Arama

Oyunu açmaya çalıştığımda PC donuyor, bu sorunu nasıl çözebilirim?

Güncelleme: 24 Temmuz 2012 Gösterim: 7.564 Cevap: 13
yusufak92 - avatarı
yusufak92
Ziyaretçi
25 Ağustos 2009       Mesaj #1
yusufak92 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar pc ye football manager 2009 yüklüyorum oyun normal bi şekilde kuruluyo oyunu açmak için çift tıkladığımda 10 sn ye sonra pc donup kalıyo reset atmak zorunda kalıyorum bunun nedeni nedir? nasıl düzeltebilirim?
Sponsorlu Bağlantılar
AriThmetiCs - avatarı
AriThmetiCs
Ziyaretçi
25 Ağustos 2009       Mesaj #2
AriThmetiCs - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
yusufak92 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar pc ye football manager 2009 yüklüyorum oyun normal bi şekilde kuruluyo oyunu açmak için çift tıkladığımda 10 sn ye sonra pc donup kalıyo reset atmak zorunda kalıyorum bunun nedeni nedir? nasıl düzeltebilirim?

Minimum sistem gereklilikleri PC için şu şekilde açıklandı.

Sponsorlu Bağlantılar
Vista kullanıcısıysanız en az 2.0GHz işlemciniz olmalı eğer XP kullanıcısıysanız bu rakam biraz daha düşüyor ve 1.4GHz hızında olmalıdır.

Vista kullanan bir bilgisayarda oyunu çalıştıracak en az RAM 1 GB, XP için ise 512 MB RAM yeterli olacaktır.

Ekran kartı konusunda ise 128 MB Nvidia FX 5900 Ultra ve ATI Radeon 9800 yada Intel 82915G/92910GL ekran kartlarıve üzeri modeldeki ekran kartlarında oyun çalışacaktır.
yusufak92 - avatarı
yusufak92
Ziyaretçi
25 Ağustos 2009       Mesaj #3
yusufak92 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
AriThmetiCs adlı kullanıcıdan alıntı

Minimum sistem gereklilikleri PC için şu şekilde açıklandı.

Vista kullanıcısıysanız en az 2.0GHz işlemciniz olmalı eğer XP kullanıcısıysanız bu rakam biraz daha düşüyor ve 1.4GHz hızında olmalıdır.

Vista kullanan bir bilgisayarda oyunu çalıştıracak en az RAM 1 GB, XP için ise 512 MB RAM yeterli olacaktır.

Ekran kartı konusunda ise 128 MB Nvidia FX 5900 Ultra ve ATI Radeon 9800 yada Intel 82915G/92910GL ekran kartlarıve üzeri modeldeki ekran kartlarında oyun çalışacaktır.

xp kullanıcısıyım 3.oo Ghz işlemci 256 mb via chrome9 hc ıgb 512 mb ram var kaldırması gerekmez mi?
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
25 Ağustos 2009       Mesaj #4
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
yusufak92 adlı kullanıcıdan alıntı

xp kullanıcısıyım 3.oo Ghz işlemci 256 mb via chrome9 hc ıgb 512 mb ram var kaldırması gerekmez mi?

Oyunlar İçin Sistem Gereksinimini Test Edin tıklayınız

Siteye girdiğiniz zaman oyunu seçip '' Run'' diyerek site sisteminizi teste başlıyor.

Not: Site firefox ile çalışıyor ayrıca Pc'de java yüklü olması gerekir.

Oyunu açmaya çalıştığımda PC donuyor, bu sorunu nasıl çözebilirim?
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
babazotti - avatarı
babazotti
Ziyaretçi
3 Şubat 2010       Mesaj #5
babazotti - avatarı
Ziyaretçi
pentium 4 2.66 işlemci
vıa p4m900-m2 anakart
atı radeon hd 3400 series ekran kartı 1024mb
40 gb ide hdd
ve yeni kurulu lite xp

bu özelliklere rağmen yeni çıkan prototype oyunu donuyor ne yapmam gerek
ilginiz için şimdiden teşekkürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ekim 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gta türk oynarken(diger bazı oyunlarda) bilgisayar 5 dk de bir donuyor sonra 1 dk bekleyince açılıyor sizce neden?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ocak 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben oyunu açıyorum silahı alıyorum 1 adım attıktan sonra bilgisayar donuyor neden ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ocak 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben oyunu açıyorum silahı alıyorum 1 adım attıktan sonra bilgisayarım donuyor napmam gerek lütfen sölein ? Msn Sad
SevgiÇiçeği - avatarı
SevgiÇiçeği
Ziyaretçi
26 Ocak 2011       Mesaj #9
SevgiÇiçeği - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
babazotti adlı kullanıcıdan alıntı

pentium 4 2.66 işlemci
vıa p4m900-m2 anakart
atı radeon hd 3400 series ekran kartı 1024mb
40 gb ide hdd
ve yeni kurulu lite xp

bu özelliklere rağmen yeni çıkan prototype oyunu donuyor ne yapmam gerek
ilginiz için şimdiden teşekkürler

Bilgisayarının hard diskini bir bilgisayarcıya göstersen iyi olur.bu arada ekran kartın prototoypeyi kaldırmıyor.Prototoype en az 2 gb ekran kartı olan (o civarlarda) kaldırıyor gibime geliyor. Çünkü ilk açtığımda benimde öyle bir sorunum oldu arkadaşım. Bu arada kızım diye bakma her kız bunları yapabilir.sadece babam bilgisayar teknisyeni de ondan.Neyse donduğu zaman Ctrl+Alt+Dalete yi bir dene programı kapat ve oyunu yeniden açmayı dene...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Nisan 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
agalar oyuna normal oluyo oyuna giriyom donuyo ndn