Arama

Koobface virüsü nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Kasım 2011 Gösterim: 3.068 Cevap: 2
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
30 Haziran 2011       Mesaj #1
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Koobface nedir, nasıl yayılır ve nasıl zarar verir?

EN İYİ CEVABI ThinkerBeLL verdi
Koobface virüsü, Facebook'u ve diğer sosyal ağ internet sitelerini hedef alan bir bilgisayar solucanıdır. Etkilenen kullanıcı adına mesaj ve duvar yazıları göndererek Facebook'ta yayılır.
Alıntıdaki Ek 28174
Sponsorlu Bağlantılar
Bu mesajlarda, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü indirerek yüklemenizi isteyen bir bağlantı bulunur (aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın). Ancak bu indirme işlemi kötü niyetli bir dosya içerir; dosya açıldığında bu zararlı bağlantıyı sizin adınıza göndermeye devam etmek için Facebook hesabınızı kullanır ve böylece virüs yayılır.
Alıntıdaki Ek 28175

Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
30 Haziran 2011       Mesaj #2
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Koobface virüsü, Facebook'u ve diğer sosyal ağ internet sitelerini hedef alan bir bilgisayar solucanıdır. Etkilenen kullanıcı adına mesaj ve duvar yazıları göndererek Facebook'ta yayılır.
Ad:  kobe_1.jpg
Gösterim: 455
Boyut:  27.9 KB
Sponsorlu Bağlantılar
Bu mesajlarda, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü indirerek yüklemenizi isteyen bir bağlantı bulunur (aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın). Ancak bu indirme işlemi kötü niyetli bir dosya içerir; dosya açıldığında bu zararlı bağlantıyı sizin adınıza göndermeye devam etmek için Facebook hesabınızı kullanır ve böylece virüs yayılır.
Ad:  kobe_2.jpg
Gösterim: 490
Boyut:  19.6 KB

Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Kasım 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

koobface virusu nasil temizlenir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

mrb benim facebook hesabıma spam gelmiş küçük kuzenimde kabul etmiş daha sonra da profilim silindi şuan profilim kimse tarafından bulunamıyo fakat ben giriş yapabiliyorum ama profil bilgilerimi göremiyorum :/ yardım edebilir misiniz acaba ?