Arama

İstanbul'daki en iyi güzel sanatlar lisesi hangisidir ve nerededir? - Sayfa 6

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Ocak 2015 Gösterim: 64.849 Cevap: 85
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2012       Mesaj #51
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben anadolu lisesi 9. sınıf öğrencisiyim. Acaba konservatuar lisesine geçme şansım var mı ?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ocak 2012       Mesaj #52
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Peki pera güzel sanatlara girmek için ne gerekiyo?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ocak 2012       Mesaj #53
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hayır piyano şart değil zaten piyanoyuokulda öğreticeler ve zorunlu onun yanında seçim yapılıcak.İçinde tiyatro olan bir lise bliyorum ama özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi.Durumun iyiyse ona git.Banada yardımcıolur musunuz ?!?! Ama gerçekten iyi bir yer olsun ki boşa gitmesinn
buz perisi - avatarı
buz perisi
VIP Lethe
23 Ocak 2012       Mesaj #54
buz perisi - avatarı
VIP Lethe
Pera Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ne girmek için;
Öğrenci ailesi ile birlikte eğitim danışmanından randevu alarak okula gelir.
Eğitim Danışmanı: Okulumuzun eğitim sistemi, okutulan dersler okulun faaliyetleri ve sosyal ortam etkinlikler ve aktiviteler ile ilgili bilgi verir.
Okulun beklentilerini anlatır öğrencinin beklentilerini dinler ve gelecek akademik hedefini belirlemeye çalışır.

Daha sonra eğitim danışmanı öğrencinin seçtiği alanla ile ilgili yeteneği hakkında fikir sahibi olmak için öğrenciyi mülakatta alır.Bunun sonucunda karşılıklı elde edilen fikir doğrultusunda olumlu görüş varsa kayıt ile ilgili detaylar görüşülür.Eğer olumsuz bir görüş varsa o zamanda rehberlik yapılarak öğrencinin eğitimi açısından kendisine en faydalı olacak öneri sunulur.

Okulumuza genelde 6'cı 7'ci ve 8'ci sınıflardan ön başvuru alınmaktadır.
Bunun sebebi eğer öğrencinin hayatında böyle bir hedef varsa (Güzel Sanatlar alanında bir üniversiteye girmek ve meslek olarak da bu işi yapmak) ya da oluşacaksa ya da belirleyecekse böyle bir fırsat olması.
Başvuru yapan öğrenciler onlar için özel olarak açılmış bu ön hazırlık sınıflarında yapacakları çalışma ile bu belirsizliği ortadan kaldırmış olacaklardır. Sonucunda seçilmiş olan bölüm ile ilgili olarak öğrencinin alacağı ön eğitim öğrenciyi aileyi ve bizi bilgilendirmiş olacaktır.

Okulumuzun SBS sınav sistemi ile bir ilgisi bulunmamaktadır.
Çünkü okulumuza alırken yetenek sınavı yaptığımız öğrenciler üniversiteye girerken de aynı sınav sistemi ile gireceklerdir.
Onun için okulumuz öğrenciyi üniversiteye hazırlamada deneyin ve birikim sahibidir. Üniversiteye yerleştirmede 100/100 lük bir başarı göstermektedir.

Okulumuza Kayıt için
1- Kimlik ( Aslı)
2- 6 Fotoğraf
3- Diploma
4- İkametgah
5- Okula Başvuru Mektubu...gereklidir.

Okulumuza 8 sınıftan bu sene mezun olmuşlar Diploma ile
9 uncu sınıfı okumuşlar ise yılsonu karneleri ile başvurabilirler.

Yıllık Ödeme tablosu her yıl Nisan ayı sonu Mayıs ayı başında ilan edilir
Kayıtlarda Eğitim + Servis + Yemek ödemelerini birlikte
yapabilirsiniz. Servis hizmetleri, okulumuz denetim ve gözetiminde yapılmaktadır. Yemek hizmetleri, gıda şartnamesine uygun kalori sistemi ile okulumuz mutfağında pişmektedir.
In science we trust.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Şubat 2012       Mesaj #55
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 8. sınıf öğrencisiyim bu lise istanbulda varmı? varsa bende gitmek isterimde taban puanı kaç?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Şubat 2012       Mesaj #56
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

pera güzel sanatlar lisesi 10. sınıf öğrencisiyim..

pera güzel sanatlar lisesi mezunu olan hanımefendi ne kadar miktar ödediniz yıllık ya da kayıt olurken?
avrill138 - avatarı
avrill138
Ziyaretçi
1 Şubat 2012       Mesaj #57
avrill138 - avatarı
Ziyaretçi
bende pera güzel sanatlara gitmek istiyorum hazırlanıyorum ama özel olduğu için maddi açısını bilmiyorum billgi verebilirmisinzMsn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Şubat 2012       Mesaj #58
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam bende öyle tiyatro bölumu okumak istiyorum ama istanbulda tıyatro için warmı ki
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Şubat 2012       Mesaj #59
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaslar.. Umuyorumki bana yardımcı olabilirsiniz.
Ben Mersin'de oturuyorum ve burdaki güzel sanatlar liseli hic iyi değil. Okulun basına bir din hocasını gecirmişler o yüzdende okulda öğrenciler birçok sorunla karsılaşıyor.Benle aynı kursa gelen Nevit Kodallıda okuyan kızda habire bundan yakınıyor. O yüzden benim gibi Mersin'de okuyan ve güzel sanatlar lisesine gitmek isteyenlere Nevit Kodallı G.S.L.'ni hic tavsiye etmem.
İstanbulda ve Antalya'da okuma gibi bir şansım var. İstanbuldaki birkaç tane okula baktım ama bunların geneli özel okullar.Karakalem dersi aldıgım hocamda benim liseyi özel okulda okumamı tavsiye etmiyor. Ama yinede ben sectigim okullardaki yetenek sınavlarına gireceğim.
Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi, Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi , Pera ,Mimar Sinan GüzelSL ve Antalya Anadolu GSL'yi düşünüyorum.. Ama Avni Akyol GSL ve Mimar Sinan GSL ile ilgili bazı rahatsız edici haberler gördüm. O yüzden napıcağımı hic bilmiyorum. Bide okulumun Kadıköy'e veya Şişliye yakın olması gerekiyor. O yüzdende seceneklerim kısıtlı. Bana resim bölümünün GERCEKTEN iyi oldugunu düşündügünüz okulları söylerseniz sevinirim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Şubat 2012       Mesaj #60
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Güzel Sanatlar Lisesine girmek için diplamo notunun ortalama en az 3 olması gerekiyor. SBS puanıyla bir ilgisi yok