Arama

Bilgisayarla ilgili şu soruların cevapları nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 31 Ekim 2014 Gösterim: 11.028 Cevap: 13
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Haziran 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar Bilgisayarıma Dün WolfTe...Oyununu Yükledim Sorun Yoktu Sonra Bir Anda Bilgisayarın renkleri değişti rengi yeşil mavi gibi yeniliyorum düzelmyior lutfen yardım edin
Sponsorlu Bağlantılar
crow-kun - avatarı
crow-kun
Ziyaretçi
30 Mayıs 2012       Mesaj #12
crow-kun - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar, bilgisayar sınavımda çıkan soruların bir daha çıkma ihtimali var ama ben çözemedim. Hangi şık olduğu ve nedenini yazın lütfen. Yardımcı olursanız sevinirim...

Sponsorlu Bağlantılar
Soru 1-) Bilgisayar Programları ve Programlama Dilleri ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

A) Pascal, Fortran, Basic birer nesneye yönelik programlama dilidir.
B) Bilgisayar programı, bir bilgisayarı görevleri yerine getirmesi için yönlendirilen talimatlar serisidir.
C) Nesneye yönelik programlama (OOP) dili, programcıların mevcut nesneleri yeniden kullanmasına ve değiştirmelerine izin verir.
D) Makro, bir uygulamanın görevi nasıl tamamlayacağını belirten komutlar serisidir.
E) Makine dili ve çevirici dil, alt seviyeli programlama dillerine örnek olarak verilebilir.

Soru 2-) Veritabanı ve Yönetimi ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

A) ACCESS, ORACLE ve SQL birer nesneye yönelik veritabanı yönetim sistemidir.
B)Veritabanı, verinin erişilmesine, okunmasına ve kullanımına izin verecek şekilde, verilerin sistemli olarak düzenlenmesidir.
C) DBMS, kullanıcıların veritabanı oluşturmalarını, veri ekleme-değiştirme-silme işlemlerini yapmayı, formlar ve raporlar oluşturmalarını sağlar.
D) Sorgu dili, kullanıcıların veriyi görüntüleme, yazdırma veya depolama için belirlemelerine izin veren basit ifadelerdir.
E) Yaygın olarak kullanılan üç veri modeli ilişkisel, nesneye yönelik ve çok boyutlu veri modelleridir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ağustos 2013       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bir klasöre bastığımda klasör alt görev çubuğunda gözüküyor ama nedense ekrana gelmiyor.
_57sinoplu57_ - avatarı
_57sinoplu57_
Ziyaretçi
31 Ekim 2014       Mesaj #14
_57sinoplu57_ - avatarı
Ziyaretçi
8 Bit = 1 Byte
1024 Byte = 1 Kilobyte (KB)
1024 Kilobyte = 1 Megabyte (MB)
1024 Megabyte = 1 Gigabyte (GB)
1024 Gigabyte = 1 Terabyte (TB)
1024 Terabyte = 1 Petabyte (PB)