Arama

Su kaplumbağalarının akvaryum derinliği ne kadar olmalıdır? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Temmuz 2013 Gösterim: 28.230 Cevap: 19
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben 5 yıldır 200lt akvaryumda ciklet besliyorum 1 adetde 80lt 80*40*25 lik boşta akvaryumum var bunada kaplumbağa beslemek istiyorum bu konuya yabancıyım hangi tür var hangisini almalıyım ve akvaryum düzenini nasıl yapmalıyım teşekkür ederim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mart 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim 1 tane su kaplumbagam war dişi mi erkek mi oldugunu nasıl anlarımmmmmmmmm
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ağustos 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 2-3 gün önce 2 tene kırmızı yanklı kalımbağa aldım.Büyük kaplumbağa taşlara falan çıkıyo güneşleniyo, ama küçük hep saklanıyo sudan çıkmıyo.Yem atıyorum yemleri de yemiyorlar.Acaba alışamadıkları için mi? Yoksa kaplumbağalardan dolayı mı? Bir yadımcı olursanız...(Yem olarak kurutulmuş karedes kullanıyorum.)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Eylül 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kaplumbagaya vıtamın olarak arada bır verılır sadece.. karıdes her zaman verılmemelı. her kaplumbaga karıdesı sewmeyebılır .. kuçuk kaplumbaga yemı alman yeterlı. ve karıdes yerıne küçük parcalar halınde karpuzda werebılırsın oldukça sevıyorlar ..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Eylül 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende de 2 tane su kaplumbağası var ilk olarak onları plastik kapta bakıyorum. küçükler çünkü.. akvaryumları da hazır ama büyüyünce ve kışa girip hava soğuyunca onları akvaryuma geçircem. hem o zamana kadar büyümüş olur hem de termostatlı su ısıtıcısı onlara sıcaklık verir. ilk aldığımda kaplumbağalarım hiçbir şey yemiyorlardı. ve 4 gün boyunca da bişey yemediler en sonunda pet shopa gittim ve neden yemediklerini sordum. bana fırınlanmış karides verdi (gabarous) ve bunu at anında yerler dedi ve attım.. artık hep bu adamın verdiği karideslerden yiyoorr...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ekim 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
meraba ben 2 tane su kaplumbağası aldım yavrular daha onları akvaryuma koysam onlara bir zarar olabilirmi? ve içinde ışık ve ısıtıcı olması zarar mı olur?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ocak 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
rahatça yüzebilecekleri kadar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Aralık 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar kaplumbağayı yeni aldımda teraryum yapımını bilen varmı ama maliyeti niraz ucuz olmalı
Ts61 - avatarı
Ts61
Ziyaretçi
8 Temmuz 2013       Mesaj #19
Ts61 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ya ben su kaplusundan aldum biri kız biri erkek bunların içine sıcak su katıyom ikisi hemen içine girip uyuyolar bide su cesmemi yoksa hazır su mu olucak yaww bi anlatınnn da cok tşkk cevap beklirimmm da usaklar

Sicak su aliskanlik yapar ve normal suyunda daha cok zorlanabilir 20 derecenin altina dusme yeter
Su farketmez ama dinlendirilmis cesme suyu koyarsan kabugu kirec baglamaz bence cesme suyu usagum daa Msn Grin
Intersect - avatarı
Intersect
VIP VIP Üye
8 Temmuz 2013       Mesaj #20
Intersect - avatarı
VIP VIP Üye
Yavru kara kaplumbağaları ile yetişkenleri için su alanları aynı büyüklükte olmamalıdır, aksi takdirde yavrular boğulabilir. O nedenle kaplumbağanız yavruysa büyüyene kadar duş alanı yerine bir tasın içinde kum ve üzerinde su kullanabilirsiniz. Kum miktarını zamanla azaltabilirsiniz.
Yok bir şey iyiyim. Sadece ölü olmayı tercih ederdim.