Arama

Münazara konuları hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 12 Şubat 2015 Gösterim: 16.916 Cevap: 31
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Kasım 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
OKULLARDA SERBEST KIYAFET GİYİNİLMELİ

Sponsorlu Bağlantılar
Tek tip kıyafetler giyerek AVRUPADAN DA GERİ KALMIŞ OLURUZ BUNA ÖRNEK OLARAK Bir OKULA AVRUPADAN ÖĞRETMENLER ZİYARETE GELMİŞLER.HERKESİ TAKIM ELBİSELİ GÖRÜNCE ŞAŞIRIP SORMUŞLAR ACABA ÖZEL BİR TÖREN FİLAN MI VAR DİYE.Öğrenciler de YOO BİZ HEP BÖYLEYİZ DEMİŞLER.ADAMLARDA GÜLMEYE BAŞLAMIŞLAR. :-)fakirliği ortaya çıkar, yok markacılık olur diye fakiri koruduğunuzu düşünüyorsunuz ama bu sadece önlük giydirilerek olmaz. zengin öğrenci her koşulda bunu ortaya dökecek birşeylerle okula zaten geliyor.Siz tek tip kıyafet ile disiplin sağlanmalı diye düşünebilirsiniz fakat disiplin sadece kıyafetle halledilemez. BIRAKIN ÖĞRENCİLER ZEVKLERİNİ VE RAHATLIĞI YAŞASINLAR ONLARI SIK BOĞAZ ETMENİN BİR ANLAMI YOK BIRAKIN Kİ ÖĞRENCİLER KENDİLERİNİ İFADE EDEBİLSİNLER FARKLI OLMAK GÜZELDİR BUNUN KİMSEYE ZARARI YOKTURAyrıca serbest kıyafetin de ailelerin maddi durumunu etkileyebileceğini düşünmüş olabilirsiniz amaTekstil cennetinde yaşıyoruz arkadaşlar 3-4 liraya tişört var bu ülkedeSerbest kıyafet uygulaması öğrencinin kendini iyi hissettiği, kendisini ifade edebildiği kıyafeti giymesine imkân sağlar. Bu yönüyle kişilik gelişimine olumlu katkı sağladığı söylenebilir.
Anket sonuçları 1000 kişilik serbest olmalı=%60
Serbest olmamalı=%40
Öteden beri disiplin deyince akla “kılık-kıyafet”in gelmesinin, geleneksel okul yönetiminin bir yansıması olduğunu söylemeliyim. Kılık-kıyafetini zapt ü rapt altına aldığımız öğrencilerin disipline olacağını düşündük hep. Oysa kılık-kıyafet işin sadece küçük bir boyutunu oluşturuyordu. Öğrencilerin aşırı disipline edilmiş ortamlarda daha iyi öğrenebileceklerini düşünmenin hiç doğru olmadığını, yeni eğitim yaklaşımları söylemektedir. Tam aksine öğrenci özgür bir ortamda daha iyi öğrenebilir. Özgürlüğün olmadığı bir ortamda zihinsel bir etkinliğin kalitesi düşük olacaktır. Üstelik duygusal bir eğitimin böyle bir ortamda ortaya çıkması çok daha zordur. Bütün bunları yeniden düşünmenin gerekli olduğunu düşünüyorum. Olaya bir başka açıdan bakmaya çalışalım. okula kravatlı gelmeyen öğrenciyi okula almıyoruz, alırsak ne olur? Okul yıkılır mı? Sistem çöker mi? Üstelik okullardaki kurslara haftasonu öğrenciler serbest kıyafetlerle gelmiyorlar mı? O zaman da okul yıkılmıyordu!..Demek ki, kılık-kıyafet okulun düzeninin yıkılıp yıkılmaması ile ilgili değildir. Kılık-kıyafet, öyle büyütülecek bir olay değildir. Bırakalım öğrenciler özgür bir ortamda sorumluluklarının bilincinde olarak ne giyeceklerine kendileri karar versinler. Göreceksiniz ki, daha iyi olacak!..fakat bizim ülkemizde disiplinin kıyafetten ibaret olduğu sanıldığı için çok gerideyiz. Kıyafet herkeste aynı olunca ufkumuz mu genişliyor ? Dahamı iyi algılıyoruz? " Aa , bakın herkes aynı giyiniyor bu okulda eğitim , disiplin süper ! " mi diyecekler? bizlere
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Aralık 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nolursunuz yarın münazaram var kadınlar çalışamalımı çalışmamalımı bize çalışmamalı geldi nolursunuz yardımcı olun
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Aralık 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bizim bir ödevimiz var,münazara konusunu size veriyim sizde benim için araştırın lütfen.
Günümüzde estetik zevki çok gelişmiştir.Örneğin bunu çevremizde görebiliyoruz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ocak 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Münazara karşılıklı birbirlerini konularını çürütmektir..
Mesela
Bir hikaye anlatıyım...
Zamanın birinde yoğurt siyahtır yoğur beyazdır münazarası varmış.Yoğur siyahtır diyen takım kazanmış.Aslında yoğurt beyaz biliyorum ama karşı tarafı öyle bir sıkıştırmışlarki yoğur beyaz dedirttirmişler.Münazarada iki konuda eşittir yani...

Kaynak: Münazara konuları hakkında bilgi verir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ocak 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yarın münazaram var ve bilgiye ihtiyacım var konumuz savaşta kılıç üstündür ama bende bilgi üstün olduğunu biliyorum. fakat savaşta kılıç üstündür hakkında bilgi istiyorum lütfen yardım edin Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ocak 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim yarın münazaram var . ve biligiye ihtiyacım var . konum savaşta kılıç üstündür. Acilen yardım lazım yardım edin lütfennnnMsn Sad((
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ocak 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
KONUDADA BELİRTİĞİM GİBİ HER TÜRLÜ Konu olabilir cevaplayanlara TŞK
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Şubat 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar münazara konusu olan bu tez hakkında fikirlerinizi yazarsanız cok sevinicem yardımcı olur musunuz ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Şubat 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yalitkanlarin elektrik enerjisini kullanilabilir hale getirmesindeki etkenleri

lutfen cvp verin munazara var ...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Nisan 2012       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben 9. Siniftayim ve yarin munazara yarismam var konusuda terörle mücadelede iskence mesru bir aractir lutfen acil bir sekilde bilgi verebilirmisiniz hem hükümetmis gibi hemde muhalafet gibi anlatirsaniz cok iyi olur