Arama

Bilgisayarıma format attıktan sonra yaşadığım sorunları nasıl çözümlerim? - Sayfa 2

Güncelleme: 16 Şubat 2015 Gösterim: 7.084 Cevap: 15
nötrino
Yasaklı
12 Şubat 2012       Mesaj #11
Yasaklı
Alıntı
the_34 adlı kullanıcıdan alıntı

parlaklık ve orjinale yükseltme sorunlarını hallettim arkadaşlar...tek sorunum kaldı...formattan önce windows 7 home basic olan pc format sırasında 64bitlerin hiç birini desteklemedi..mecburen ultimate 32 bit yükledim...bunu tekrar 64 bit yapma yolu var mı...

Windows 7 işletim sisteminin home basic sürümü,dışındaki tüm sürümleri 32 ve 64 bit yazılımları içerir.32 bit Windows sürümünden 64 bit Windows 7 sürümüne geçmek istiyorsanız, dosyalarınızı yedeklemeniz ve Windows 7 yüklemesi sırasında Özel seçeneğini seçmeniz gerekiyordur. Sonra dosyalarınızı geri alıp,programlarınızı yeniden yüklemeniz gerekir.Özel seçeneği;seçtiğiniz bölüme yeni bir Windows 7 kopyası yükler. Bu işlem sonucunda dosyalarınız,programlarınız ve tüm ayarlarınız silinir.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Temmuz 2013       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
laptopa format attım(windows 7) attıktan sonra bilgisayarın eski hali ile arasında çok fark var şekli şimali değişti. bilgisayarı açıyorum iki bölüm var siyah ekran geliyo :
Windows 7
Sponsorlu Bağlantılar
Windows 7
yazıyo birine basıyorum sonra
Güvenli Mod
Ağ Destekli Güvenli Mod
Bilgisayarı olağan Şekilde Başlat
yazıyo Bilgisayarı olağan Şekilde Başlat a basıyorum ama
Windows 7
Windows 7 yazan yerdekinden üstteki formatlı alttaki formatsız hali nasıl düzelticem? formatlı halini silmem lazıım berbat halde çünkü. yardım edin lütfeeeeeennnnnnn ne isterseniz yaparım lütfennnn
Fırat.Duran - avatarı
Fırat.Duran
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
9 Temmuz 2013       Mesaj #13
Fırat.Duran - avatarı
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

laptopa format attım(windows 7) attıktan sonra bilgisayarın eski hali ile arasında çok fark var şekli şimali değişti. bilgisayarı açıyorum iki bölüm var siyah ekran geliyo :
Windows 7
Windows 7
yazıyo birine basıyorum sonra
Güvenli Mod
Ağ Destekli Güvenli Mod
Bilgisayarı olağan Şekilde Başlat
yazıyo Bilgisayarı olağan Şekilde Başlat a basıyorum ama
Windows 7
Windows 7 yazan yerdekinden üstteki formatlı alttaki formatsız hali nasıl düzelticem? formatlı halini silmem lazıım berbat halde çünkü. yardım edin lütfeeeeeennnnnnn ne isterseniz yaparım lütfennnn

Bunun için iki yol var:
1. Yeniden format atın. Format seçeneklerinde sistemin yükleneceği diski biçimlendirin. Ardından kurun.
2. Format atmak istemiyorsanız. Sistem sürücüsünün olduğu dizinde (Genelde C: olur) windows.old adlı klasörü silin.
Başlat - çalıştır- msconfig.exe yazın ve giriş (enter) tuşuna basın.
Açılan uygulamada Önyükleme sekmesine gelin ve ilk açılmasını istediğiniz sistemi yukarıya taşıyın. Süreyide 3sn yapın.

Size tavsiyem tekrar en baştan format atın ve format atarken sistemin kurulacağı diski biçimlendirin. En sağlıklı yöntem bu şekilde olacaktır.
badcat - avatarı
badcat
Ziyaretçi
14 Aralık 2013       Mesaj #14
badcat - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar merhaba. bilgisayarıma format attıktan sonra en son açılırken Yönetici:XXX İle Aktivasyon yapmak için E, Aktivasyonsuz devam etmek için H yazınız. Gibi bi uyarı çıktı. ne olduğu hakkında bilgi verebilir misiniz
metalicasxx - avatarı
metalicasxx
Ziyaretçi
15 Aralık 2013       Mesaj #15
metalicasxx - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben az önce internet kafede adama windows 7 ultimate format attırdım. Adam bana dediki sen bu bilgisayara program filan yükliycek misin? Bende tabi yükliycem dedim PaintBlenk, Matin2 filan (isimleri bilerek yanlış yazdım). Dedi ki abi bilgisayarım çöktü diye filan gelme bana dedi online oyun filan birşeyler yüklersen. Benim format atılmamış bilgisayarımda 10-15 tane oyun vardı bunların 3-4 tanesi online. Hiçbirşey olmamıştı acaba adam yanlış birşeylermi yaptı? Suçunu kapatmaya çalışıyor olabilirmi? Bende korktum birşey yükleyemiyorum şuanda.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2015       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
the_34 adlı kullanıcıdan alıntı

parlaklık ve orjinale yükseltme sorunlarını hallettim arkadaşlar...tek sorunum kaldı...formattan önce windows 7 home basic olan pc format sırasında 64bitlerin hiç birini desteklemedi..mecburen ultimate 32 bit yükledim...bunu tekrar 64 bit yapma yolu var mı...

kardeşim banada yardım edermisin parlaklık ve orjınal nasıl yapacagım lütfen yardım edermiisn