Arama

Bayılma sebebim ne olabilir?

Güncelleme: 1 Nisan 2009 Gösterim: 2.454 Cevap: 1
Baygın kız - avatarı
Baygın kız
Ziyaretçi
1 Nisan 2009       Mesaj #1
Baygın kız - avatarı
Ziyaretçi
Ben bundan 2 ay kadar önce tuvalletten çıkar çıkmaz baş dönmesiyle şuurumu kaybedip bayıldım. Gözümü hastede açtım bu zaman yaklaışk 40-45 dakika kadar sürdü. Kendime geldiğim zaman 10 dakika kadar hiç birşeyi hatırlayamadım ve etrafımdaki akrabaları tanıyamadım. 2 gün önce aynı şey tekrar oldu yine tuvallette başımın aniden dönmeye başladığını farkettim. içeri gidip durumu anneme anlattım ve koltuğa oturdum bir kaç saniye sonra aynı şekilde şuurumu kaybettim ve bayıldım. Bir öncekinden farklı olarak baygınken kusmaya başlamışım. Gözümü yine hastanede açtım. oradaki acil doktoru strestendir bişeyi yok demiş. Çünkü ben kendime geldiğimde kimseyi tanımadığım için korkudan ağlıyordum. Ağlayarak kendime geldiğim için böyle bir teşhis koymuş ve sonrasında hafızam yerine gelince beni taburcu ettiler. Zaman zaman yalnız kalıyorum işyeri ortamımda da yalnızım tekrarlamasından korkmaya başladım.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen SEDEPH; 1 Nisan 2009 18:42
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Baygın kız adlı kullanıcıdan alıntı

Ben bundan 2 ay kadar önce tuvalletten çıkar çıkmaz baş dönmesiyle şuurumu kaybedip bayıldım. Gözümü hastede açtım bu zaman yaklaışk 40-45 dakika kadar sürdü. Kendime geldiğim zaman 10 dakika kadar hiç birşeyi hatırlayamadım ve etrafımdaki akrabaları tanıyamadım. 2 gün önce aynı şey tekrar oldu yine tuvallette başımın aniden dönmeye başladığını farkettim. içeri gidip durumu anneme anlattım ve koltuğa oturdum bir kaç saniye sonra aynı şekilde şuurumu kaybettim ve bayıldım. Bir öncekinden farklı olarak baygınken kusmaya başlamışım. Gözümü yine hastanede açtım. oradaki acil doktoru strestendir bişeyi yok demiş. Çünkü ben kendime geldiğimde kimseyi tanımadığım için korkudan ağlıyordum. Ağlayarak kendime geldiğim için böyle bir teşhis koymuş ve sonrasında hafızam yerine gelince beni taburcu ettiler. Zaman zaman yalnız kalıyorum işyeri ortamımda da yalnızım tekrarlamasından korkmaya başladım.

acil hekimi akut olarak durumlara müdahale eder .. beyin le ilgili inceleme yapılması ve bayılmalarınızın sebebinin incelenmesi için bir uzmana gidip gerekli tetkikleri yaptırmalısınız.. bayılmanın çeşitleri ve nedenleri çok farklıdır.. burada açıklayıp yanlış yönlendirme yada bilinçsizce sizi panikletmeyi uygun bulmuyorum.. ama eğer size bir teşhis konarsa onun sonrasında tavsiyelerimiz olabilir..
ayrıca stresten olduğunu söylemek sadece bir tahmindir. araştırılması gereklidir..eğer fizyolojik bir bulgu yoksa bu söylenebilir..
Sponsorlu Bağlantılar
sağlıklı günler dilerim
Quo vadis?