Arama

Kaldığım dersten sorumlu mu geçiyorum?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Haziran 2014 Gösterim: 10.519 Cevap: 31
OnurGuney - avatarı
OnurGuney
Ziyaretçi
4 Temmuz 2010       Mesaj #1
OnurGuney - avatarı
Ziyaretçi
Şimdi Arkadaşlar Ben 9. Sınıf Meslek Lisesi Öğrencisiyim.Bu Sene Okul Bitti Tabi.Fakat Şimdi 2.Dönem 2 Tane Zayıfım Geldi Fizik Ve Edebiyat İkiside 1 Ortalamam 2.48 Di.Bunlardan Sorumlu Olarak ORTALAMA YÜKSELTME Sınavına Girdim.Edebiyat'tan 2 Aldım Sorumluluğum Kalktı.Ortalamam 2.51 Oldu.Şimdi Fiziktende Girdim.Fakat Fiziği Veremessem Edebiyatı Verdiğim İçin Ortalamam 2.51 Oluyor.Hocalarda Ortalaman 2.51 Olduğu İçin Fizik Görülmüyor Diğer Sınıfa Geçiyorsun Diyorlar.Fakat Benim Anlamadığım Diğer Sınıfa Fizikten Sorumlumu Geçiyorum Yoksa Sorumsuz Direk Mi Geçiyormuyum ?
EN İYİ CEVABI kyle verdi
Alıntı
OnurGuney adlı kullanıcıdan alıntı

Şimdi Arkadaşlar Ben 9. Sınıf Meslek Lisesi Öğrencisiyim.Bu Sene Okul Bitti Tabi.Fakat Şimdi 2.Dönem 2 Tane Zayıfım Geldi Fizik Ve Edebiyat İkiside 1 Ortalamam 2.48 Di.Bunlardan Sorumlu Olarak ORTALAMA YÜKSELTME Sınavına Girdim.Edebiyat'tan 2 Aldım Sorumluluğum Kalktı.Ortalamam 2.51 Oldu.Şimdi Fiziktende Girdim.Fakat Fiziği Veremessem Edebiyatı Verdiğim İçin Ortalamam 2.51 Oluyor.Hocalarda Ortalaman 2.51 Olduğu İçin Fizik Görülmüyor Diğer Sınıfa Geçiyorsun Diyorlar.Fakat Benim Anlamadığım Diğer Sınıfa Fizikten Sorumlumu Geçiyorum Yoksa Sorumsuz Direk Mi Geçiyormuyum ?

Yıl sonu ortalamasında zayıf dersinizin bulunmaması gerekir. Söylediğinize göre yıl sonu notunuzda Fizik dersiniz zayıf. Eğer ortalama yükseltme sınavında da Fizik dersiniz zayfı olursa. Bir üst sınıfa geçersiniz ancak Fizik dersinden sorumlu olarak geçersiniz. Bir üst sınıfta Haziran döneminde yapılacak olan sınavlarda Lise-1 Fizik dersinizi vermek zorunda olursunuz.
Sponsorlu Bağlantılar
OnurGuney - avatarı
OnurGuney
Ziyaretçi
5 Temmuz 2010       Mesaj #2
OnurGuney - avatarı
Ziyaretçi
Güncel
Sponsorlu Bağlantılar
kyle - avatarı
kyle
VIP katekolamin
5 Temmuz 2010       Mesaj #3
kyle - avatarı
VIP katekolamin
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Yıl sonu ortalamasında zayıf dersinizin bulunmaması gerekir. Söylediğinize göre yıl sonu notunuzda Fizik dersiniz zayıf. Eğer ortalama yükseltme sınavında da Fizik dersiniz zayfı olursa. Bir üst sınıfa geçersiniz ancak Fizik dersinden sorumlu olarak geçersiniz. Bir üst sınıfta Haziran döneminde yapılacak olan sınavlarda Lise-1 Fizik dersinizi vermek zorunda olursunuz.
My one regret in life is that I am not someone else.
OnurGuney - avatarı
OnurGuney
Ziyaretçi
5 Temmuz 2010       Mesaj #4
OnurGuney - avatarı
Ziyaretçi
Ama Ortalam 2.51 Olduğu İçin Sınırda 2.50 Olduğu İçin Fizik Dersi Sayılmıyomuş ???
kyle - avatarı
kyle
VIP katekolamin
5 Temmuz 2010       Mesaj #5
kyle - avatarı
VIP katekolamin
Alıntı

Ama Ortalam 2.51 Olduğu İçin Sınırda 2.50 Olduğu İçin Fizik Dersi Sayılmıyomuş ???

Siz ortalamanızı yükselterek bir üst sınıfa geçiyorsunuz ama Lise - 1 Fizik dersinden başarılı olmak zorundasınız.
My one regret in life is that I am not someone else.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Eylül 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
oncelikle sunu söylemek istiyorum bilmediginiz konu hakkinda yorum yapmayiniz!cünkü bu önemli bir konu ve karsidaki kisinin hayatinin belirleyecegi bir konu.

Simdi Aciklayayim:

Fen Liseleri icin: 3.50
Anadolu Liseleri :3.00
Düz lise ve Mesleki ve Teknik Liseler icin :2.50

Bu oranlar ortalama gecme icin yil sonu basari ortalamalaridir.

Eger sen 2.50 ve üzeri bir ortalama aldiysan ki (seninki 2.51)
Ortalama ile sinifi gectin demektir

ORTALAMA ILE SINIFI GECMEK:Baraj ders Dil ve Anlatim zayif olmaksızın,zayıf ile sinif gecmedir.

Yani Matematik,Geometri 0 olsun Ortalaman ise 2.50 ve üstü olsun sinifi onlardan sorumlulu ''olmaksizin'' direk gecersin
İlerde ne bir ''sinava girersin'' nede ''o dersten sorumlulugun olur.''
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 9. sınıfdaydım 5 zayıfım vardı 2 Verdim SInıf Geçtim 3 Zayıf Kaldı Ama 3 Dersim Benim 1 di Sınava Girdim 2 sini 0 yaptım Msn Sad sormak İstedigim Benim Sorumluluk sınvalarında O notları 3mü 2 mi Yapmam Gerek Hayırlı Yorumlarınızı Bekliyorum Umarım 2 Dir . Şimdiden Teşekkürler Cevaplarısın Çok Sevinirim

2. SOrum Ben meslek Dersi Görüyorum ve Toplamda 8 Saat Meslek Dersi Görüyoruz Benim Sayısalım Çok Kötü bir durumda V eingilizcemde Öyle Ama Sözelim Çok Güzel Ben Sözellerde Kaç Kaç Alırsam Ortalama İle geçme Sansım Olabilir sene sonunda
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Şimdi Benim 5 zayıfı avrdı 2 Sini verdim 3 kaldı Geçtim Ama geçerkende Ortalama Yukseltme Sınavında 1 Ola derslerimi 0 yaptım Şimdi Sorumluluk Sınavında Benim Bunları 2 mi 3 Mü Yapmam Gerek Msn Sad Lütfen Hayırlı Yorumlar Yapın Msn Sad Valla Okuldan Sogudum 3 gün olmasına Ragmen Peşimden gelen Dersler Beni Çok rahatsız Ediyor Msn Sad Lütfen Yardım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Kasım 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

liselerde sinifta kalma kalktimi ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

ben lise2 ye gidiyom sınıfta kalma varmi yokmu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi