Arama

Bilgisayarıma format attıktan sonra yaşadığım sorunları nasıl çözümlerim?

Güncelleme: 16 Şubat 2015 Gösterim: 7.079 Cevap: 15
yildir - avatarı
yildir
Ziyaretçi
17 Nisan 2009       Mesaj #1
yildir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar simdi konuya baslarken hepinizi slm larım ben pc ye format atım pc nin sesi daha gelmiyo anakart cd sini yüklemen gerekiyo dersiniz anakartın cd si yok budurum da neyapmalıyım lütfenyardım edin adım adımyıldıray:d:d
Sponsorlu Bağlantılar
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2009       Mesaj #2
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
yildir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaslar simdi konuya baslarken hepinizi slm larım ben pc ye format atım pc nin sesi daha gelmiyo anakart cd sini yüklemen gerekiyo dersiniz anakartın cd si yok budurum da neyapmalıyım lütfenyardım edin adım adımyıldıray:d:d

Anakart marka ve modeline göre driver'larını bulup indireceksiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
ksk1921 - avatarı
ksk1921
Ziyaretçi
10 Temmuz 2010       Mesaj #3
ksk1921 - avatarı
Ziyaretçi
pc ye format attırdım programların çoğu yok microsoft office yok microsoft word exxel gibi bir sürü program yok yardımcı oabilirmisiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ;
Bilgisayarıma format atmadan önce butun belgelerımı dvd ye yedeklemıstım. Sonra pc ye format attım ve yedekledıgım dvd nın yazdırma ızlemı sırasında hatalı oldugunu farkkettım. Belgeler dvd de gozukuyodu ama hıcbırı acılmıyor. Fakat benım yedekledıgım ama acılmayan o belgelere ulaşmam lazım ( doc dosyaları). Recovery ıle format oncesı belgelerı bulmaya calıstım ama bulamadı . Başka bır onerısı olan var mı?

Şimdiden teşekkurler ..
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2011       Mesaj #5
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
ksk1921 adlı kullanıcıdan alıntı

pc ye format attırdım programların çoğu yok microsoft office yok microsoft word exxel gibi bir sürü program yok yardımcı oabilirmisiniz

Bir bilgisayarcıya gidip programları temin edebilirsiniz ufak bir mebla ödeyerek. Onun dışında sadece Word, Excel, PowerPoint tarzı Office yazılımlarına ihtiyacınız var ise Google'da arama yapmanız gerekiyor. Bu tarz yazılımların Tam Sürümlerinin paylaşımı yasak olduğundan dolayı herhangi bir öneride bulunamıyoruz.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2011       Mesaj #6
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba ;
Bilgisayarıma format atmadan önce butun belgelerımı dvd ye yedeklemıstım. Sonra pc ye format attım ve yedekledıgım dvd nın yazdırma ızlemı sırasında hatalı oldugunu farkkettım. Belgeler dvd de gozukuyodu ama hıcbırı acılmıyor. Fakat benım yedekledıgım ama acılmayan o belgelere ulaşmam lazım ( doc dosyaları). Recovery ıle format oncesı belgelerı bulmaya calıstım ama bulamadı . Başka bır onerısı olan var mı?

Şimdiden teşekkurler ..

Bu durum'da tek çözüm olarak 'Data Kurtarma' programları ile şansınızı denemeniz gerekiyor. Size kendi kullandığım başarılı bir data kurtarma programı önerebilirim. Size gerekli olan sadece .doc belgeleriniz ise daha şanslı ve daha çabuk bir şekil'de kurtarma yapabilirsiniz.

Program'ın adı GetDataBack, NTFS olanını bulup indirin. Program'da sadece .doc uzantılı dosyaların aramasını sağlayabilirsiniz. Program aynı zaman'da dosya adları, klasör adlarını birebir aynı şekil'de kurtarıyor. Bir çok fonksiyonu bulunmakta. Siz tarama başlamadan önce program açıldığında yavaş tarama ile fdisk, format seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bu'da şu demek oluyor: Format yada Fdisk atılmış bir diskten veri kurtarmak istiyorum. Yavaş tarama yapmanız büyük oranda başarı göstermesini sağlıyor. Biraz sabırlı olmanız gerekiyor, program çok uzun bir süre tarama yapıyor 160 GB kapasitesi olan bir diski tahmini: 6 ile 7 saat arasında tarıyor.

Bu programı defalarca kullandım hiç başarısızlık göstermedi. Umarım işinizi görür ve belgelerinizi kurtarırsınız.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
the_34 - avatarı
the_34
Ziyaretçi
9 Şubat 2012       Mesaj #7
the_34 - avatarı
Ziyaretçi
s.a arkadaşlar kolay gelsin...benim 3 sorum olucak...smile

1-windows 7 64 bit home basic işletim sistemi olan pcye format attım...format cdsi içindeki hiç bi 64 bitlik windows sürümünü desteklemedi..mecburen 32 bit yükledim..bunu 64 yapmanın bi yolu var mı...

2-windows ultimate yükledim ama ne yaptım ne ettim ekran parlaklığı açılmadı..şarja takınca bembeyaz oluyo...ama çıkarınca yine kararıyo...sağ alt köşedeki batarya işaretinden dengeli güç tasarrufu vs. hepsini yaptım açılmadı..windows mobility center diye bişey çıktı formattan sonra pcde...biraz araştırdım..ultimate sürümğnde parlaklık oradan açılıyomuş..internetten baktığım resimlerde windows mobility center açıldığında ekran parlaklığı diye bi sekme var..ama bende görünmüyo...nasıl halledebilirim...

3-bi de ben windows ultimate yükledim ama 30 gün deneme süresi var diyo...bunu tasıl orjinal sürüme çevirebilirim...

herkese saygılar....
the_34 - avatarı
the_34
Ziyaretçi
9 Şubat 2012       Mesaj #8
the_34 - avatarı
Ziyaretçi
3. sorunu hallettim arkadaşlar...diğerlerine yardım edebilecek olan var mı....
the_34 - avatarı
the_34
Ziyaretçi
9 Şubat 2012       Mesaj #9
the_34 - avatarı
Ziyaretçi
yok mu bi bilen arkadaşlar....bu sorunları halletmem lazım....cihaz laptop...samsung rv 511 i-3 işlemci..1 gb ekran kartı..4 gb ram....
the_34 - avatarı
the_34
Ziyaretçi
10 Şubat 2012       Mesaj #10
the_34 - avatarı
Ziyaretçi
parlaklık ve orjinale yükseltme sorunlarını hallettim arkadaşlar...tek sorunum kaldı...formattan önce windows 7 home basic olan pc format sırasında 64bitlerin hiç birini desteklemedi..mecburen ultimate 32 bit yükledim...bunu tekrar 64 bit yapma yolu var mı...