Arama

Spiker olmak için ne yapmalıyım?

Güncelleme: 3 Aralık 2018 Gösterim: 4.508 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Kasım 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Spiker olmak için ne yapmalıyım?
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 3 Aralık 2018 03:31
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Şubat 2014       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Spikerlik Sunuculuk mesleğini yapabilmek için piyasada pek çok eğitim veren Spikerlik Kursu var. Bunları iyi araştırmak gerekiyor hatta bunların en ünlülerinden 2 tanesinin kurucusu olan Hakan Öztürk bu konuda özel çalışmalarda yapıyormuş. Kendisi Kadıköy'de kurduğu "Medya Koçluğu Stüdyosu"nda ücretsiz danışmanlık da veriyor. Bu konuda Türkiye'de bir numaralı olduğu , ve pek çok ünlü spikerin de eğitmeni olduğu biliniyor. 0216 700 24 19 veya cebi 0505 716 23 88 Spikerlik Sunuculuk Diksiyon | Medya Koçu Hakan Öztürk
Sponsorlu Bağlantılar
yasmin9 - avatarı
yasmin9
Ziyaretçi
4 Ağustos 2014       Mesaj #3
yasmin9 - avatarı
Ziyaretçi
En çok tercih edilen spikerlik kursu hangisidir?

Günümüzde spikerlik mesleği, yayın kuruluşlarında çoğalmasıyla, en çok tercih edilen meslekler arasına girmiştir. Bu yönde de eğitim veren kuruluşlar buna bağlı olarak çoğalmıştır. Spikerlik kurslarında grup eğitimi verilir. Yani, bir sınıfta 18-20 kişilik gruplar halinde adaylara eğitim verilir. Ancak grup eğitiminin avantajdan çok dezavantajı olduğunu unutmamalısınız. Her adayın kişisel eğitim ihtiyacı ve eksiklikleri farklı olduğundan grup eğitimlerinde kendisine sıra gelse dahi pratik yapmak için zaman kalmamaktadır.
Çalışmalarda her bir öğrenciye haftalık düşen süre en fazla 10 dk yı geçmeyecektir.Bu sebeple spikerlik eğitimi almayı düşünürken bireysel çalışma yapmak, işin uzmanı Medya Koçu Hakan Öztürk'ün rehberliğinde yol almak daha avantajlıdır. Ayrıca adaylar Medya Koçluğu Stüdyosu'nda tüm teknik ekipmandan yararlanıp daha işe girmeden bolca pratik yapma imkanı da bulur.
Hakan Öztürk, bu çalışma sonunda televizyon kuruluşlarına iş istihdamı sağlamak amacıyla referans belgesi verir.

Detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilir Spikerlik Sunuculuk Diksiyon | Medya Koçu Hakan Öztürk
0 505 716 23 88 - 0 216 700 24 19 nolu hatlardan Medya Koçu Hakan Öztürk'e doğrudan ulaşabilir bilgi alabilirsiniz