastanın "tam" uyuması gerekmektedir.
Sponsorlu Bağlantılar
tam uyumasa; beyin de "kir" gözükür. epilepsi derler karşıya geçerler.
oysa üniversite hastahanelerinde kemerler vardır. hastaya takarlar, evine gönderirler.
24 saat içinde beyin hareketlerini izlerler.
bu daha sağlıklıdır.
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mart 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ALLAH'A DUA ETMEK

Sponsorlu Bağlantılar
Dua, müminin silahıdır. Allah ile insanlar arasındaki bir bağlantı yoludur. Allah’a ulaşabilmenin en kolay yoludur. Çağırmak, seslenmek, istemek, yardım talep etmek anlamlarına gelen dua Kur'ana göre, kulun, bütün benliği ile Allah’a yönelmesidir. Dua sırasında önemli olan kelimeler ve sözcükler değildir. Önemli olan, kulun o anki ruh halidir.

Dua, Allah’a karşı hem büyük bir görev hem de bizim ebedi hayatımızı kurtaracak büyük bir vesiledir. Herzaman, külfette ve nimette, üzüntüde ve sevinçte, kahırda ve huzurda Allah’a dua etmeliyiz. Samimi bir mümin Allah’dan başkasına dua etmez. Yalnızca ona yalvarır. Yalnızca ona dua eder. Yalnızca ondan yardım diler. Bizi yaratmış, bu dünyaya yerleştirmiş, akıl ve beden sahibi kılmış olan Allah'a, acaba gerektiği kadar yakın mıyız? O'na en son ne zaman dua ettik? O'na sadece bir takım belalarla karşılaşınca mı yalvarıyoruz? Dua ettiğimizde O'nun bize çok yakın olduğunu, fısıltıyla söylediğimiz veya içimizden geçirdiğimiz her sözü işittiğinin bilincinde miyiz? En büyük dostumuzun ve dayanağımızın O olduğunu, her şeyi öncelikle O'ndan dilememiz gerektiğini düşünüyor muyuz?

Yüce Allah, ayetinde de bildirdiği gibi her insana çok yakındır. Her insanın dilediğini, içinden geçirdiklerini, düşündüklerini, bir dostuna söylediklerini, fısıldaşarak konuştuklarını, hatta bilinçaltında taşıdıklarını dahi bilir. Dolayısıyla, Allah kendisine yönelip dua eden, kendisinden istekte bulunan herkesi duyar ve bilir. Bu, insanlar için çok büyük bir nimet ve Allah’ın rahmetinin, merhametinin ve sonsuz gücünün bir göstergesidir. Bu gerçeği bilen bir insan, Allah’dan her şeyi isteyebilir ve Allah’ın duasını Kabul etmesini umabilir. Örneğin amansız gibi görünen bir hastalığa yakalanan bir insan, elbette ki tüm tıbbi tedbirlere başvurur. Ancak, bunun yanısıra asıl şifayı verenin Allah olduğunu bilerek, sağlığı için Allah’a dua eder. İçinde bir tür korku yada endişe duyan bir insan da, hemen Allah’a sığınır. Allah’ın kalbine ferahlık vermesi ve onu tüm korkularından kurtarması için dua eder.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Kasım 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Epilepsden kurtulmak bir o kadara zor ve kolay ilk başta kabullenmekle başlamak lazım diye düşünüyorum ilaçları düzenli kullanarak kurtulan kişileri duydum olabilirmiş acil şifalar diliyorum inş. kurtulur Msn Happy)
prensespamuk - avatarı
prensespamuk
Ziyaretçi
30 Mart 2011       Mesaj #14
prensespamuk - avatarı
Ziyaretçi
mrh 6aylık evliyiz eşimi 7yıldır tanıyorum benim eşim episepsi hastası 7yılı geckin zaman ilaç tedavisi gördü ilk hastalandiği zaman bayılma ve titremeyle başladı kısa bayılmalar vucut kasılması titremesi.doktoru erken teşhis olduğunu söledi.5yıllak tedaviden sonra doktoru hastalığın iyiye gittiğini söyledi ve ilacı kesmemizi söledi ama eşim korkuodu ani bi nöbet geçirmekten çok şükür 1yıldır hiçbişekilde nöbet falan yaşamadı ilacı tam anlamıyla bırakmadı düşük dozda devam edio 2 güne bi yarım kullanıo ama 15 gündür tamamen bıraktı ve hiçbişekilde sıkıntı yaşamadı suan ki maddi durumdan dolayı aylardır doktora gidemiyoruz.acaba neyapmalıyız tamamen iyileştimi eşim yada hastalığı tekrarlar mı ?
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
30 Mart 2011       Mesaj #15
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
prensespamuk adlı kullanıcıdan alıntı

mrh 6aylık evliyiz eşimi 7yıldır tanıyorum benim eşim episepsi hastası 7yılı geckin zaman ilaç tedavisi gördü ilk hastalandiği zaman bayılma ve titremeyle başladı kısa bayılmalar vucut kasılması titremesi.doktoru erken teşhis olduğunu söledi.5yıllak tedaviden sonra doktoru hastalığın iyiye gittiğini söyledi ve ilacı kesmemizi söledi ama eşim korkuodu ani bi nöbet geçirmekten çok şükür 1yıldır hiçbişekilde nöbet falan yaşamadı ilacı tam anlamıyla bırakmadı düşük dozda devam edio 2 güne bi yarım kullanıo ama 15 gündür tamamen bıraktı ve hiçbişekilde sıkıntı yaşamadı suan ki maddi durumdan dolayı aylardır doktora gidemiyoruz.acaba neyapmalıyız tamamen iyileştimi eşim yada hastalığı tekrarlar mı ?

Öncelikle geçmiş olsun. Burada kimse doktor yada hekim değildir. Size sadece öneride bulunabilir yada yönlendirebililiz.
Size önerim bu tür hastaların doktor gözetiminde olması bu nedenle muayneleri aksatmamanız olacaktır.
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Eylül 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bizler yani epılepsi nobetini yaşayan lar bun dan omur boyu kurtu la mıcak mı bunun ceva p ı ne ?_
error - avatarı
error
Ziyaretçi
20 Şubat 2013       Mesaj #17
error - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı

epilepsi yani sara beynin motor fonksiyonlarından bir yada bir kaçının bozulması demektir. bebekken geçirilen hafif febril konvülsüyonlar ileride sekel kalmadan kalıcı olarak iyileşir.
ama bir yetişkinde meydana gelen sara geçici bir hastalık değildir. ama tedavisi mümkündür. ve doktorunuzun verdiği ilaçları sürekli alırsanız tekrar atak geçirmemeniz bile mümkünçç öyleki eşine bile hasta olduğunu söylemeyen çok hasta biliyorum.. yani artık nöbetim olmuyor diye ilaçlarınızı bırakmamalısınız. düzenli kullanımda tekrar nöbet geçirmemeniz muhtemel. buda zaten kalıcı bir iyileşme değil midir?
geçmiş olsun iyi bayramlar

. evet