Arama

Bilgisayar programcılığı bölümü için sayısal altyapı mı sözel altyapı mı gereklidir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 2 Mart 2013 Gösterim: 30.155 Cevap: 20
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Şubat 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba Arkadaşlar,
Ben liseyi teknik lisede okudum bilgisayar bölümüydüm. Direk geçiş hakkımı kullandım. Bilgisayar programcılığı 2 yıllık. Bazı arkadaşlar zormu demiş hayır ben zor bir üniversitede başarılı olduysam çalışan herkes olabilir. Bu sene son senem ve açıköğretimden 4 yıllığa tamamlamak istiyorum. Bu yüzden açıköğretimde hangi bölümleri yazabilirim.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Haziran 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar lütfen bana yardım eder misiniz? bilgisayar programcılığını çok seviyorum fakat matematiğim bir hayli zayıf üniversitlerde ki dersleri inceledim matematik bir hayli önemli yer tutuyor ama ben bu matematikle bilgisayarın arasındaki ilişkiyi pek anlayamadım daha doğrusu bilgisayarın programlamayla ilgili kısmının matematikle ilişkisini anlayamadım Msn Sad elektronikte tamam mantıklı geliyor ama kod yazılımıyla ne gibi bir ilgisi var ? bana biraz bilgi verebilir misiniz ? Msn Sad
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Temmuz 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
SLM arkadaşlar ben bilgisayar programcılığı öğrencisiyim..
*tamamen sayısal bi bölümdür..
*derslerin zorluğuna geldiğimizde gittiğiniz üniversiteye göre değişiyor ben ankara üniversitesine gidiyorum bizde geçme notu 70 iken diğerlerinden 60-50-45 değişiyo yani , çalışana tabiki zor değildir çalışmayana çok zor gelir hiç bi dersten geçemeyen arkadaşlarımda oldu..
lisede seçeceğiniz bölüme gelirsek öncelikle bölümleri bi araştırın hangisini başaracağınıza inanıyorsanız onu seçin..
*düz lise öğrencisi için bilgisayar programcılığına yerleşmek çok zordur puanları yüksektir çünkü meslek lisesi çıkışlılar kontenjanı doldurduğu için az kontenjan kalır ve puanlar çok yüksek olur , dersler bakımından ben meslek derslerinden zorlanacağınızı tahmin ediyorum çünkü sadece bilgisayarı kullanmak ve bilgisayarı bilmek yetmiyo alt yapı şart kendini geliştirmek şar bazı dilleri bilmek şart ve programsal zekaya sahip olmak şart denilebilir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ekim 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gitmeyin arkadaşlar programcılığa çocuklar programcılık yapıyo şimdi 10 yaşındakiler bile gitmeyin pişman olursunuz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben pc den anlıyorum ve bilgisayar bölümüne gitmek istiyorum hangi liseye gitmem gerekiyor ve sbs taban puanı kaç bilen varmı aranızda???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Şubat 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben düz lise mezunuyum sözel çıkışlıyım bilgisayar programcılığına gitmek istiyorum sayısal kabiliyetim zayıf ygs sınavında sayısal yapmadan bu bölüme gidebilir miyim? bu bölümü okursam üniversitede zorlanır mıyım derslerde? arkadaşlar bana yardım edin beni bu konuda bilgilendirir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Haziran 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben biligisyar okumak istiyorum ama eşit ağırlığım ne yapabilirim
Misafir qızz - avatarı
Misafir qızz
Ziyaretçi
4 Temmuz 2012       Mesaj #18
Misafir qızz - avatarı
Ziyaretçi
BİLGİSAYAR BÖLÜMÜNÜ SEÇMEK İÇİN EVİNDE BİLGİSAYAR OLMASI GEREKLİ Mİ?hemmennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnncevapppp lazzzım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Aralık 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bn meslek lisesinde okuyorum bnm sbs oyp puaım 366ydı.Bu nedenle pek bir yer gelmedi.Düz liseye gitmek istiyordum.Ama ailem meslek lisesine gitmemi istedi.Şuan bilgisayar bölümünü okuyorum okulumuzda iki bölüm var.Biri çocuk gelişimi diğeri bilgisayar.Bilgisayar bölümüne sayısal dersleri iyi olan ortalaması yüksek olan 20 kişi seçildi.3 sırada bilgisayar bölümüne girdim.Şuan hem sayısal dersleri görüyoruz.Hemde üstüne bölüm dersleri görüyoruz.Bni çook zorluyor.Ama başarmam lazım diy düşünüyorum.Hukuk fakültesine girmek istiyorum.Duaa edin arkadaşlar Nolur.Ha bu arada bilgisayar bölümünde sayısal da olabilir sözelde .Ama tavsiyem sayısala git.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Şubat 2013       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
....arkadaşlar lütfen bana yardım eder misiniz? bilgisayar programcılığını çok seviyorum fakat matematiğim bir hayli zayıf üniversitlerde ki dersleri inceledim matematik bir hayli önemli yer tutuyor ama ben bu matematikle bilgisayarın arasındaki ilişkiyi pek anlayamadım daha doğrusu bilgisayarın programlamayla ilgili kısmının matematikle ilişkisini anlayamadım elektronikte tamam mantıklı geliyor ama kod yazılımıyla ne gibi bir ilgisi var ? bana biraz bilgi verebilir misiniz ?

BİLGİSAYAR DİLİ YUKARDAKİ YAZIDA BELİRTTİĞİ GİBİ 0 VE 1 RAKAMLARININ ANLAMLI KOMBİNASYONLARINDAN OLUŞUR.VE 0 VE 1 KULLANARAK YAZILIM YAPABİLEN KİŞİLER DÜNYADA YOK DENECEK KADAR AZDIR(VEYA BEN ÖYLE BİLİYORUM).0 VE 1 DİYİNCE NEYİN OLDUĞUNU ANLAMIŞINDIR.(Matematik Zekası).BİLGİSAYARLA KULLANMAK İLE YAZILIM ARASINDA KESKİN BİR ÇİZGİ VAR.

EĞER BEN İLLEDE YAZILIMCI OLCAM DİYORSAN TABİ OLURSUN AMA BİR YERE KADAR.ZATEN ORTALIK HAZIR KOD KAYNIYOR.KOPYALA>YAPIŞTIR>2000>