Arama

Boks maçında yumruk nereye atılırsa rakibi daha fazla etkiler?

Güncelleme: 26 Ağustos 2012 Gösterim: 5.813 Cevap: 3
(:batuhan:) - avatarı
(:batuhan:)
Ziyaretçi
30 Temmuz 2012       Mesaj #1
(:batuhan:) - avatarı
Ziyaretçi
bi yardımcı olun lütfen
Sponsorlu Bağlantılar
Jinsoo53 - avatarı
Jinsoo53
Ziyaretçi
31 Temmuz 2012       Mesaj #2
Jinsoo53 - avatarı
Ziyaretçi
Böyle bir şey söz konusu değil . Boks maçındaki o anlık duruma bağlı adamın kaşı açılmış olur mesela o bölgeye vurursan daha etkili olur yada rakibine karşı durduğun açıya bağlı sağ ne taraftan ne şekil yumruk atacagın da önemli
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Temmuz 2012       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben boks ile çok uğraşdım, bana göre boksda adamı direkt nakavt etmek istenilecekse karaciğerdir çünkü direk nefes kesiyor ve doğal olarak yıkılıyor ama tabi karaciğere şiddetli ve tam isabetli vurmak zor işdir ama ben sürekli çeneye baskı yaparım mesela çoğu kişi burnuna yumruk atın denilir bence yanlış çünkü burun kanar yada çatlar yada kırılır ama hala maça devam etme şansı yüksekdir ama çeneye vurdun mu direk çene uyuşur ve baş dönmesi başlar.. yani anlayacağın (zorda olsa karaciğer ama karaciğer olmuyorsa çenedir, internetten boks maçlarını izlersen genelde hep çeneden nakavt olunuyor..)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ağustos 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben boksör üm bence çeneye kroşe yada aparkat atarsan adam her türlü ya düşer yada dengesi sarsılır ve devam etmesi zor olur sarsılırsada 3 4 tane direk atın yada sağ yla kuvvetli 1 direk atın