Arama

Format atma sorunu ve mavi ekran hatası için ne yapmalıyım? - Sayfa 2

Güncelleme: 24 Ocak 2015 Gösterim: 16.076 Cevap: 13
halo baba - avatarı
halo baba
Ziyaretçi
16 Ocak 2012       Mesaj #11
halo baba - avatarı
Ziyaretçi
Herkese iyi akşamlar, ben yaklaşık 3 ay önce windows vista olan hp pavilion dv6-1280et laptopumu windows 7'ye yükselttim fakat orjinal olarak değil internetten indirdim ve crackle orjinal hale getirdim.(Sorunun buradan kaynaklandığını düşündüğüm için bu bilgiyi verdim.)İlk başlarda sorun yoktu fakat bu son zamanlar sürekli mavi ekran hatası almaya başladım biraz araştırma yaptım donanım-yazılım güncellemeleri, bios güncellemesi ile ilgili birtakım şeyler yazmışlar onları yapmaya çalıştım hp'nin sitesinden güncelleştirmeleri yaptım bir sürü driver programları indirdim fakat hepsi farklı farklı sonuçlar verdi ve hp'nin sitesinden yaptığım güncellemelerde bir işe yaramadı.Bunun çözümünü nereden yapabilirim yaklaşık 3 gündür sabah akşam bunu çözmek için uğraşıyorum fakat sürekli mavi ekran hatası alıyorum.Şöyle bir bilgide vereyim mavi ekran hatasını herhangi bir oyuna girdikten sonra veriyor oyun açılıyor ve 15 -20 sn sonra mavi ekran hatası ile karşılaşıyorum onun haricinde oyun açmazsam çok nadir mavi ekran hatası alıyorum sadece çok yüklenme falan olduğunda. Hatanın kodu da şu şekilde;
***STOP: 0x00000124 (0x00000000,0x868FF024,0x862BC000,0x00000135) yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ekim 2013       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iyi günler benim bilgisayarım casper Nirvana 15.6.gece kapattım şuan açıyorum ve ekrana mavi ışıktan başka bişey gelmiyor ne yapabilirim lütfen yardımcı olunn
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Aralık 2013       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Format Atarken Karşılaşılan Hatalar Ve Çözümleri - Kütahya Tamir linkindeki yazıları okumanızı tavsiye ederim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ocak 2015       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
pc ye cd den format atmak için önce pc açılırken bios a girin ve boot a tıklayın pc yi cd den başlat yazacak oraya tıklatın daha sonra pc yeniden açılacak bu arada format cd si pc de takılı olsun pc yeniden açıldığında kurulum başlayacaktır Msn Happy