Arama

Nokia N73 hatasını nasıl çözebilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Temmuz 2011 Gösterim: 7.094 Cevap: 8
zitouni032 - avatarı
zitouni032
Ziyaretçi
28 Eylül 2009       Mesaj #1
zitouni032 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar. Telefonum sürekli şu hatayı veriyor: Telefon Hafıza dolu. Verilerden bazılarını silin.

Ama Telefonumun telefon hafızasında hiçbirşey yok. Herşey Hafıza kartında(2GB). .

Menüde Seçenekler>Hafıza Bilgileri>Telefon Hafızası Diyorum. . Şu sonuç çıkıyor karşıma. .

Kullanılan Hafıza: 44MB
Boş Hafıza: 142kB
Ajanda: 407 B
Görüntüler: 0 B
Ses Dosyası: 0 B
Video Klipler: 0 B
Belgeler: 180 B
Uygulamalar:
545 kB

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar Lütfen Yardım Edin. . '
EN İYİ CEVABI Rower verdi
Madem ki konu hortlamış hata hakkında bilgi verelim :) N73 bir ara bende kullanmıstım telefon hafızası bos olsa bile hafıza dolu uyarısı vermesi oldukça gıcık bir sey :D

Sponsorlu Bağlantılar
Simdi gelelim olaya
1. si Telefonunuzda CorePlayer uygulaması kurulu ise büyük ihtimal beta sürümünü kullanıyorsunuzdur sorunun kaynağı budur.
Ne gibi hatalar verir bunlarıda öğrenelim Bluetooh ile aldığınız video,müzik,dosya gibi vs verilerinizi hafıza kartına veya telefon hafızasına kayıt edemezsiniz.

2.si Belli bir süre sonra hafıza dolu uyarısı verir artık bırakın kayıt etmeyi dosya alımı da gerçeklestiremezsiniz.

Çözüm: Uygulamayı tamamen kaldırın sorun çözülecektir.

Benim telefonumda Croplayer yüklü değil ama yinede hafıza dolu uyarısı veriyor napıcam?

Simdi gelelim bunun çözümüne telefonun fiziksel hafızası bos olsa bile açılan uygulamaları açma kapama tusu ile kapatmanız durumunda bu uygulamalar arkplanda hala çalısırlar ne kadar çok uygulama o kadar çok RAM hazısı yemek demektir yani hafıza dolu uyarısı vermesi gayet doğal bir durumdur...

Ayrıca telefon ile net bağlantısı yapılıyorsa telefonun C sürücüsüne çerezler vs falan depolanır.

Çözüm: 1 soft format telefon bekleme modunda *#7370# yazıp yes tusuna basın

Çözüm: 2 hard format telefon kapalı iken *(yıldız) 3 arama tusu (yes) acma kapma tuslarına basılı tutarak ekrana dil seçimi gelmesini bekleyiniz... Dikkat! Tüm veriler silinir!

Format sonrası hafıza kartı simgesine gelip seçeneklerden Tel Hafızasını Yedekle diyoruz. Telefon belli bir zaman sonra hafıza dolu uyarısı verince tekrar hafıza kartı simgesine gelip Geri Yükle yaptığınızda sorun çözülmüs olacaktır...

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Kasım 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
walla aynı sorun bende de war ama çözemedim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
[QUOTE]n73 hafiza dolu hatasi
QUOTE]n73 hafiza dolu hatasi veriyor herşey hafıza kartımda 2gb hafıza kartım var hafıza dolu diyor acil yardım!![/
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Aralık 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynısı bendede war ne bu yhaa Msn Confused
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ocak 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkdslar sorun işlem kaydından kaynaklanıyor. gundelik işlem kaydını temızleyn. işlem kaydına aşırı yuklenmeden dolayı bu hata gelıyor. ben arastırdım buldum. saygılar Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Kasım 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynı sorun bende de oluyo çok sinir bozucu bir olay yardım edin arkadaşlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Temmuz 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşım senini dediğin gibi yaptım işlem kaydını sildim ama düzelmedi
Bessonnitsa - avatarı
Bessonnitsa
VIP VIP Üye
13 Temmuz 2011       Mesaj #8
Bessonnitsa - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
zitouni032 adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar. Telefonum sürekli şu hatayı veriyor: Telefon Hafıza dolu. Verilerden bazılarını silin.

Ama Telefonumun telefon hafızasında hiçbirşey yok. Herşey Hafıza kartında(2GB). .

Menüde Seçenekler>Hafıza Bilgileri>Telefon Hafızası Diyorum. . Şu sonuç çıkıyor karşıma. .

Kullanılan Hafıza: 44MB
Boş Hafıza: 142kB
Ajanda: 407 B
Görüntüler: 0 B
Ses Dosyası: 0 B
Video Klipler: 0 B
Belgeler: 180 B
Uygulamalar:
545 kB

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar Lütfen Yardım Edin. . '

Telefon hafısazında Mesaj, Rehber, İşlem Kayıtları vs.. varsa silin. Müzik, Video varsa Hafıza Kartına taşıyın.
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
13 Temmuz 2011       Mesaj #9
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Madem ki konu hortlamış hata hakkında bilgi verelim Msn Happy N73 bir ara bende kullanmıstım telefon hafızası bos olsa bile hafıza dolu uyarısı vermesi oldukça gıcık bir sey Msn Grin

Simdi gelelim olaya
1. si Telefonunuzda CorePlayer uygulaması kurulu ise büyük ihtimal beta sürümünü kullanıyorsunuzdur sorunun kaynağı budur.
Ne gibi hatalar verir bunlarıda öğrenelim Bluetooh ile aldığınız video,müzik,dosya gibi vs verilerinizi hafıza kartına veya telefon hafızasına kayıt edemezsiniz.

2.si Belli bir süre sonra hafıza dolu uyarısı verir artık bırakın kayıt etmeyi dosya alımı da gerçeklestiremezsiniz.

Çözüm: Uygulamayı tamamen kaldırın sorun çözülecektir.

Benim telefonumda Croplayer yüklü değil ama yinede hafıza dolu uyarısı veriyor napıcam?

Simdi gelelim bunun çözümüne telefonun fiziksel hafızası bos olsa bile açılan uygulamaları açma kapama tusu ile kapatmanız durumunda bu uygulamalar arkplanda hala çalısırlar ne kadar çok uygulama o kadar çok RAM hazısı yemek demektir yani hafıza dolu uyarısı vermesi gayet doğal bir durumdur...

Ayrıca telefon ile net bağlantısı yapılıyorsa telefonun C sürücüsüne çerezler vs falan depolanır.

Çözüm: 1 soft format telefon bekleme modunda *#7370# yazıp yes tusuna basın

Çözüm: 2 hard format telefon kapalı iken *(yıldız) 3 arama tusu (yes) acma kapma tuslarına basılı tutarak ekrana dil seçimi gelmesini bekleyiniz... Dikkat! Tüm veriler silinir!

Format sonrası hafıza kartı simgesine gelip seçeneklerden Tel Hafızasını Yedekle diyoruz. Telefon belli bir zaman sonra hafıza dolu uyarısı verince tekrar hafıza kartı simgesine gelip Geri Yükle yaptığınızda sorun çözülmüs olacaktır...
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder