Arama

Oluşturduğum blog'un arama motorunda çıkması için ne yapılması gerekir?

Güncelleme: 29 Temmuz 2009 Gösterim: 5.275 Cevap: 1
uzay adamı - avatarı
uzay adamı
Ziyaretçi
28 Temmuz 2009       Mesaj #1
uzay adamı - avatarı
Ziyaretçi
blogspot uzantılı bir blog oluşturdum. önce yayınlandı arama motorundada çıkıyordu.

Sponsorlu Bağlantılar
fakat sonra ismini değiştirdim şimdi adresi yazarsam çıkıyor fakat google arama motorunda adresi arattığımda çıkmıyor

ayarlardan bütün durumu kontrol ettim. ama bir türlü google da bulamıyorum . yardım edermisiniz?
ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
29 Temmuz 2009       Mesaj #2
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
uzay adamı adlı kullanıcıdan alıntı

blogspot uzantılı bir blog oluşturdum. önce yayınlandı arama motorundada çıkıyordu.

Sponsorlu Bağlantılar
fakat sonra ismini değiştirdim şimdi adresi yazarsam çıkıyor fakat google arama motorunda adresi arattığımda çıkmıyor

ayarlardan bütün durumu kontrol ettim. ama bir türlü google da bulamıyorum . yardım edermisiniz?

Google yada diğer arama motor'ları kendisi siteleri yada blog'ları otomatik olarak indeks'liyor , fakat yine'de aşağıda'ki link'lerden sitelerinizin url'lerini eklemenizde fayda olabilir , blog yada web sitenizde ki meta tag'lar da bu indeksleme olayında önemli yer teşkil etmektedir , google yada diğer arama motorları sayfanızda dolaşırken belirli kod'lar arasında bulunan bu tag'ları okuyor diye biliyorum...

Google : Add your URL to Google

Yahoo Yahoo! - How to Suggest Your Site

Excite : My Excite/

MSN : Bing URL Submission

DMOZ dizini: ODP - Open Directory Project

Alexa : http://www.alexa.com/data/details/editor?type=rl