Arama

İnternet hızım neden yavaşladı?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 31 Aralık 2013 Gösterim: 16.456 Cevap: 22
glader - avatarı
glader
Ziyaretçi
1 Haziran 2009       Mesaj #1
glader - avatarı
Ziyaretçi
Dün ttnet den aradılar ve yeni paketler hakkında bilgi verdiler. Bizde 8mbps lik pakete geçtik. Birkaç saat sonra internete bağlandığımda bağlantı hızı gerçekten artmıştı (4.1mbps yazıyordu). Ancak indirme yaptığımda veya video izlediğimde hızın çok düşük olduğunu gördüm. 1mbps lik internetimle rapid level 3 den 100kb hızıyla download yapıyordum şimdi 4.1mbps ile 20k hızında download yapıyorum. Bunun sebebi ne olabilir?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Siz ttnetin hızına aldanıp geçmişsiniz fakat ayrıntıları okumadınız sanırm!

Sponsorlu Bağlantılar

Bakınız:

Tüm "8 Mbps'e kadar son sürat ADSL paketleri" için adil kullanım uygulanmaktadır. Aylık download (indirme) miktarı 15 GB'ı aştıktan sonra, ayın geri kalan günleri için download hızı 512 Kbps olarak uygulanacaktır. Adil kullanım detayları için tıklayın.

Siz 15 Gb geçmişsiniz anlaşılan. Bir sonraki dönemde gene 8 mbps ye kadar hızınız olacak fakat 15 gb'a kadar 15 GB geçerseniz ay sonuna kadar 512kbps hızlarla bağlanacaksınız.

Maximum 8 Mbps hızına ulaşabilirsiniz. Bu 1mbpsde olu 5 mbpsde.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Haziran 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bakınız:

Tüm "8 Mbps'e kadar son sürat ADSL paketleri" için adil kullanım uygulanmaktadır. Aylık download (indirme) miktarı 15 GB'ı aştıktan sonra, ayın geri kalan günleri için download hızı 512 Kbps olarak uygulanacaktır. Adil kullanım detayları için tıklayın.

Siz 15 Gb geçmişsiniz anlaşılan. Bir sonraki dönemde gene 8 mbps ye kadar hızınız olacak fakat 15 gb'a kadar 15 GB geçerseniz ay sonuna kadar 512kbps hızlarla bağlanacaksınız.

glader - avatarı
glader
Ziyaretçi
1 Haziran 2009       Mesaj #3
glader - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
AngelFRANTIX adlı kullanıcıdan alıntı

Bakınız:

Evet bu koşulları biliyorum. Ancak şu an 15gb ı geçme sözkonusu değil. Ayrıca sağ alt köşedeki bağlantı durumumda hız 4.1mbps yazıyor yani artış var.
CriTiCaL - avatarı
CriTiCaL
Ziyaretçi
1 Haziran 2009       Mesaj #4
CriTiCaL - avatarı
Ziyaretçi
bi habere göre dünyanın en pahallı internetlerinden birini biz kullaniomuşuz para bişi deil de kalitesini alamiyoruz bazı online oyunlarda crossfire subagames mesela ping oranımız 300 ün altına inmezken başka bir kişi 10 pingle oynuor yok böle bişi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Haziran 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
glader adlı kullanıcıdan alıntı

Evet bu koşulları biliyorum. Ancak şu an 15gb ı geçme sözkonusu değil. Ayrıca sağ alt köşedeki bağlantı durumumda hız 4.1mbps yazıyor yani artış var.

Rapid her zaman yüksek hız tanımlamaz. bilgisayarını yeniden başlat öyle dene. TTNete telefon et.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Kasım 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bi habere göre dünyanın en pahallı internetlerinden birini biz kullaniomuşuz para bişi deil de kalitesini alamiyoruz bazı online oyunlarda crossfire subagames mesela ping oranımız 300 ün altına inmezken başka bir kişi 10 pingle oynuor yok böle bişi

aynen katılıyorum arkadaş o ttnetin allah belasını wersin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi

aynen katılıyorum arkadaş o ttnetin allah belasını wersin
bende katılıyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mart 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
birader ben 1 gblık ınternet baglattım
200mb lık bır dosyayı 100kb hızla dl edıyorum fakat
700mb lık bır dosyayı dl ederken hızım 20 - 30 kb arası oluyor
lutfen bı yardım edın nasıl duzeltebılırınm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mart 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sorunu nasıl cozebılırım lutfen yardım edın delırıcem Msn Mad
ksk1921 - avatarı
ksk1921
Ziyaretçi
16 Haziran 2010       Mesaj #10
ksk1921 - avatarı
Ziyaretçi
bnde bi ttnet modem bide vın war vınla 300-400kb ile indirirken durduk yere 70kb ye düştü modemle 100-200 kb ile indirrken 20 kb ye düştü ikiside sınırlı 4gb ama kota ların dolmasına daha çok war ne olduysa 1 haftada oldu durduk yere hız düştü bi yardımcı olurmusunuz