Arama

Ders çalışma isteğimin artması için ne yapmalıyım? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Haziran 2015 Gösterim: 13.818 Cevap: 28
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
27 Kasım 2010       Mesaj #11
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ödev yapmayı sevmiyorum ne yapmalıyım?

Her öğrenci, eğitim hayatında bir ya da birçok kere benzer bunalımlar yaşamıştır. Ben anaokuluna giderken "benim oyun oynamaya hakkım yok mu" demiştim ve okulun bu amaçla var olduğunu anlatmaya çalışmışlardı. Sınavlardan hepimiz bunaldık ama size güzel bir yol önerebilirim. Her sınavı ve her ödevi bir tür aşılması gereken oyun engeli gibi düşünün. Mutlaka bilgisayarda veya internette oyun oynamışsınızdır. Her etabı geçmek için verdiğiniz çaba ve bu çabanın olumlu sonucu ile neşelenmenizi hatırlayın. Eğer oyun oynamam diyorsanız da oynayın mutlaka bana hak vereceksiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

Ve kendinize bir hedef koyun. Bu kazanmak istediğiniz bir okul veya hayatınız boyunca yapmak istediğiniz bir meslek olabilir. Hedefleriniz daima büyük olsun ve asla yılmayın. Bunu bile bir oyun keyfi içinde yaşayın. Bir süre sonra, özellikle başarınızı görünce ve çabalarınız sonuç verince kendinize güveniniz gelecek. Ara sıra olacak başarısızlıklar da sizi yıldırmasın ve hatta kamçılasın.

Unutmayın ki öğrencilik dönemi çabucak geçecek ve siz bu dönem bitince elinizde olacak meslekten, bilgi birikiminden ve geleceğinizi görebilmekten mutlu olacaksınız. Ailenizin yüzünü güldürecek te, solduracak da sizsiniz. Başarılı bir öğrencilik dönemi ve iyi bir gelecek diliyorum.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ders çalışma alışkanlığı yapadık birde kardeş kıskançlığı eklenince dersler dahada kötü oldu bilgisayar alışkanlığını azaltamıyoruz daha içine kapanıyor ne yapabilirim
Sponsorlu Bağlantılar
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
31 Mart 2011       Mesaj #13
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Ders Çalışmayı Ve Ödev Yapmayı Bulmaca Çözmek Gibi Algılamalı.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Nisan 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben zekiyim fakat ders çalışına aklıma türlü farklı şeyler giriyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ders Calısma Istegım YOK NAPABILIRIM ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Kasım 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben lise 3 e gidiyorum ilk döneme sayısal derslerde çok kötü başladım 2.sınavlara düzeltmek istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olun lütfen
oquw - avatarı
oquw
Ziyaretçi
7 Nisan 2012       Mesaj #17
oquw - avatarı
Ziyaretçi
Anadolu lisesi öğrencisiyim. Lisemizde resim dersi var. Ben bu dersten nefret ediyorum. Kurtulmanın bir yolu var mı? Onca zor dersin içinde bir de resimin angaryalarıyla uğraşmak cidden canıma tak etti. Bir de hocanın uğraştırdığı saçma şeyler yüzünden iyice sıkıldım. Bundan kurtulmanın bir yolu yok mu? Abilerim ve kardeşlerim önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
10 Nisan 2012       Mesaj #18
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
oquw adlı kullanıcıdan alıntı

Anadolu lisesi öğrencisiyim. Lisemizde resim dersi var. Ben bu dersten nefret ediyorum. Kurtulmanın bir yolu var mı? Onca zor dersin içinde bir de resimin angaryalarıyla uğraşmak cidden canıma tak etti. Bir de hocanın uğraştırdığı saçma şeyler yüzünden iyice sıkıldım. Bundan kurtulmanın bir yolu yok mu? Abilerim ve kardeşlerim önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Rica ederiz. Bu ders zorunlu ise kurtulma yolu yoktur ve tek care eğlenmeye çalışmaktır ki sanat dersleri, el isleri, kitaplı problemli dersler sonrası genellikle ilaç gibi gelir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Mayıs 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ders çalışma teknikleri hakkında bilgi verirmisiniz
zindan - avatarı
zindan
Ziyaretçi
20 Eylül 2012       Mesaj #20
zindan - avatarı
Ziyaretçi
Bir insan ders çalışmaktan sıkılıyorsa ona ne önerirsiniz ?