Arama

Ses kartı sorunum için ne yapmalıyım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 19 Mart 2012 Gösterim: 15.019 Cevap: 13
gurkanix - avatarı
gurkanix
Ziyaretçi
21 Ocak 2009       Mesaj #1
gurkanix - avatarı
Ziyaretçi
merhabalr..ses kartımla ilgili sorunum var pc den ses gelmiyor..yardımlarınız içn şimdien teşekkür ederim..
ses kartım onboard anakart modelim asus p4v800 en son soundmax gözüküodu ama şuanda hiç bişey gözükmüoo.. ayrıcaaa sound max yklemeye çalştm DRIVER NOT FOUND!REBOOT YOUR SYSTEM AND RUN THIS SETUP AGAIN die bi hata veriyoo...Msn Disappointed
EN İYİ CEVABI MeLL verdi
Sorununuz için biraz araştırma yaptım;

Sponsorlu Bağlantılar
Sizin sorununuza benzer bir sorun için bir diyalog buldum umarım sizin için faydalı olur;

Alıntı

Bilgisayarıma format attıktan sonra ses kartı driver'ını kurmaya çalışınca bi hata aldım

" Driver Not Found - Reboot Your System and Run This Setup Again "

biosdan ses kartının açık olup olmadığını kontrol ettim çeşitli driverlar da denedim ama olmadı

Ses kartının markası nedir ? öncelikle ses kartının sürücüsünü tamamen kaldır güncel sistemine uygun driverini indir. Bios'tan ses kartını disable yap. Sonra yeni indirdiğin güncel sürücü dosyasını kur.
Bu arada unutdum anakartının markası nedir...?

ses kartın markası:sound max
anakart:FOXCONN 760GXK8MC

Soundmax driver indir: Sound Max Driver Download
Anakart Driver İndir: Foxconn 760GXK8MC Super Utility Software driver download for Windows

Eğer hata verirse;

ozaman once pc yı guvenlı kıpte aç ;

bilgisayarım,özellikler,donanım,aygıt yonetıcısı nden sıstem aygıtlarına gir

buradan MICROSOFT UAA BUS DRIVER ı devre dısı bırak de daha sonra pc nı tekrar guvenlı kıpte ac ve aynı ıslemı tekrarla bu sefer MICROSOFT UAA BUS DRIVER I kaldır dıyeceksın kaldırdıktan sonra pc yı normal olarak ac yenı donanım bulundu falan der ses kartının surucusunu yuklersın

Alıntıdır.

Bu yazdıklarımı bir deneyin sorununuz hallolmaz ise tekrardan yazarsınız elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız inşaAllah.Kolay gelsin.

MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
21 Ocak 2009       Mesaj #2
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Sorununuz için biraz araştırma yaptım;

Sponsorlu Bağlantılar
Sizin sorununuza benzer bir sorun için bir diyalog buldum umarım sizin için faydalı olur;

Alıntı

Bilgisayarıma format attıktan sonra ses kartı driver'ını kurmaya çalışınca bi hata aldım

" Driver Not Found - Reboot Your System and Run This Setup Again "

biosdan ses kartının açık olup olmadığını kontrol ettim çeşitli driverlar da denedim ama olmadı

Ses kartının markası nedir ? öncelikle ses kartının sürücüsünü tamamen kaldır güncel sistemine uygun driverini indir. Bios'tan ses kartını disable yap. Sonra yeni indirdiğin güncel sürücü dosyasını kur.
Bu arada unutdum anakartının markası nedir...?

ses kartın markası:sound max
anakart:FOXCONN 760GXK8MC

Soundmax driver indir: Sound Max Driver Download
Anakart Driver İndir: Foxconn 760GXK8MC Super Utility Software driver download for Windows

Eğer hata verirse;

ozaman once pc yı guvenlı kıpte aç ;

bilgisayarım,özellikler,donanım,aygıt yonetıcısı nden sıstem aygıtlarına gir

buradan MICROSOFT UAA BUS DRIVER ı devre dısı bırak de daha sonra pc nı tekrar guvenlı kıpte ac ve aynı ıslemı tekrarla bu sefer MICROSOFT UAA BUS DRIVER I kaldır dıyeceksın kaldırdıktan sonra pc yı normal olarak ac yenı donanım bulundu falan der ses kartının surucusunu yuklersın

Alıntıdır.

Bu yazdıklarımı bir deneyin sorununuz hallolmaz ise tekrardan yazarsınız elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız inşaAllah.Kolay gelsin.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

foxconn ses kartı driver

....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ses driver kaldırma

ses driveri nasıl kaldırılır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Eylül 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

foxconn ses kartı indir

formattan sonra ses kartımı tanımadı nasıl yükleyebilitim
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2009       Mesaj #6
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

....

Alıntı

ses driveri nasıl kaldırılır

Alıntı

formattan sonra ses kartımı tanımadı nasıl yükleyebilitim

Driver'ı kaldırmak için Bilgisayarım'a Sağ Tuş \ Özellikler \ Donanım \ Aygıt Yöneticisi karşınıza çıkan ekranda Ses, video oyun kumadası sekmesine tıklayın ve oradaki sürücünüze sağ tuş yapıp kaldır deyin.

Ses driver'ını tanıtmak için harici bir ses kartı kullanmıyorsanız. Anakart marka modeline göre bulup yüklemeniz gerekir. Marka\Model belirtirseniz sizi Üreticinin sitesine yönlendirebiliriz.
infaz23 - avatarı
infaz23
Ziyaretçi
20 Eylül 2009       Mesaj #7
infaz23 - avatarı
Ziyaretçi
ARKADASLAR ÖNCELİKLE HERKEZİN BAYRAMINI KUTLARIM KONUYA GELİNCEDE SES KARTIMI KALDIRAMIYORUM RESİMDEKİ SORUNU VERİYOR YARDIMCI OLURSAINIZ SEVİNİRİM TŞK EDERİM..! EGER YANLIS BİRSEY YAPTIYSAM KUSURA BAKMAYIN DAHA YENİYİM
Son düzenleyen NeutralizeR; 5 Ekim 2016 18:02
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2009       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

foxconn ses kartı driver indir

benm ses kartım foxconn ama numarasını bilmiyorum ve format attım ama driver ı yok ne yapmm lazım
exelansyusuf - avatarı
exelansyusuf
Ziyaretçi
27 Aralık 2009       Mesaj #9
exelansyusuf - avatarı
Ziyaretçi
slmm arkadaşlar ses kartıı ile ilgili sorunumm var... sürücü modeliini tam olarakk bilemiyoruum... anakartı asus p5vd2-vm bunulaa yolara çıkarrakk bana yardımcı oabilirseniiz sevirim şimdidenn tşkler....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Nisan 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm benim bilgisayar ses driver'ını kabul etmiyor soundmax kullanıyorum..