Arama

Ders çalışma isteğimin artması için ne yapmalıyım? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Haziran 2015 Gösterim: 13.818 Cevap: 28
oguzkaan015 - avatarı
oguzkaan015
Ziyaretçi
14 Ekim 2012       Mesaj #21
oguzkaan015 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bi program sorcam bilen lütfen yardım etsin:

Sponsorlu Bağlantılar
şimdi günde kaç saat çalıştığım hangi konudan kaç soru çözdüğümü kaç doğrum kaç yanlışım var yazabileceğim bişey istiyorum veya buna benzer bişi işte lütfen yardım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Aralık 2012       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
caliskan olmak ıcın ne yapmaliyim.??
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Aralık 2012       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim sorunum ise yarıştığım üç arkadaşım vardı ve birinin ismi umutcan diğerinin burak ve tek kız rakip olan ben ama şöyle bir sorun var ben altıya geçtim 5.ci sınıfta iken karne ortallamaları umutcan 98 burak ve ben 96 dı şimdi ise şöyle bir sorun var umutcan arkadaşımz koleje gitti. ben hiç ders çalışmadan sınava girdiğime rağme 100 98 95 gibi olıyodum bu yıl umutcan yok burak ve ben rakibiz be hep koleje gitmek istedim ama gidemedim şimdi ise derlerim düştü önceden çalışmadığıma rağmen yüksek alıyodum ama şimdi çalışmam şart oldu ama çalışmaya ilgim yok burakğın beni geçmesini istemiyorum lütfen bana bir şey söyleyip yardımcı olun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Kasım 2013       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ingilizce dersim zayıf ne yapabilirimm???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Aralık 2013       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende bir öğrenciyim ve ders çalışma isteğim hiçbir şekilde gelmiyor. Yada ben kendimi buna inandırıyorum. Ders çalışmak kimi öğrenciler için gereksiz kimi öğrenciler içinse çalışmak isteyip ders çalışma isteği gelmeyenler (benim gibi) olarak ikiye ayrılıyor. Aslında her şey öğrencinin beyninde başlıyor ve bitiyor. Çoğu kişi bunun farkında değil. Bende bunun farkına yeni varıyorum. Şöyle bir deneme yapalım kullanılmış herhangi bir defter alın ve sadece kendinize 10 dakika ayırın. Bu deftere notlarınızı, keşke şöyle olsa dediklerinizi, rakiplerinizi, örnek aldıklarınızı, huylarınızı, bundan sonra yapacağım ya yapmayacağım dediklerinizi kısacası her şeyinizi yazın. Kendinizi asla küçük görmeyin. Her insanın içinde diğer insanlarda bulunmayan küçük de olsa bir mücevher vardır. Bir insan vardır çalışkandır sınıf birincisi olur diğer ise zekidir ama hiç ders çalışmaz ve başarılı değildir, benim burada demek istediğim zekilik bir ayrıcalıktır ama çalışmadan hiçbir yere gelinmez eğer zekiseniz insanların dediklerini yada hocanın anlattıklarını çabucak kavrıyorsanız bunu iyi kullanın dünyadaki bilginlere bakın hepsi de zekidir araştırmacıdır en önemlisi ise kendilerine güvenirler. Bence insanlar dünyaya geldiklerinde zekâ yönünden eşitti. İlk insanlar ihtiyaçlarını gidermek yani yemek içmek barınmak gibi ihtiyaçlardan başka bir şey bilmiyordu sadece kendilerini koruma çabasındalardı yıllar geçti zamanla insanlar her şeyi bulmaya üretmeye başladılar. Yani insan gelişiyordu tabi herkesin düşüncesi farklı. Ben size uygun bir ortam seçin çalışabileceğiniz kadar uzun süre ara vermeden çalışmaya gayret edin gün için çalışacağınız konular hakkındaki kitaplar, defterler önceden bulunup çalışma saatinden önce hazır olsun gibi şeyler söylemeyeceğim Ders deyince aklınıza yapamıyorum anlamıyorum ders çalışma isteğim gelmiyor demeyin. Sadece kendinize inanın dersinizi dinleyin tekrarınızı yapın elinizden geldiğince de çalışın buna kendinize inandırın sanki her gün bunları yaparmışsınız gibi ders çalışmasanız sanki bir yeriniz eksikmiş gibi düşünün. Size söylediğim o defter olayını da unutmayın sizin günlüğünüz gibi olsun her şeyi yazın. Umarım beğenmişsinizdir benim amacım size ders çalışma istediği kazandırmak değildi her türlü şeyi yapabileceğiniz konusunda ( sadece ders çalışmak değil ) sizi azimlendirmekti. Umarım amacıma ulaşmışımdır.
Fırat.Duran - avatarı
Fırat.Duran
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
2 Aralık 2013       Mesaj #26
Fırat.Duran - avatarı
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
Ders çalışma isteğinizi arttırmak için;

Öncelikle ders çalışacağınız ortam sessiz derli ve toplu olmalı ki konsantrasyonunuz bozulmazın. En önemli etken budur.
İkinci olarak yaptığımız hata aklımızda 6-7 saat çalışacakmış gibi bir hava olmamalı.
Kitabı yada notları okumalı ve anlamaya çalışmalı.
Sıkıldığınızda bir 10-15 dk ara verin tekrar başlayın.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Aralık 2013       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
derslerimi daaha çok sevmek için neler yapmalıyım?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Şubat 2014       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ders çalışma isteğim var ama masa başına otrdğm zaman dkkatmi bi trl toplayamyorm dolayısıyla başarıyı yakalayamıyorm . lise 1.sınıf öğrencisiyim ilk dönem 1 zayıfla geldm ailem arkadaşlarım bnm zeki oldgmu syluyolar ve bnden daha fazlasını bekliyorlar bunalıyorm ve bu ders çalışma isteğimi azaltıyo sizce napmalıyım ?
SARISIINNN - avatarı
SARISIINNN
Ziyaretçi
13 Haziran 2015       Mesaj #29
SARISIINNN - avatarı
Ziyaretçi
Lutfen cevap verin biyoloji ve kimyyi sevmiyorum ama istersem yapabilirim sevmem mi gerekiyorr aslinda biraz korkuyorum yapamazsam diye sevdigim dersler olmadigi icin litfen yardim edin bana...