Arama

Ekim yapıp kar elde edebileceğim hangi ürünleri önerirsiniz?

Güncelleme: 1 Temmuz 2009 Gösterim: 2.829 Cevap: 3
alicem92 - avatarı
alicem92
Ziyaretçi
1 Temmuz 2009       Mesaj #1
alicem92 - avatarı
Ziyaretçi
Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde tarımla uğraşmaktayım.kendime ait yaklaşık 100 dönüm toprağım var.buğday pamuk ve mısır ekiyorum fakat kar edemiyorum.ekebileceğim yeni bir ürün tavsiyesi istiyorum.bilgisi olan yardım edebilir mi şimdiden teşekkürler
Sponsorlu Bağlantılar
ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
1 Temmuz 2009       Mesaj #2
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
alicem92 adlı kullanıcıdan alıntı

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde tarımla uğraşmaktayım.kendime ait yaklaşık 100 dönüm toprağım var.buğday pamuk ve mısır ekiyorum fakat kar edemiyorum.ekebileceğim yeni bir ürün tavsiyesi istiyorum.bilgisi olan yardım edebilir mi şimdiden teşekkürler

Aşağıda vericeğim link'te TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) 'in Tarım ile ilgili Yılları , Ürünleri yada Tüm Ürünleri , Bölge , İller , Yada Tüm Türkiye olarak seçebileceğiniz , ayrıca çiftçinin eline geçen parayla da ilgili tüm istatistikleri görebilirsiniz buradan ancak size öyle bir fikir verebilirim.Bunun analinizi yapıp kararınızı bölgenin durumuna , arazinin yada mevsim koşullarının durumuna görmek vermek sizin kararınız..

Sponsorlu Bağlantılar
TIKLAYIN

alicem92 - avatarı
alicem92
Ziyaretçi
1 Temmuz 2009       Mesaj #3
alicem92 - avatarı
Ziyaretçi
çok teşekkür ederim ama illere ve blögelere göre ürünleri bulamadım tekrar yardımcı olur musunuz
ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
1 Temmuz 2009       Mesaj #4
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
alicem92 adlı kullanıcıdan alıntı

çok teşekkür ederim ama illere ve blögelere göre ürünleri bulamadım tekrar yardımcı olur musunuz

Aşağıdaki tablo'da çiftçinin eline geçen fiyatlar'a tıkladıktan sonra yıl seçimi ve grup seçimini yapın ortadaki kısımda ürün bazında ve il bazında kısmı var ne tarz bir istatistik çıkartıcaksınız o doğrultuda bir seçim yaparsanız olur..

TIKLAYIN