Arama

Home Studio nasıl kurulur? - Sayfa 3

Güncelleme: 30 Ekim 2012 Gösterim: 22.852 Cevap: 30
hm35lik - avatarı
hm35lik
Ziyaretçi
20 Nisan 2011       Mesaj #21
hm35lik - avatarı
Ziyaretçi
İyi Günler...
Bende müzikle ilgileniyorum ve çok amatör olmamakla birlikte evde çeşitli kayıtlar yaparak şarkılar hazırlamak istiyorum.. Bu konuya malesef şuan ayırabileceğim ciddi bir bütçem yok. Sadece kendi imkanlarımla en azından idare edilebilir derecede kayıtlar yapmak istiyorum.. Araştırmalarım sonucu bütçem sadece bunlara yetti. Sizce iş görürmü ?
Sponsorlu Bağlantılar

Malzemelerim...
- Creative Sound Blaster Ses Kartı
- Phonic Am220 Mixer
- Behringer C1 Mikrofon
- Mikrofon Sehpası
- FL Studio ve Adobe Audio Edition Programları...

PC Özelliklerim...
- Windows XP SP 3
- 2.40 Ghz İşlemci
- 1.5 Gb Ram
- 250 Gb Harddisk
ozanribat - avatarı
ozanribat
Ziyaretçi
6 Haziran 2011       Mesaj #22
ozanribat - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar home studio ile ilgili birkaç sorum var yardım edebilirseniz sevinirim
Öncelikle kendime birkaç ekipman aldım
Sponsorlu Bağlantılar
Behringer xenyx 1202 fx mixer
m audio fasttrack pro ses kartı aldım
bide mikrofon alacağım mikrofon için ne tavsiye edersiniz (m audio nova mic düşünüyorum)
diğer bir sorumda stüdyoyu nasıl kuracağım kaydı ses kartından mı yoksa mixerdenmi alacağım.
bir diğeri ise kayıt programı olarak ne tavsiye edersiniz?
flkt - avatarı
flkt
Ziyaretçi
6 Haziran 2011       Mesaj #23
flkt - avatarı
Ziyaretçi
Rode nt1a miktofonum var + fast track ses kartimda var 5-6 ay arasi Kayit aldim ama artik ilerletmek istiyorum , bi mixer dusunuyoorum en. iyi kalite yapabilmek icin yada guzel sonuc alabilmek icin baska hangi seyleri onerirsiniz ? ve mixer isime yaricaksa markasinida yazarsaniz sevinirmMsn Happy yardiminiza ihtycam var Msn Happy butcem ; 1.ooo TL , bilgilernizi acilen bekliyorm ae olun Msn Happy
flkt - avatarı
flkt
Ziyaretçi
6 Haziran 2011       Mesaj #24
flkt - avatarı
Ziyaretçi
Rode Nt1a + Fast track ses kartim var . kayit aldim 5 6 ay. ilerlemek icin neleri tavsiye edeersnz !? bu konuda ii bilgisi olan bisiler onerrse sevinirm Msn Happy
flkt - avatarı
flkt
Ziyaretçi
6 Haziran 2011       Mesaj #25
flkt - avatarı
Ziyaretçi
Rode nt1a + fast track ses kartim ztn ar , 5-6 ay kayit aldim . ama ilerlemek istiyorum , onericegnz birseyler varsa sizleri dinliyorum bilgisi olan yardimci olsun lutfen . 1.ooo TL bütçem var. mixer fln onerrsenz onerdginz markayida yzarsaniz sevniirim Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Haziran 2011       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İskeltan arkadaşım home stüdyo için gerekli malzemeleri Taksim Tünel'de bulabilirsin ..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Temmuz 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
VALLA ARKADAŞLAR BEN ODAMA 2.500 LİRAYA SÜPER Bİ STÜDYO KURDUM. CUBASE KULLANIYORUM MİDİ KLAVYE , SES KARTI , MİC TOPLAM 2,500 LİRA PROF. İŞ İSTİYOSANIZ KESENİN AĞZINI AÇIN
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Temmuz 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Home Studiom Benimde Var Benim Behringer B1 Condenser Mikrofonum Var Ama Eğer Güzel DemoLar Cıkaracak Bir Home Studio Cıkartmak İstiyorsan Ses Kartına Çok Önem Vermen Lazım.Ses Kartının Kalitesi Yüksek Olsa Bile Eğer Çubuk Mikrofon İle Kayda Girersen Güzel Bir Kalite Alabilirsin.Bizzat Ben Cubuk Mikrofonla Bile Girdim Fiyatları Çok Pahalı Değil 5 TL 1o TL Arası...Öncelikle Behringer Güzel Bir Markadır.Kalitesi Güzeldir Behringer B1'İn Kayıtları Dinlemeni Öneririm.Ses Kartı Olarak Esi Maya 44 İşini Görür Ama Sen Yinede Kalitelerini Dinle Esi Maya 44'Ün Bazı Yorumlarını Okudum.Kullanıcıları Çok Dip Ses Verdiğini Söylüyor.Sen Sahibinden.com'Dan Arama Yerine müzikborsası Yazarsan Orda Çok Ucuz ve Güzel Aletler Var Ordan Home Studio Kurmak İsteyenlere Güzel İşler Çıkar Herkese Kolay Gelsin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2011       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar evime bir behringer b1 mikrofon ve platonn kulaklık aldım ve program olarak mixcraft 3 war bende şimdi nasıl rap yapcam hiç birşey bilimoyrum yardım edin

PC ÖZELİKLERİM:
İNTEL PENTİUM 4 CPU
3.00 GHZ
2 GB RAM
Ekran Kartım: NVidia Geforce FX 5500

GÜZEL BİR RAP YAPBİLİRMİYİM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ocak 2012       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
abiler lütfen yardım edin ben en ucuz şekilde amatörce bir ses stüdyosu kurak istiyorum mxl990 mikrofon alıcağım condeser olduğu için kafam karıştı yardım edermisiniz aşağıdan ulaşabilirsiniz yardım edene dua ederim Msn Happy mesaj olarak yolayın cevaplarınızı alttaki faceden hee bu arada ben 10 yaşındayım Emrecan Dokuz | Facebook