Arama

Hamilton Adası hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 12 Şubat 2014 Gösterim: 33.322 Cevap: 32
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Aralık 2010       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hamilton ??_
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ocak 2011       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana 5 dk içinde doğru olarak hmilton adasıyla ilgili bilgi verirmisiniz??
Sponsorlu Bağlantılar
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
10 Ocak 2011       Mesaj #23
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bana 5 dk içinde doğru olarak hmilton adasıyla ilgili bilgi verirmisiniz??

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hamilton, Atlas Okyanusunun batısındaki İngiliz kolonisi Bermuda'nın başkenti. Aynı zamanda adadaki dokuz yönetim biriminden biridir. 1790'da kurulan Hamilton 1815'te St. George'un yerine başkent oldu. 1897'de kent statüsü kazandı. 1956'da yatırımları özendirmek ve iş olanakları yaratmak için serbest liman haline getirildi.Şu anda dünyanın en önemli limanlerına sahiptir.Avustralya kıtasının kuzeyinde yer alan bu adaya uçakla ve deniz yoluyla ulaşmak mümkündür. Ada üzerinde çok sayıda motel, üç, dört ve beş yıldızlı oteller mevcuttur. Eşsiz okyanus manzarası ile beraber, kaliteli konaklama imkânı sunulmaktadır. Türkiyeden online rezervasyon imkânı bulunmaktadır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ocak 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hamilton adası avusturalyadadır onu da mı bilmiyorsunuz yaaaaaa
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
homilton adası hakkında bilgi verin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Aralık 2011       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1. etkinlik:
İliklerine değin ıslanmak:

Bir gün öğretmenimiz uygulamalı eğitime kalktı.gezi yazısını öğretmek için geziye bizi çıkardı.gezerken yağmur başladı.yavaş yavaş yağdığı için biz gezmeye devam ettik.sonra bir müzeye girdik.iyice gözlem yaptık.müzeden çıktık.çıktık çıktık ama pişman olduk.kanalizasyon borusu tıkanmış.sular gitmiyor.biraz sonra yağmur hızlandı.adeta sel gelmişti.okula geldiğimizde iliklerimize kadar ıslanmıştık.Öğretmenimizde bir daha uygulamalı ders anlatmayacağına yemin etti.

2. etkinlik:

1. cümle: turizm acentesi Bali gezisini iptal etti.
2. cümle: okulumuza futbol sahası ve tenis kortu yapmışlar.
3. cümle: burası en güzel tatil köyü.
4. cümle: bu papağan vals yapıyor.hatta bowling bile oynuyor.
5. cümle: yarın bowling oynamaya gideceğiz.
6. cümle: kumsalda mercan resifi topladım.
7. cümle: hava nemlenmişte siklon alanı oluşmuş

6.etkinlik
1-C
2-B
3-B
4-D

8.ETKİNLİK
1.BUGÜN
2.BUGÜN,YARIN
3.YARIN veya BUGÜN
4.YİNE
5.GECE
6.BUGÜN
7.YARIN
8.BİRAZDAN
9.ŞİMDİ
10.SABAH

3.ETKİNLİK
A)ADADAKİ OTELİ VE BURADAKİ HAVUZLARI,TENİS KORTLARINI,EĞİTİLMİŞ HAYVANLARI,SAĞLIK VE JİMNASSTİK MERKEZLERİNİ RESTORANTLARIN BİR CENNET GİBİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR
B)ADADAK, FAZLA YAĞMURDAN VE GELGİTLERDEN HOŞLANMIYOR
C)İSTERİM ÇÜNKÜ YAZAR BU ADAYI CENNET ŞEKLİNDE DEĞERLENDİRDİĞİ VE ÇOK GÖRKEMLİ BİR YER OLDUĞUNDAN BEN DE ORAYI GÖRMEK İSTERDİM

BOVLİNG:BOVLİNGE GİTMEK İÇİN ANNEMDEN İZİN ALDIM
MERCAN RESİFİ: DÜN DENİZDE MERCAN RESİFİ BULDUM
SİKLON ALANI:BURASI OTELİMİZİN SİKLON ALANIDIR

BENDEN BU KADAR
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Aralık 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hamilton adası avustralya da bulunan bir adadır. eşsiz güzelliğe sahip olan bu ada aynı zamanda dünyaca ünlü bir adadır.7. sınıfların türkçe ders kitabında bulunur benim öğrencilerimde iinternetten bu ada hakkında bilgi bulamamıştıMA BU ADA HAKKINDA BİLGİYİ WWW.DERSVİZYON.COM dan bulabilirsiniz...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ocak 2012       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hamilton, Atlas Okyanusunun batısındaki İngiliz kolonisi Bermuda'nın başkenti. Aynı zamanda adadaki dokuz yönetim biriminden biridir. 1790'da kurulan Hamilton 1815'te St. George'un yerine başkent oldu. 1897'de kent statüsü kazandı. 1956'da yatırımları özendirmek ve iş olanakları yaratmak için serbest liman haline getirildi.Şu anda dünyanın en önemli limanlerına sahiptir.Avustralya kıtasının kuzeyinde yer alan bu adaya uçakla ve deniz yoluyla ulaşmak mümkündür. Ada üzerinde çok sayıda motel, üç, dört ve beş yıldızlı oteller mevcuttur. Eşsiz okyanus manzarası ile beraber, kaliteli konaklama imkânı sunulmaktadır. Türkiyeden online rezervasyon imkânı bulunmaktadır.

kaynak

Kaynak: Hamilton Adası hakkında bilgi verir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ocak 2012       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Vikipedi, özgür ansiklopedi

kaynak

Kaynak: Hamilton Adası hakkında bilgi verir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ocak 2012       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
7. SINIF TÜRKÇE KİTABINDA HAMİLTON ADASINI SORUYO LUTFEN CEVAP VERİN DOĞRU DÜZGÜN