Arama

Kalem düzenekleri nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 1 Mart 2014 Gösterim: 18.858 Cevap: 29
acilen cevap - avatarı
acilen cevap
Ziyaretçi
21 Şubat 2012       Mesaj #1
acilen cevap - avatarı
Ziyaretçi
ben kalemin yapılışını istemiyorum sadece düzeneklerini ve isimlerini istiyorum kalemin adları tüy kalem,kamış kalem ,dolma kalem ,tükenmez kalem,kurşun kalem,kuru boya kalem sadece bu kalemler lütfen acilennnn
EN İYİ CEVABI OnlinePowerTime verdi
Tüy Kalemin Düzenekleri - Tüy Kalem Düzeneği

Sponsorlu Bağlantılar

Kuş tüyü kalemler çok basit bir yapıya ve düzeneğe sahiptir.Bu kalemler sadece kuşun tüyünden oluşmaktadır.Büyük kuşların tüyünün kendiliğinden düşmesi sonucu veya kuşların tüylerinin koparılması sonucunda elde edilir.Bu kalemler kuşların kuyruk tüyünden yada kanat tüyünden alınır.

Yazı yazmak için bu tüylerin ucu sivriltilirdi.Daha düzgün ve kullanışlı olması açısından sivriltilen kalemler şişe içerisindeki mürekkebe batırılarak yazım işlemi yapılırdı.

Tüy Kalem Resmi
stockphotopro547763luqn
En değerli Tüykalemler, ilkbaharda canlı kuşlardan alınan, sol kanadın dışındaki ilk 5 tüyden yapılırmış. Sol kanattaki tüyler dışa doğru kavisli olduğundan, özellikle sağ elle yazanlar için uygun açıyı sağlarmış. Zor bulunduğu için kuğu tüyünden yapılanı en kıymetli örnekleri sayılsa da kaz tüyleri, kartal, baykuş, hindi hatta horoz tüyleri de uzun zaman kullanılmıştır.
duygu_336 - avatarı
duygu_336
Ziyaretçi
21 Şubat 2012       Mesaj #2
duygu_336 - avatarı
Ziyaretçi
ben yapılışını değil düzeneğini istiyorum kamış ,tüy,dolma,tükenmez,kurşun ve kuru boya kalemlerinin lazım 5. sınıf tayım yarına ödev lütfen Msn CryMsn Cry
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Şubat 2012       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ne olur ben bunları istemiyorum tüy kalem,kamış kalem ,dolma kalem ,tükenmez kalem,kurşun kalem,kuru boya kalem sadece bunları istiyorum :'(
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Şubat 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BEN TÜKENMEZ KALEM VE KURU BOYANIN DÜZENEKLERİNİ İSTİYORUM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Şubat 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben eda bende 5.sınıftayım türkçe dersinde kamış,tüy kalem,dolma kalem,tükenmez kalem,kurşun kalem ve kuru boya kaleminini istiyor yardım ederseniz seviniirm Msn Happy
woltka1001 - avatarı
woltka1001
Ziyaretçi
28 Şubat 2012       Mesaj #6
woltka1001 - avatarı
Ziyaretçi
Kamış Kalemi

Normalde yazı yazmak sadece belli duygu ve düşünceleri kağıt üzerine dökmek için kullanılan bir araçtır. Ama yazıyı sadece bu amaçla değil bir sanata dönüştüren hattatların kullandığı kamış kalem güzel yazı yazmak amacıyla kullanılan sazdan yapılma kalemlere denir. Belirttiğimiz gibi hat sanatı yazının dekoratif amaçlı olarak kullanılmasıyla oluşan bir görsel sanattır. Bu sanatta normalde kullanılan düz yazının istendiğinde nasıl bir görsellik aracı olarak kullanılabileceği görülür. Bu işlemde kullanılan araçlardan biri olan kamış kalemi anlatmaya çalışacağız.
ece_okur - avatarı
ece_okur
Ziyaretçi
28 Şubat 2012       Mesaj #7
ece_okur - avatarı
Ziyaretçi
kamış kalem,tüy kalem,dola kalem,tükenmez kalem,kurşun kalem,kuru boya kalemi ben sadece düzeneklerini istiyom yapıldıklarınnı değil nütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Şubat 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sen 5,. sınıfsın galiba çünkü bende arıyom benimkide ödev verdi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Şubat 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Normalde yazı yazmak sadece belli duygu ve düşünceleri kağıt üzerine dökmek için kullanılan bir araçtır. Ama yazıyı sadece bu amaçla değil bir sanata dönüştüren hattatların kullandığı kamış kalem güzel yazı yazmak amacıyla kullanılan sazdan yapılma kalemlere denir. Belirttiğimiz gibi hat sanatı yazının dekoratif amaçlı olarak kullanılmasıyla oluşan bir görsel sanattır. Bu sanatta normalde kullanılan düz yazının istendiğinde nasıl bir görsellik aracı olarak kullanılabileceği görülür.
spitır - avatarı
spitır
Ziyaretçi
6 Mart 2012       Mesaj #10
spitır - avatarı
Ziyaretçi
kamış kalem tüy kalem dolma kalem tükenmez kalem kurşun kalem kuru boya kaleminin nelerden yapıldığını düzeneklerini nasıl yararlandığını istiyorum aciiiillll yarın için lazım 5, sınıf türkçe çalışma kitabı 104. sayfa lütfen=(