Arama

Geleneksel bir çalgının hikayesini bulabilir misiniz? - Sayfa 4

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Mart 2013 Gösterim: 41.652 Cevap: 50
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Şubat 2012       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
offf birirsi hikayesini yazabilirmi ? Msn Sad
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Şubat 2012       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaaa ne olur bulunda bir yazınya
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Şubat 2012       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
offff 7. sınıf öğrencisiyim hiçbir yerde yok biri yazabilirmi bizim çalışma kitabında var öğretmende ödevvvvv verdi!!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Şubat 2012       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bize de verid ama ben kendim vbulmayı tecih ederim desem yalan olmaz ama nasıl yapacamm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Şubat 2012       Mesaj #35
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
KEMENÇE

“Rize’de yasayan iki aileden birisinin oglu öbürünün kizina sevdalidir Iki sevdali kavusacaklari günü düsünüp, düsler kurarken ailelerin arasi açilir

Gençler bir türlü ailelerine söz geçiremezler Sonunda kavusma umudunu yitirmekte oldugunu görüp ormana kaçarlar Aileleri ardlarini birakmaz Bir korulugun kiyisinda gençleri kistirirlarKurtulamayacaklarini anlayan gençler, kucaklasir, birlikte yakarirlar

'' Bizi bunlarin elinden kurtar Allah' imDal olup bölüselim, saz olup söyleselim ''

Az sonra köklenmeye, dallanip budaklanmaya basladiklarini duyumsarlar Yüzlerinde mutlu bir gülücükle son kez kucaklasirlar Kiz limon, delikanli servi agaci olmustur

Bir süre sonra limon agacindan kemençe, Servi agacindan da yay yapilir Bir araya gelince saz olup söylesir, söz olup sevdalarini dile getirirler Böylelikle sonsuza dek kavusmus olurlar... " Belki sizin için geç kaldım ama başkalarına yardıdmcı olma dileğiyle Buyrun .. Msn Happy BU ARADA BENDE 7. SINIF TÜRKÇE ÖDEVİMİ YAPARKEN BULDUM SİZEDE YARDIM ETMEK İSTEDİM .. Msn Happy UMARIM HERKES FAYDALANABİLİR.. Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2012       Mesaj #36
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tarihçeyi yazmak bence doğru olmaz araştıralım bulanlar buraya yasın lütfen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2012       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
'kemençe' adlı metini kim yazdıysa ellerine sağlık. işime çok yaradı çok teşekkür ederm.bu arada bende 7. sınıf öğrencisiyim gerçekten çok iyi bir metin tekrar teşekkür ederm.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Şubat 2012       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha biri bana sölesin hiçbir yerde yok yaa hikayesini ama şimdi davulun hikayesini yazcam öğretmen bişi der Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Mart 2012       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
KEMENÇE

“Rize’de yasayan iki aileden birisinin oglu öbürünün kizina sevdalidir Iki sevdali kavusacaklari günü düsünüpGeleneksel Bir Çalgı Hikayesi düsler kurarken ailelerin arasi açilir

Gençler bir türlü ailelerine söz geçiremezler Sonunda kavusma umudunu yitirmekte oldugunu görüp ormana kaçarlar Aileleri ardlarini birakmaz Bir korulugun kiyisinda gençleri kistirirlar Kurtulamayacaklarini anlayan gençlerGeleneksel Bir Çalgı Hikayesi kucaklasirGeleneksel Bir Çalgı Hikayesi birlikte yakarirlar

'' Bizi bunlarin elinden kurtar Allah' imDal olup bölüselimGeleneksel Bir Çalgı Hikayesi saz olup söyleselim ''

Az sonra köklenmeyeGeleneksel Bir Çalgı Hikayesi dallanip budaklanmaya basladiklarini duyumsarlar Yüzlerinde mutlu bir gülücükle son kez kucaklasirlar Kiz limonGeleneksel Bir Çalgı Hikayesi delikanli servi agaci olmustur

Bir süre sonra limon agacindan kemençeGeleneksel Bir Çalgı Hikayesi Servi agacindan da yay yapilir Bir araya gelince saz olup söylesirGeleneksel Bir Çalgı Hikayesi söz olup sevdalarini dile getirirler Böylelikle sonsuza dek kavusmus olurlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Mart 2012       Mesaj #40
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yhaa lütfenn biraz kısa yazabilirmisininz kitaba sığmaz.özet şeklinde olsa??