Arama

Karın şişmesi hakkında bilgi verebilir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 19 Ağustos 2014 Gösterim: 18.835 Cevap: 9
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
24 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben bahri ramazanoğlu benim karnın şişmektedir bilmem ne hastalıgım vardır midem de kaynaklanıyor galiba cevabınızı beklerim
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
Karındaki şişkinlik gaz sıkışması yada birikmesi nedeniyle olabilir. ancak gerçek teşhis için doktorunuza baş vurmalısınız..
önerim kabız olmamaya çalışmanız, bol sıvı tüketip lifli ve posalı gıdalar tüketip daha fazla hareket etmeniz dir.
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Karındaki şişkinlik gaz sıkışması yada birikmesi nedeniyle olabilir. ancak gerçek teşhis için doktorunuza baş vurmalısınız..
önerim kabız olmamaya çalışmanız, bol sıvı tüketip lifli ve posalı gıdalar tüketip daha fazla hareket etmeniz dir.
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
26 Ocak 2009       Mesaj #3
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
iyi günler ben 16 yaşında bir bayanım..bundan 1 aya kadar önce 47 kiloydum..şuanda 56 kilo olduğumu öğrendim..ben kilo alan birisi değilim..göbeğim kasığıma doğru çok şiş..hiç böyle olmamıştı..sık idrare gitmeye başladım ama kabızlıkta söz konusu..bu önemli bir şeymidir?beni bilgilendirirseniz sevinirim..
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009       Mesaj #4
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
sık idrara çıkmak idrar yolu enfeksiyonunun belirtilerinden biridir.. kabızlık ve idrar yolu enfeksiyonu bu tarz bir şişkinlik yaratabilir.. bir sağlık kuruluşuna baş vurup batın muayenesi olmalısınız.. ama bunun yanında posalı gıdalar tüketmenizi, bol sıvı almanızı, hareketsiz kalmamanızı öneriyorum..
sağlıklı günler dilerim
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Eylül 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
karın şişmesi neden oluyor söylermisiniz
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
15 Eylül 2009       Mesaj #6
misafir - avatarı
Ziyaretçi
hergece karnım şişiyor eceba neden şişiyor bazen gün ortasında yada sabah oluyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ekim 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
menapozdan karin siser mi?
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
16 Ekim 2009       Mesaj #8
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

karın şişmesi neden oluyor söylermisiniz

Alıntı
misafir adlı kullanıcıdan alıntı

hergece karnım şişiyor eceba neden şişiyor bazen gün ortasında yada sabah oluyor

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

menapozdan karin siser mi?

Sağlık sorunlarınız için mutlaka doktorunuza, ya da bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Karın şişmesinin kişiye ve geçirdiği rahatsızlığa göre basit ya da komplike nedenleri olabilir. Gaz, kabızlık, mide rahatsızlıkları başta olmak üzere sindirim organlarındaki rahatsızlıklar olabileceği gibi, ancak pek çok tetkik sonucu ortaya çıkacak hastalıklar da olabilir.
Sağlıklı günler dileriz.
kalsız - avatarı
kalsız
Ziyaretçi
25 Kasım 2010       Mesaj #9
kalsız - avatarı
Ziyaretçi
slm benımde karnımda sısme oluyor kabızlıkta ayrı sorun tabıkıde bır hafta cıksam ıkı hafta cıkamıyorum wc ye? fazla yemedıgım helde siskınlık oluyor buda benı huzursuz edeıyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ağustos 2014       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm hocam benım karnım 1 haftadır sısıyor ıdralımde herhangı bır sıkınyok aceba sebebı nedır