Arama

Kanaryam hasta olabilir mi?

Güncelleme: 30 Haziran 2012 Gösterim: 3.078 Cevap: 5
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Şubat 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm, kanaryam 4 yaşında olup 5 gündür ötmüyor,yemini ve suyu az içiyor,devamlı uyku halınde neden olabilir bilgi verirseniz memnun olurum.
Sponsorlu Bağlantılar
suskun__kral - avatarı
suskun__kral
Ziyaretçi
14 Şubat 2010       Mesaj #2
suskun__kral - avatarı
Ziyaretçi
ÖTMEMESİNİN, YEMİNİ AZ YİYİP VE SUYUNU AZ İÇMESİNİN NEDENLERİ

Sponsorlu Bağlantılar
*Suyun günlük değişimi yapılmamıştır,su taze değildir.

*Yemde çeşitlendirme yapılmamıştır tercihen markalı kaliteli yemler kullanılmamıştır.

*Kuş dişi veya yavru ise ötmeyebilir.

*Bulunduğu yerin konumu da (rüzgarlı,güneşli vs.) uyku da bozukluk yapabilir.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

*Suyu günlük olarak mutlaka değiştirilmeli, taze olmasına dikkat edilmelidir.

*Kuş yavru olduğundan ötmüyorsa buna özel hazırlanmış kasetler dinlettirerek ötmeyi öğretmek ve ötmeye teşvik etmek gerekir.

*Yemde çeşitliliği sağlmak için:
->Ayda bir defa bir gün kenevir tohumu verilebilir (fazlası yağlanma yapar)
->Yeşillik (kıvırcık salata) yaprağını çok severek yerler ve çok faydalıdır taze bir yeşillik yaprağını yıkayıp suyunu süzdükten sonra kafesin biyerine asın (suyunun alınması çok önemli bunun için yıkanmış yeşillik yaprağını bikaç kat olan gazete kağıdı arasında hafifçe bastırarak suyun kurumasını sağlayabilirsiniz!)
SüperNaTüreL - avatarı
SüperNaTüreL
Ziyaretçi
15 Şubat 2010       Mesaj #3
SüperNaTüreL - avatarı
Ziyaretçi
Sağlıklı bir kanarya hareketli olup, tünekten tüneğe durmaksızın zıplar, kuyruğunu keskin ve sert hareketlerle daireler çizer istikamette oynatır, başını ekseriyetle sağa sola çevirir. Gözleri parlak ve canlıdır. Ötüşü normaldir ve yemlenmesi normaldir. Sağlıklı bir kuşu elimize alıp karın tüylerini üflediğimizde, karın derisinin sarımtırak, açık bir renkte olduğu görülür. Bu sarımtırak yağ tabakası sağlıklı olduğuna işarettir.Hasta bir kuşun ise karın derileri koyu kırmızı, patlıcan moru ve hatta siyah renkte olur. Deri altındaki kırmızı kılcal damarlar görünmez.Hasta kuş daima kabarır, tüneğinde veya kafes tabanında hareketsiz oturur. Ancak normal olarak uyuyan bir kanaryanın tüyleri kabarık ve başı bu tüylerin arasına gömülü olur. Bu haldeyken kuş hasta zannedilmemelidir. Siz genede bir VETERİNER kontrolünden geçirin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Eylül 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim kanaryamda otmuyo erkek oldugu halde ilk aldigimda otuyodu tr gittim geldim otmuyo bide tuy dokmus, bide siyah bocekler gordum bit mi ney tuylerinde
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Eylül 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

kanaryam otmuyor ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

kanaryam 1 ay fazla otmuyor tyjleri dusuyor ne zman baslar otmeye tsk,simdiden,,,
misafirim - avatarı
misafirim
Ziyaretçi
30 Haziran 2012       Mesaj #6
misafirim - avatarı
Ziyaretçi
benim kanaryam çok iyidir
ama iki günden beri durgun duruyor ne yapmam lazım