Arama

Fizyoterapistin özellikleri nelerdir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 22 Şubat 2014 Gösterim: 53.184 Cevap: 29
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Temmuz 2011       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben devlette çalışan bi fizyoterapistim. devletin net verdiği maaş tam olarak 1148 tl dir. ama döner sermayeden gelen payla 1980- 2100 civarı değişiyor.ben bir yıldır çalışıyorum. yıldan yıla maaş ve döner artıyor ve bu artış hemşire ve diğer sağlık memurlarından daha iyi durumda. örneğin 1 yıllık terapistin aldığı maaş 25 yıllık hemşire ile aynı civar... durum bundan ibaret..

o kadar alıyolarmı ya ? peki fizyoterapistle fizik tedavi doktorunun arasında ne kadar bir fark var ? okul okuma süreleri ve aldıkları maas birde o bölüm için ortalama ne kadar puan almak gerekiyor ?
Sponsorlu Bağlantılar
bostrgy - avatarı
bostrgy
Ziyaretçi
26 Temmuz 2011       Mesaj #22
bostrgy - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar.Bu sene fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü seçmeyi düşünüyorum.Yüksekokula gideceğim.İzzet Baysal,Dumlupınar,Muğla üniversitesi gibi seçeneklerim var.Mezun olduğumda üniversitem o kadar önemli olur mu ya da yüksek lisans yapmaya karar versem çok zorlanır mıyım sınavda?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Eylül 2011       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
meraba ben aslı. liseyi okuyorum ve fizyoterapist olmayı düşünüyorum. acaba gelecektede şimdiki gibi fizyoterapistlik ilgi görürmü???? bide istanbulda çalışan bir fizyoterapistin ortalama maaşı ne kadardır???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Eylül 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bn bu yıl lise son sınıf öğrencisiym. tarım meslek lisesinde okuyorum ve bu bölüme geçiş hakkım war . sizce nası bi bölüm . derslerm çok ii . akdenz üniversitesnde okumak istiyorum . ve maaşı hakkında bilgi öğrenebLr mym . yardımcı olursanız çok sevinirm yha .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Kasım 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
fizyoterapistler devlette kadrolumu çalışıyorlar sözleşmeli mi çalışıyorlar?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2011       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle bilgileriniz,iiçin teşekkürler bu bölümü kazanmaınn zorluğu veya kolaylıı hakkkında bilgi verebilir misiniz.?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm öncelikle bu bölmü kazanmak zor mu kolay mı kaç yıllık bana bilgi verebilirseniz çok sevinirim.şimdiden çok teşekkür ederim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Temmuz 2012       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben gecen y1l mezun oldum 5 bin tl al1yorum
özel hastamda var ordanda 3 bin tl yetio k1t kanaat geciiniyoruz e_imde doktor oda bi 10bin tl al1yor

5bintl yi devletten mi alyorsun?
SweetDreams - avatarı
SweetDreams
Ziyaretçi
24 Ekim 2012       Mesaj #29
SweetDreams - avatarı
Ziyaretçi
2 yıllık fizyoterapi bölümünü bitirince fizyoterapist değil FİZYOTERAPİ TEKNİKERİ ünvanını alıyorsunuz. FİZYOTERAPİST olmak için 4 yıllık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünü kazanıp,bitirmek gerek. ayrıca direkt geçiş filanda yok. aklınız mantığınız almıyormu adamlar 4 yıllık FTR ye +460 puanla giriyor. siz gitmişsiniz 2 yıllık fizyoterapi bölümünü bitirsem fizyoterapist olurmuyum diyorsunuz. Msn Wink
Romatizma - avatarı
Romatizma
Ziyaretçi
22 Şubat 2014       Mesaj #30
Romatizma - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
SweetDreams adlı kullanıcıdan alıntı

2 yıllık fizyoterapi bölümünü bitirince fizyoterapist değil FİZYOTERAPİ TEKNİKERİ ünvanını alıyorsunuz. FİZYOTERAPİST olmak için 4 yıllık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünü kazanıp,bitirmek gerek. ayrıca direkt geçiş filanda yok. aklınız mantığınız almıyormu adamlar 4 yıllık FTR ye +460 puanla giriyor. siz gitmişsiniz 2 yıllık fizyoterapi bölümünü bitirsem fizyoterapist olurmuyum diyorsunuz. Msn Wink

fizyoterapistliğin iş imkanı ftr ile aynı mı pekii kpsss ile mi atanıyorlar ve kaç puanla cvp veririseniz sevinirim Msn Wink