Arama

Hz. Muhammed'in gençlik yılları hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Kasım 2014 Gösterim: 16.087 Cevap: 13
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mayıs 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaaaaaaaaaa din performans ödevim lütfen yardımcı olun çok acil
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
HZ.Muhammed'in çocukluk hayatı
Hz. Muhammed,20 Nisan 571 tarihinde Mekke kentinde doğdu.O doğmadan 2 ay önce babası Abdullah öldü.Babasız olarak dünyaya gelen Muhammed'i annesi büyüttü.Dedesi Abdülmuttaliponun doğumuna çok sevindi.Kurbanlar kestirip ziyafetler verdi.Torununa Muhammed adını koydu.Muhammed;
Sponsorlu Bağlantılar
övülen,beğenilen herkesin sevgi ve saygısını kazanan kimse anlamına gelir.
Mekke'ni havası sıcak ve ağrdı.Küçük çocuklara uygun değildi.Bu nedenle yeni
doğan çocuklar yaylalarda yaşayan sütannelere verilirdi.Amine de bu geleneğe uyarak Muhammed'i Halime adındaki bir sütanneye verdi.Halime 4 yaşına kadar
Peygamberimize baktı.Onu çok sevdi ve kendi çocuklarından ayırmadı.
Hz.Muhammed 4 yaşına geldiğinde ,sütannesi onu Mekke'ye geri getirdi ve annesine teslim etti.Hz.Muhammed 6 yaşında annesiyle birlikte Medine'ye gitti.Burada Hz.Muhammed ve annesi akrabalarını ve babasının mezarını ziyaret ettiler.Medine'de bir süre kaldılar.Mekke'ye dönmek için yola çıktıklarında annesi hastalandı.Ebva denilen yerde öldü.Dadısı Peygamberimizi Mekke'ye getiripdedesi Abdülmuttalip'e teslim etti.Annesinin ölümüyle o, hem yetim,hemde öksüz kalmıştı.Dedesi onu çok sevdi.Yanından hiç ayırmadı.Ancak Abdülmuttalip iyice yaşlanmıştı.Peygamberimiz 8 yaşına geldiğinde dedesinide kaybetti.Dedesinin ölümünden sonra onu amcası Ebu Talip korudu ve bakımını üstlendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Nisan 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aşağıdakilerden hangisi hz.muhammed(S.A.V)'INmedineye gelinceyaptığı icraatlerden değildir (A=YAHUDİLERİ MEDİNEDEN KOVDU) (B=MESCİDİ NEBİYİ İNŞA ETTİ) (C=MUHACİR VE ENSAR ARASINDA ''KARDEŞLİK BAĞI '' TESİS ETTİ (D=MEDİNE SÖZLEŞMESİNİ YAPTI)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Kasım 2014       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bir şey diyeceğim ben Hz.Muhammed'in Çocukluk & Gençlik yılları nerede geçti merak ediyorum umarım yardım edersiniz Msn Grin