Arama

Varyemez Amca kimdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Kasım 2011 Gösterim: 4.992 Cevap: 5
figen.alihan - avatarı
figen.alihan
Ziyaretçi
22 Mart 2009       Mesaj #1
figen.alihan - avatarı
Ziyaretçi
varyemez amca kimdir?
EN İYİ CEVABI SEDEPH verdi
Hatırladığım kadarıyla anlatmaya çalışayım. Çocukluğumun çizgifilmiydi, büyük bir zevkle izlerdim..

Sponsorlu Bağlantılar
Donald Duck'ın zengin ve cimri amcası olan bir çizgifilm karakteridir. Donald yeğenleri Cin, Can ve Cem'i amcasına bırakır ve maceralar başlar..
Çizgifilmde en akılda kalan sahne Varyemez'in altınlarla dolu olan bir bina büyüklüğündeki kasasına balıklama atlaması ve altınlar içinde yüzüşüdür.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
SEDEPH - avatarı
SEDEPH
Ziyaretçi
22 Mart 2009       Mesaj #2
SEDEPH - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Hatırladığım kadarıyla anlatmaya çalışayım. Çocukluğumun çizgifilmiydi, büyük bir zevkle izlerdim..

Sponsorlu Bağlantılar
Donald Duck'ın zengin ve cimri amcası olan bir çizgifilm karakteridir. Donald yeğenleri Cin, Can ve Cem'i amcasına bırakır ve maceralar başlar..
Çizgifilmde en akılda kalan sahne Varyemez'in altınlarla dolu olan bir bina büyüklüğündeki kasasına balıklama atlaması ve altınlar içinde yüzüşüdür.
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
22 Mart 2009       Mesaj #3
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı

1980 yilarinda sonunda gündüzleri yayınlanan Üç tane yeğeni ile maceradan maceraya kosan zengin ördeğin maceralarini anlatan çizgi film karakteri... yüzme havuzu yerine altin paralarinin icinde yuzerdi, serinlerdi, serinletirdi. sen ne guzel bir karakterimizdin bizim varyemez amca...

Msn Happy
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bn hiç izlemedim ama canladırabiliyorum. ayrıca hep annem ve babamlardan duymuştum.babamlar kahkahalar ile geçmişteki çizgifilmleri anlatırlardı bnde hep merakla dinlerdim... ewet ördekler felanmış altın havuzda yüzermiş varyemez amca 3 çocuğa bakarmış isimleri c ile başlomuş felan filan..
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
14 Kasım 2011       Mesaj #5
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Varyemez Amca para havuzunda yüzerken, arkaplanda Donald Duck ve Huey, Dewey ve Louie üçlüsü.
Varyemez amca Msn Grin

Varyemez Amca Glasgow doğumlu insan biçimindeki ördek, Carl Barks tarafından bulunmuştur. Ve ilk kez Four Color Comics çizgi roman serisinin 178.'si Christmas on Bear Mountain dergisinde ortaya çıkmıştır. Bu dergi 1947 senesinin Aralık ayında Dell Comics tarafından yayınlandı. Varyemez Amca orjinal ismi olan, "Scrooge McDuck" ismini, Charles Dickens'ın 1843 senesindeki Bir Noel Şarkısı romanının ana karakteri pinti Ebenezer Scrooge'den almıştır. 2007 senesinde, 28.8 milyar dolar değerindeki hazinesi ile Forbes'in kurgusal zenginleri listesinde birinci sırada yer almıştır.
🌘 🚀
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Kasım 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
figen.alihan adlı kullanıcıdan alıntı

varyemez amca kimdir?

Varyemez Amca Glasgow doğumlu[1] insan biçimindeki ördek, Carl Barks tarafından bulunmuştur. Ve ilk kez Four Color Comics çizgi roman serisinin 178.'si Christmas on Bear Mountain dergisinde ortaya çıkmıştır. Bu dergi 1947 senesinin Aralık ayında Dell Comics tarafından yayınlandı.
Varyemez Amca orjinal ismi olan, "Scrooge McDuck" ismini, Charles Dickens'ın 1843 senesindeki Bir Noel Şarkısı romanının ana karakteri pinti Ebenezer Scrooge'den almıştır. [2]
2007 senesinde, 28.8 milyar dolar değerindeki hazinesi ile Forbes'in kurgusal zenginleri listesinde birinci sırada yer almıştır.[3]