Arama

Ehliyetsiz araba kullanmanın cezası nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Eylül 2012 Gösterim: 38.925 Cevap: 47
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Nisan 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm daha bugün yedim cezayı motor ehliyet olmadıgı için parka çektiler ne kadar ceza yerim sizce mahkeme felan
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Nisan 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
cumartesignü ehliyetsiz yakalandım aracı baglamadılar bir ewrak verdiler bununla trafik sube müdürlügüne git dedlr orda seni ynlendrckler dediler acba nasıl bi cez alırım bilginiz varmı arac bnim degil
Sponsorlu Bağlantılar
SEFA KALAÇAY - avatarı
SEFA KALAÇAY
Ziyaretçi
17 Nisan 2010       Mesaj #13
SEFA KALAÇAY - avatarı
Ziyaretçi
Yaşı tutmayan ehliyetsiz sürücü olarak yakalandım ve sadece 600 tl maliyeye ödedim 800 tl yada 1000 tl gibi bi rakam yok yani hatta ilk 15 gün içerisinde ödeme yaparsanız teşvik indirimi var %25 olarak 450 tl ödersiniz.
thy - avatarı
thy
Ziyaretçi
29 Nisan 2010       Mesaj #14
thy - avatarı
Ziyaretçi
ben yakalandım hemde 2 defa 265 lira ruhsat sahibine 720 lira ehliyetsiz araç kullanana ama 15 gün içerisinde ödersen %15-20 gibi bir indirimi oluyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mayıs 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar dün bnde ehliyetsiz yakalandım.. bazı arkadaslarında dediği gibi 265 araç sahibine şahsımada 30 gün hapis cezasıni paraya cevirttiğim takdirde 600tl. kemer takılı deil 62tl birde bi 62 tl daha yazdılar onu çözemedimMsn HappyMsn Happy ve savcılıktan ceza ev adresime gelecekmiş.. tahmini ne zaman gelir acaba??
uğur20 - avatarı
uğur20
Ziyaretçi
18 Mayıs 2010       Mesaj #16
uğur20 - avatarı
Ziyaretçi
aynen bende bu cumartesi gece 2de yakalandım sabahı da direksiyon sınavım vardı .yazılı ehliyet sınavını geçtim.polislere dedim ki çalısıyorum vaktim olmuyo bu saattede trafik boş oldugu için sınav yerını görmeye gidiyorum,onu savcılıkta anlatırsın dedi imza attırdı ama elime herhangi bi kağıt vermedi ne diye gideceğim oraya.ayrıca direksiyonda tamam haftaya ehliyet elimde nasip olursa.biihtimal yırtma ihtimalimiz varmı acaba gitmedim savcılığa falan ehliyeti alıp öyle gideceğim bi faydası olur belki.alkol-kuraldışı hiç bi davranışım yoktu.sizce ne yapmalıyım bilgi verirseniz sevinirim.msnem şimdeden hepinize ilgilenen,gülen geçen herkese teşekkürler.
Son düzenleyen Daisy-BT; 18 Mayıs 2010 21:40 Sebep: iletişim adresi silindi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Mayıs 2010       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar daha 2 gün önce ehliyetsiz araç kullanırken yakalandım cezası 270 tl araç sahibine 800 tl kulanıcaya ceza var 7 gün içinde mahkemeye gidip katibin karşısına cıkıp 800 tl ceza kestiriyosunuz 15 gün içinde öderseniz 600tl oluyo ödemezsenin 4 ay taksit yaptırabiliyosunuz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Mayıs 2010       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar .ehliyetniz yok ise . dikkatli olmanız şart .bikere bunu göze alıp araca bindiyseniz şööleki cezalar çok ağır akıllıcası şudur,trafik ekipleryle karşılaşacağınızı tahmin veya gördüyünüz an aracı derhal kapadp terkedi araçtan uzaklaşın tek yolunuz bu aksilikte ne olur? yanlış parktan 60 tl keserler olay buuu .yabu deveyii güdeceksn ya bu diyardan gideceksnn.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Temmuz 2010       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ehliyetsiz araç kullanırken kaza yaptım. trafik polisleri tutanak tuttu ve %60 oranında suçlu gösterildim. Ehliyetsiz araç kullanmanın cezasını ödedim. Lakin kullandığım aracın ait olduğu firma kapandı. Kasko şirketi ise beni icraya verdi. Karşı tarafın hasarını ödeyen sigorta şirketi alacağını benden icra yolu ile tahsile baş vurabilir mi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Temmuz 2010       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya ben ehliyetsiz yakalandım 270 tl verdim savcılıktan cağıracaklasr dediler 5 ay oldu ses seda yok onutuldumu acaba