Arama

Ördeklerde cinsiyet ayrımı nasıl yapılabilir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Temmuz 2014 Gösterim: 75.016 Cevap: 36
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Haziran 2012       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eğer ördeğin kafasında veya kuyruğundaki tüylerde kahverengi veya başka bir renk varsa o dişidir.eğer sade renkte yani sarıysa oda erkektir.(ben yaşını doldurmamış yavru öreklerden bahsediyorum.)
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Haziran 2012       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ördeklerde cinsiyet belirlemede 3 dorultu vardır erkekler genellikle feek feek der yani ses çıkartamaz ama dişiler vak vak der ve ayrıca erkeklin kuyruğunda tersine dönmüş kıvırık makarna biçimini almış bir tüy vardır ve erkeklerin boyu uzundur yüzde 99 işe yarar ama bu dorultular büyüdükleri zaman belli olur yani ergenliğe girdikleri zaman küçük tüyleri çıkmayan ördeklere bişey diyememMsn Confused tanıdığım birisinden öğrenmişdim 4 ördeğim vardı doğru çıktı Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Temmuz 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ıkı adet ordegımız var 2haftalıklar bahcede nebulsalar yıyorlar bu onlara zararverır mı?
Ayrıca yaslarını doldurunca kedılere karsı kendılerını koruyabılırler mı?
,fıkrı ya datecrubesı olan varmı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Temmuz 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim bir ördeğim var arkadaşlar kuyruğu siyah tüylerinin altında siyah birşey var sizce o nedir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ağustos 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar 20 ördeğim var.ve bir arkadaşın söylediği yanlış.erkek ördeklerin kuyruğu kıvırcık olur ve büyükken çok ses çıkarır.dişilerse çok ses çıkaramaz.

erkek ördeğin kuyruğunda 2 tüy olmaz.normal ördek gibi çok olur.erkek vak vak vaaak diye bağırır.dişi ise vak vak vak diye sesiz bir şekildebağırır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Eylül 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim ördeğim daha bir aylık ama vak vak diyo birde kuyruğu düz benim ördeğimin boyu kısa ama sırtı uzun yani dişimi ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ekim 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam beyaz renk 2 tane ördeğim var cinsiyetlerini nasıl öğrenebilirm yardımcı olurmusunuz burda anlatılan hiç bişe uymuyo...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Kasım 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ordekler yavruyken eger cok bagiriyorsa erkek cik cik cikariyorsa disi eminim dort tane ordeyim var. biri yumutluyo digeri ciflesiyor onu da ytizdiracagim sorunuz varmi cok sey biliyorum 23 yasim var fermada calisiyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Nisan 2013       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

iki adet krem renkli ördeğim var 5 aylık cinsiyetlerini nasıl anlayabilirim?

BAK KARDEŞİM ÖRDEK SİNSİYETLERİ ŞUNA GÖRE YORUMLANIR ÖRDEKLERİN KUYRUKLARUNDA BİR İKİ TEL KIVRIMLIYSA O ERKEKTİR EYER DÜM DÜZ HİÇ YUVARLANMIŞ DEGİLSE O DİŞİDİR
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Mayıs 2013       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar benim 2 ördeğim var. cinsiyetlerini bilmiyorum .lütfen bana yardımcı olun. 20/05/2013 tarihinde aldım .satıcının söylediğine göre 1,5 aylıkmış .bu arada babam veteriner akşam babam eve gelince ona sorucağım .gelişmeleri size de yazarım Msn Grin