Arama

Bilgisayar açılırken floopy disk fail hatasının sebebi nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Mart 2012 Gösterim: 15.901 Cevap: 7
HDFGFGH - avatarı
HDFGFGH
Ziyaretçi
21 Ağustos 2009       Mesaj #1
HDFGFGH - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarım açılırken floopy disk fail 40 f1 ile atlıyorum2 dk ka sonra boot from cd yazıp açılıyor windows xp bunun sorunu nedir .resimde çekilmiyo çünkü windows başlatılıyo.format atın deseniz xp cdm yok.format için garantiye verindeseniz ekran kartıyla cd dvd okucusunu değiştirdik servis istanbulda en az 1 ayda yaptırırdık kasa açıldı ve garanti bittii.açtırmasaydık bile çünkü faturasını kaybetmişştik adamlar almıyolar.garanti belgesi olsa bile fatura yok. bilgisayarın tuşuna basıyom (power )çözümü nedir zor şeylerse resimli anlatımı.kusura bakmayın yazım biraz uzun oldu
EN İYİ CEVABI Rower verdi
Alıntı
HDFGFGH adlı kullanıcıdan alıntı

bilgisayarım açılırken floopy disk fail 40 f1 ile atlıyorum2 dk ka sonra boot from cd yazıp açılıyor windows xp bunun sorunu nedir .resimde çekilmiyo çünkü windows başlatılıyo.format atın deseniz xp cdm yok.format için garantiye verindeseniz ekran kartıyla cd dvd okucusunu değiştirdik servis istanbulda en az 1 ayda yaptırırdık kasa açıldı ve garanti bittii.açtırmasaydık bile çünkü faturasını kaybetmişştik adamlar almıyolar.garanti belgesi olsa bile fatura yok. bilgisayarın tuşuna basıyom (power )çözümü nedir zor şeylerse resimli anlatımı.kusura bakmayın yazım biraz uzun oldu

Pc açılışta sürekli olarak klavyeden DEL tuşuna basarak Bios ekranına girin.
Gelen menüde
Sponsorlu Bağlantılar
''Standart CMOS Features'' bölümünde Drive A yazan kısmı Drive A (None ) yaparak değiştirin sonra F10 tuşuna basarak ayarları kaydedin sorun çözülecektir.

Son düzenleyen ozti; 21 Ağustos 2009 09:18
HDFGFGH - avatarı
HDFGFGH
Ziyaretçi
21 Ağustos 2009       Mesaj #2
HDFGFGH - avatarı
Ziyaretçi
bunu yazmayı unutuum bilgisyar böyle olduğu zaman saat değişmişti galiba bide tarih
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ağustos 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kardeşim Floppy disc hatası benim deneme tahtası olarak kullandığım 98 Pc'mde veriyordu Ram değiştirdiö düzeldi .. Seninki bu yüzden olması kesin değil ama sen FLoppy Disc varsa onun fişlerni çıkar tekrar aç.. düzelebilir ..
UIOIUOY - avatarı
UIOIUOY
Ziyaretçi
21 Ağustos 2009       Mesaj #4
UIOIUOY - avatarı
Ziyaretçi
ya ben anlamıyorum floppy disc filan hatyı kağıda not aldım yazdım buraya AMA BİDE ŞU VAR USB GİRİŞ YERİ VARYA ORAYA BİR ŞET TAKARKEN ZORLANIYORUM YERİN DEN KAYMIŞ VEYA ÇIKMIŞ .BİDE BİLGİSYARI ALALI GALİBA 1,50 YIL OLDU 5 KEZ ODANODAYA TAŞIMIŞIZDIR
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
23 Ağustos 2009       Mesaj #5
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
HDFGFGH adlı kullanıcıdan alıntı

Pc açılışta sürekli olarak klavyeden DEL tuşuna basarak Bios ekranına girin.
Gelen menüde
''Standart CMOS Features'' bölümünde Drive A yazan kısmı Drive A (None ) yaparak değiştirin sonra F10 tuşuna basarak ayarları kaydedin sorun çözülecektir.
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Eylül 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
değiştirmeye çalışıyorum ama değişmiyor sata 1 device samsung bilmemem ne + - kulanıomm deişmio
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Eylül 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm bilgisayarımdaki disck arıızalandı film izleyemiyorum nasıl kaca değişir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Mart 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kardesim pc acılısta del tusuna bas Bios ekranında Boot Menüsüne gir ordan enapled olanları dısapled yap F10 a bas kayd et sonra gir pc nde sorun varsa format at..