Arama

Liseye ön kayıt nasıl yapılır? - Sayfa 3

Güncelleme: 3 Ekim 2014 Gösterim: 35.051 Cevap: 39
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Temmuz 2011       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben kız meslek lisesine ön kayıt yaptırmak istiyorum bana bu konu hakkında biraz bilgi verirmisiniz.? lütfen yardımcı olun
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Temmuz 2011       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Aynı olay 2011-2012 yılları içinde geçerliymiş sanırım ben Halkalı Toplu Konut Lisesi'ne girmek istiyorum. O bir düz lise acaba bende ön kayıt yaptırmak zorunda mıyım ? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler !
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ağustos 2011       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hıc bır sıte bu on kayıtların nasıl yapıldıgı hakkında b vermemıs .. afferın sizlere sabahtan berı ugrasıyorum bır turlu bulamadım nasıl yapılıcak opn kayıt
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ağustos 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynen sitesi yok mu bunun yaa !
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ağustos 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nasıl ön kayıt yaptırabilirim ?*
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
23 Ağustos 2011       Mesaj #26
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

nasıl ön kayıt yaptırabilirim ?*

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ethem Sarı, 2009-2010 eğitim ve öğretim yılında mesleki ve genel liselere 3 Bin 500 kayıt beklediklerini açıkladı.
Sarı, gazetemize yaptığı açıklamada yarın(4 ağustos) mesleki ve genel liseler için kayıt dönemin başlayacağını ve 28 Ağustos 2009 Cuma gününe kadar devam edeceğini belirterek,” Önümüzdeki 2009-2010 eğitim ve öğretim yılı için mesleki ve genel liseler için kayıtlarımız yarın başlayıp, 28 Ağustos 2009 Cuma gününe kadar sürecek.
Kayıtlar 4 Eylül Cuma günü kesinlik kazanacak.
Ön kayıtlar Adrese Dayalı Nüfus Sistemine göre yapılacak.
Bunun yanısıra okulların kontenjanları doğrultusunda da kayıtlar için hareket edilecek.
Meslek liselerimiz için öğrencilerimizin yapacağı tercihler baz alınacak.”dedi.

kaynak

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, ”Sınavsız Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına Elektronik Ortamda Öğrenci Kaydı” konulu genelge yayımladı.Genelgeye göre, ortaöğretim kurumlarının 9. sınıflarına öğrenci kayıtları elektronik ortamdan alınacak.Oluşturulan Öğrenci Yerleştirme Komisyonlarınca belirlenecek sınıf mevcutları, imkanlar dahilinde 40′ı aşmayacak şekilde planlanacak. Okullar ”http://e-okul.meb.gov.tr” adresinden, komisyonca belirlenen kontenjanlarını programa kaydedecek.
Aday kayıtları, genel lise ve meslek lisesi müdürlüklerince 3-28 Ağustos 2009 tarihleri arasında yapılacak.Okul müdürlükleri kendilerine başvuran öğrencilerin kimlik, diploma notları ve adres bilgilerini e-Okul sisteminden, T.C Kimlik numarası ve ilköğretim öğrenci numarası ile girerek sorgulayacak.
Genel liselere aday kayıt işlemleri genel lise müdürlüklerince, meslek lisesi aday kayıt işlemleri ise meslek lisesi müdürlüklerince yapılacak. Genel liselere aday kayıtlarında bölge ve ikametgah adresi esas alınırken, meslek liselerine kayıtlarda bölge sınırlaması olmaksızın 10 adet okul tercihi alınacak. Adaylar hem genel liseye hem de meslek lisesine kayıt yaptıramayacak.
Genel liselere yerleştirme işlemlerinde ilköğretim diploma puanı ve yaşı küçük olan öğrenciye öncelik verilmek suretiyle aday kaydı yapılacak. Kontenjan fazlası olan diğer öğrenciler Öğrenci Yerleştirme Komisyonlarınca öğrencinin ikametine en yakın diğer genel liselere dengeli bir biçimde dağıtılacak.
Bu hususların uygulanmasından sonra da herhangi bir okula yerleştirilemeyen öğrenciler, mesleki teknik ve ortaöğretim kurumlarına yönlendirilerek gerektiğinde bu okullarda ikili öğretim yapılacak.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar eğer biyeri tutturmada %50 şansınız varsa zaten o kayıt olcağınız okulun müdürü hemen ön kayıtı yaptırıyor nereye isterseniz oraya yapıyonuz kaydınızı beni de öyle yaptılar bende ön kayıt oldum.İnş hepimizin işi rast gelir allah hepimize yardım etsin. Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Temmuz 2012       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
liselere ön kayıt ınternetten oluyormus nasıl ve nereden oluyor lutfen yardımcı olur musunuz???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Temmuz 2012       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaa nasıl ytaptırdın ön kayıt ınternetten yapılıyomus nasıl yapılıyo ????
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Temmuz 2012       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben pendik imam hatıp lısesıne gıtmek ıstıyorum ama puanım bekledimden duşuk geldı. pekı bız kayıt yaparken para ödeyıp girilirmı? acıl cvplarsanızzz...