Arama

Mavi ekran hatası neden olur, nasıl çözümlenir? - Sayfa 10

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Aralık 2015 Gösterim: 104.100 Cevap: 100
cici0199 - avatarı
cici0199
Ziyaretçi
21 Ocak 2013       Mesaj #91
cici0199 - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle merhaba arkadaşlar benim bilgisayarım windows xp yeni format attırdım metin2ye giriyorum yerler felan degişio karıncalanıyor renkarek oluyor sonra oyun donuyor mausu hareket ettırebılıyorum fakat mausa 2 3 defa tıklıyorum mavı ekran çıkıyor lütfen yardım edin senelerdin bu konu üzerinde bilgi arıyorum

Sponsorlu Bağlantılar
---------- Mesaj tarihi 01:56 ---------- Önceki mesaj tarihi 01:52 ----------

ARKADAŞLAR ANLIYAN BİRİSİ VARSA MSN EKLESİN gsss_junyir@hotmail.com ne gerekirse yaparım ..
Serhat505 - avatarı
Serhat505
Ziyaretçi
6 Şubat 2013       Mesaj #92
Serhat505 - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaslar ben Fujitsu Computer Siemenst markali Win7 isletimli bir leptop kullaniyorum
Bilgiseyarimda bir uygulamaya girdigimde mavi ekran veriyo ve bisiler yaziyo onun altinda bir sey doluyo ve %100 olunca kapaniyo ve kendiliginden aciliyo yani restart atiyo kendine , ama bu olunca bilgiseyarim start windows normal in altinda system yenileyicisi zorunlu gibi bisincikiyo ona bastigimda yeniden restart atiyo ve yine ayni yazilar geliyo yani start windows normall gibi bu seferde norml baslat deyince kapaniyo 1 saat fln beklettigimde aciliyo ama hep ayni olaylar yeniden oluyo yardim edebilirmisiniz ?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mart 2013       Mesaj #93
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
metin2'ye giriyorum saldırı yapınca mavi ekran hatası alıyorum çözümü var mı?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Mart 2013       Mesaj #94
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
metin2'yi açıyorum oyuna giriyorum oyunda saldırı yapınca,edvanteri açınca,ekranın yönünü değiştirince mavi ekran hatası alıyorum Msn SadMsn SadMsn SadMsn Sad çözüm yolu varmı?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ocak 2014       Mesaj #95
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bende herşey normaldi.2 yıldır kullanıyorum bilgisayarı.asus laptop hiç almamıştım 2 gün önce gta san andreas oynarken oyun dondu bende pc yi açma tusundan kapattım.açtıgımda ekran gelmedi birdaha kapatıp açınca mavi ekran geldi ve 2 gündür ilk defa bugun açabildim ama hala hata veriyor ne yapmalıyım virüs programının yazılımı dolmuş farkında değilim oyun indirdim. ondan sonra olmaya başladı .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Nisan 2014       Mesaj #96
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya beyler benim bilgisayarım yaklaşık 5 yıllık masaüstü normal hali windows wista ama ben windows 7 yaptım şu ana kadar da yaklaşık 4-5 kez format atmışımdır her neyse son 1 haftadır sürekli pc donuyor mouse felan hareket ettirilmiyo yani ekranda felan hiç bi değişme olmuyo ne olursa olsun veya mavi ekran verip kapanıyo veya da direk kara ekran oluyo ve kasa çalışmaya devam ediyo ancak gene mouse ve klavye felan hiç bi işe yaramıyo kasanın içini açıp temizledim ama bişey değişmedi
geçen sene de bilgisayarımda buna benzer bi sorun vardı bilgisayarım oyun benzeri şeyler açınca kasa çok deli gürültü çıkarmaya başlıyodu ve donuyodu o zaman fanları felan temizlemiştim düzelmişti ama bu sefer olmadı windowsun kendi sitesindeki mavi ekran çözüm yollarının çoğunu denedim ama hiç biri bi işe yaramadı
bilgisayarımın parçalarında felan mı bi sorun var
son 6 aydır hiç format atmıyorum format atmayı denemelimiyim ?

Kaynak: Bilgisayar sürekli donuyor, çözümü nedir?
mavi ekran bela - avatarı
mavi ekran bela
Ziyaretçi
8 Haziran 2014       Mesaj #97
mavi ekran bela - avatarı
Ziyaretçi
Mavi ekran hataları genellikle anakart sorunlarından ve yanlış donanım sürücülerinden kaynaklanır. Mesala anakart bozulmuşsa
veya yeni bir web cam yükleyip bunda yanlış sürücü yazılımı kullanırsak web camı kullanmaya başlayınca mavi ekran hatası olabilir. Bir düşünün yakın zamanda bir donanım değişikliği vb. yaptınız mı ? Yaptıysanız eski haline geri döndürün. Sorun hala çözülmemişse Bilgisayarın fanına bir bakın tozlandıysa temizleyin. Hala sonuç alamadıysanız Anakarta bakın bir sorun varsa bir bilgisayar tamircisine veya hastanesine götürün ve anakartta da bir sorun yoksa bilgisayar tamircisine veya hastanesine götürün.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Temmuz 2014       Mesaj #98
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kardeş,Pc'nin mavi ekran vermesinin sebebi genelde RAM dan kaynaklanır. RAM ler aynı özellikte değilse uyuşmazlık nedeni ile mavi ekran verir..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Nisan 2015       Mesaj #99
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar sorum su leptop um grundig Windows 8 bu iki defa oldu bilgisatarımı acınca mavi bi ekran geliyor ve kişisel onarıma başlatılıyor yazıyo cağrı merkezi beklememi söyledi yaklaşık bir saat falan olabilirmiş ben 1 saatden fazla bekledim ama yine bir şey olmadı sizde ne yapmalıyım yardımcı olun
BerkCS00 - avatarı
BerkCS00
Ziyaretçi
11 Haziran 2015       Mesaj #100
BerkCS00 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar benim bilgisayarim su 1 haftadir mavi ekran hatasi veriyor son 3 gunden beri bilgisayarimi acarken windows sembolu ciktiktan sonra direk mavi ekran veriyor ne yapmaliyim ve buna ne sebep oluyor pls HELP